Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

Zakładałem taki temat już jakiś czas temu kiedy pojawiły się pierwsze wiarygodne plotki (w inne nie wieżę a to źródło było dość wiarygodne). http://forum.benchmark.pl/topic/64450-playstation-4-orbis-plotki/

 

Swoją drogą co do ograniczenia używek, pokrywa się to z ostatnimi patentami Sony w tej kwestii, a już w listopadzie o tym wspomniałem, tylko teraz sprecyzowane to jest jak to zrobią :)

 

Heh, a wy tu dalej o APU, czyli o plotkach jeszcze starszych które uznawałem za mało prawdopodobne jeszcze :P Dev kity wczesne są niby na x86 bo najprościej i najtaniej coś takiego sklecić i zacząć już pisać coś wstępnie. Jeżeli zdecydują się na APU to całość raczej będzie służyć jako CPU, jego część GPU też tylko do obliczeń nie związanych z grafiką, jednostki SIMD + kilka pełnych rdzeni zastąpi jeden rdzeń cela i te śmieszne rdzenie do obliczeń zmiennoprzecinkowych.

Edytowane przez sevae
Link to post
Share on other sites

high endu do tej konsoli nie wrzuca. bylaby za droga w produkcji, a sony jest teraz w trudniejszej sytuacji finansowej. nie beda mogli sobie pozwolic na doplacanie do tego biznesu, tak jak to bylo przy ps3.

Mysle, ze moga tam dac A10-6800k wraz z dedykowana na mobo pamiecia  GDDR 5. Przy malych kosztach zyskaja sporo na wydajnosci.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Jeżeli ze szklanej kuli mam coś powiedzieć to myślę że będzie tam coś takiego: CPU Power + małe GPU do obliczeń zmiennoprzecinkowych i to na jednej płytce (nie kawałku krzemu), będą mogły adresować razem pamięć, dostaną dużo dużo L3. Do tego osobne główne GPU, zakładając że będzie to 28nm najsilniejsze co tam widzę to coś w stylu HD7850. Coś o tej mocy, ale zakładając, że to będą custom GPU to ja bym widział coś takiego, że ten wspomagający CPU to jest jakiś mały GCN, a ten dla gier VLIW starszy w niższym procesie i usprawniony. Ram dla części CPU z GPU i dla głównego GPU osobny.

Link to post
Share on other sites
 Jeżeli zdecydują się na APU to całość raczej będzie służyć jako CPU, jego część GPU też tylko do obliczeń nie związanych z grafiką, jednostki SIMD + kilka pełnych rdzeni zastąpi jeden rdzeń cela i te śmieszne rdzenie do obliczeń zmiennoprzecinkowych.

 też tak sobie myślałem i to jest całkiem niezły pomysł. Może coś jest  w tej plotce :)

 

dam1111

to już skrajność w druga stronę :P

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

Wizja wizją lepiej zobaczcie co można na PS3 jeszcze zrobić już nie mówię o tytułach jak GOW3 uncharted i Killzone ale o nadchodzących  jak the Last Of Us i Beyond Two Souls  a wy jakieś spekulację przeprowadzacie że będzie słabo itp.

 

Próbka tego co zobaczymy jeszcze na PS3 Całe ND mistrzowie kodu na już leciwy sprzęt 256MB video Ram 

http://images.gamersyde.com/image_the_last_of_us-21106-2408_0002.jpg

 

PS4 pokaże swoją klasę jak to pokazała przy exach i chyba nikt nie powie jak wyjdą jeszcze exy na PS3  że wyglądają słabo czy archaicznie bo sprzęt ma 7 lat.

 

A w ogóle po co jakimiś plotkami z sieci się posiłkować poczekajcie na E3 2013 i będziecie szczeny szukać po ziemi taka będzie prawda :) A tak dla wiadomości wszystkich to bardziej utalentowane Studia od Sony pomagali przy tworzeniu nowej konsoli a w sieci dużo jak i tutaj ekspertów od architektury konsol bo w Sony siedzą same tumany nie mając pojęcia o niczym :)

 

Dobre sobie nara.

Edytowane przez PSONE
Link to post
Share on other sites

Ale screen który pokazałeś wygląda słabo bo mamy już 2013r, nie można cały czas oceniać grafiki według wymagań z 2008. To co widać na tym obrazku to słabej jakości tekstury, niska rozdzielczość obrazu, brak antyaliasingu i postprocesing z zeszłej epoki gier DX9. Gdybyśmy mieli okazję zobaczyć tą grę w ruchu to idę o zakład że wyszły by kolejne wady z którymi borykają się tytuły na PS3 jak dogrywające się tekstury, niski zasięg rysowania, brak filtrowania anizotropowego czy mipmaping dający niską jakość obiektów bardziej oddalonych od pierwszego planu.

 

a w sieci dużo jak i tutaj ekspertów od architektury konsol bo w Sony siedzą same tumany nie mając pojęcia o niczym

 

Ale siedzą również księgowi i to oni zawsze mają do powiedzenia ostatnie słowo przy zatwierdzaniu projektów. Obecnie każda większa firma była by w stanie wyprodukować super konsole, to nie sztuka złożyć sprzęt z gotowych podzespołów. Sztuką jest zarobić na tej konsoli i tu już wkraczają smutni panowie w garniturach ze swoimi wyliczeniami finansowymi które to przeważnie nie idą w parze z marzeniami wizjonerskich projektantów.

 

ps.

Stary Oblivion z 2006r w wersji na PS3:

http://uk.ign.com/images/games/the-elder-scrolls-iv-oblivion-ps3-857879/4fa6ca48cdc388ed13ee8d1a

Edytowane przez Fenio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Wizja wizją lepiej zobaczcie co można na PS3 jeszcze zrobić już nie mówię o tytułach jak GOW3 uncharted i Killzone ale o nadchodzących  jak the Last Of Us i Beyond Two Souls  a wy jakieś spekulację przeprowadzacie że będzie słabo itp.

 

Próbka tego co zobaczymy jeszcze na PS3 Całe ND mistrzowie kodu na już leciwy sprzęt 256MB video Ram 

http://images.gamersyde.com/image_the_last_of_us-21106-2408_0002.jpg

 

PS4 pokaże swoją klasę jak to pokazała przy exach i chyba nikt nie powie jak wyjdą jeszcze exy na PS3  że wyglądają słabo czy archaicznie bo sprzęt ma 7 lat.

 

A w ogóle po co jakimiś plotkami z sieci się posiłkować poczekajcie na E3 2013 i będziecie szczeny szukać po ziemi taka będzie prawda :) A tak dla wiadomości wszystkich to bardziej utalentowane Studia od Sony pomagali przy tworzeniu nowej konsoli a w sieci dużo jak i tutaj ekspertów od architektury konsol bo w Sony siedzą same tumany nie mając pojęcia o niczym :)

 

Dobre sobie nara.

 

ku**a znowu ty....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Wizja wizją lepiej zobaczcie co można na PS3 jeszcze zrobić już nie mówię o tytułach jak GOW3 uncharted i Killzone ale o nadchodzących  jak the Last Of Us i Beyond Two Souls  a wy jakieś spekulację przeprowadzacie że będzie słabo itp.

 

Próbka tego co zobaczymy jeszcze na PS3 Całe ND mistrzowie kodu na już leciwy sprzęt 256MB video Ram 

http://images.gamersyde.com/image_the_last_of_us-21106-2408_0002.jpg

 

PS4 pokaże swoją klasę jak to pokazała przy exach i chyba nikt nie powie jak wyjdą jeszcze exy na PS3  że wyglądają słabo czy archaicznie bo sprzęt ma 7 lat.

 

A w ogóle po co jakimiś plotkami z sieci się posiłkować poczekajcie na E3 2013 i będziecie szczeny szukać po ziemi taka będzie prawda :) A tak dla wiadomości wszystkich to bardziej utalentowane Studia od Sony pomagali przy tworzeniu nowej konsoli a w sieci dużo jak i tutaj ekspertów od architektury konsol bo w Sony siedzą same tumany nie mając pojęcia o niczym :)

 

Dobre sobie nara.

http://www.reactiongifs.com/wp-content/uploads/2011/05/extreme_face.gif

za dużo gadasz... albo piszesz.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo że na ps4 będa kozacko wyglądały gry, exy od Sony będą urywać głowe.

 

Ostatnio doszedłem do wniosku ze gry na pc dobrze wyglądające To tylko fps ;( bo co jak zawsze się mówic o grafice to przykład crysisa i tyle jedna seria gier a fps samymi się nie żyje

Link to post
Share on other sites

Tera Online (mmorpg) - Gra gdzie na dual core e4500 @ 3,0 i gts 8800 chodziła mi na full detalach przy ok 25 fps, było płynnie wbrew pozorom.

 

Na dowód mój screen z rozgrywki wycięty z filmu. Więc nie mówcie, bo jak się chce to można ;)

Oczywiście są o wiele piękniejsze tereny, lecz nie mam z tego dowodów, a aktualnie nie gram.

Screen został już wykonany z filmu nagranego na nowym komputerze.

 

http://s6.ifotos.pl/img/terajpg_xwqarww.jpg

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...