Skocz do zawartości

ASRock Extreme6 z77 czy ASUS Maximus V GENE z77


Recommended Posts

Do wszystkiego brałbym Maximus V GENE z77 masz wszystkie potężne potrzebne narzędzia do płyty i sterowniki od windowsa xp , vista , windows 7 , windows 8.

 

Asrock to taki szrot brak upgradu , brak wsparcia sterowników, tylko XP.

 

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/Maximus_V_GENE/#download

 

Pamiętaj że na przyszłość pograsz w nowsze dx11.1 tylko na windows 8 .Pomoglem

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

Do wszystkiego brałbym Maximus V GENE z77 masz wszystkie potężne potrzebne narzędzia do płyty i sterowniki od windowsa xp , vista , windows 7 , windows 8. Asrock to taki szrot brak upgradu , brak wsparcia sterowników, tylko XP. http://pl.asus.com/M..._GENE/#download Pamiętaj że na przyszłość pograsz w nowsze dx11.1 tylko na windows 8 .Pomoglem

Człowieku kolejny raz bzdury wypisujesz tak jak w innym temacie dzisiaj...

Asrock to taki szrot brak upgradu , brak wsparcia sterowników, tylko XP.

Tutaj to już przegiąłeś z tym że ASRock nie posiada upgradu i wsparcia sterowników. ASRock często aktualizuje listę biosów i sterowników nawet do starszych płyt.

No i to stwierdzenie "tylko xp". Jeśli nie wiesz nic na temat danych producentów oraz ich produktów lepiej wyjdź stąd i nie wracaj.

Wielu użytkowników tego forum jak i innych posiada płyty ASRocka (w tym ja) i jakoś używam z Windows 7.

 

Pamiętaj że na przyszłość pograsz w nowsze dx11.1 tylko na windows 8 .

No świetnie że ktoś to wykorzysta "Microsoft planuje nowego DirectX 11.1 - główną nowością ma być natywne wsparcie dla stereoskopowego obrazu 3D."

 

Pomoglem

Nie, nie pomogłeś

 

 

Do autora tematu.

Jedna jak i druga płyta napewno ciebie zadowoli,

 

Najlepiej jak wymienię ci plusy i minusy obu:

 

Asus:

+ 3lata gwarancji

+ dobre możliwości oc

+ ładny design (rzecz gustu)

+ lepsza karta dźwiękowa niż w ASRocku (lecz przy grach nie odczujesz różnicy, a do podłączenia profesjonalnego sprzętu się nie nada...)

 

- Micro ATX

- Dobrze znany z olewania klientów serwis Asusa (odpukać żeby nikomu się to nie przytrafiło)

 

ASRock

+ Dobre możliwości OC

+ Możliwość 3way SLI/CFX

+ Ładna czarna kolorystyka ze złotymi kondensatorami (rzecz gustu)

+ Miły upominek w postaci przedniego panelu usb 3.0

 

- 2lata gwarancji

Edytowane przez FeelFree
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kolega sam sobie dobrze wybrał . asrock nigdy nie jest tak dobrze sprzedawany jak Asus .Serwis w polsce polecany tylko Asus i Gigabyte. Asus ma lepsze kondensatory. Asrock wybuchają zlote kondensatory. ja wiem swoje mam Gigabyte.

 

Jest to niesamowita płyta dla wybrańców, którzy otrzymają praktycznie wszystko co potrzebne + niesamowite możliwości podkręcania. Na ostatnich targach Computex 2012, najlepsi overclockerzy z całego świata pobili kilka rekordów wydajności - w tym trzy dzięki płycie głównej ASUS ROG Maximus V Formula.

 

 

 

Rzecz gustu nie polega na tym ze asrock ładnie wygląda , asus ceni wyższą jakośc.

 

Link to post
Share on other sites

Serwis w polsce polecany tylko Asus

Powiedz mi gdzie niby Asus ma najlepszy serwis w polsce?

 

Na szybko wyszukane:

http://forum.benchma...ka-konsumentow/

http://forum.benchma...us/page__st__60

 

Wystarczy wpisać w google "Problems with Asus Service" i odrazu ci wyskoczy pełna lista żałosnych historii z tym producentem.

 

asrock nigdy nie jest tak dobrze sprzedawany jak Asus

Ilość sprzedanych sztuk nie świadczy o jakości produktu.

Nie chodzi o to jak jest produkt sprzedawany (np. Podróbek Adidasa zostało sprzedanych więcej niż oryginalnych.) tylko jak się sprawuje i wrazie komplikacji jak postępuje serwis

 

Asrock wybuchają zlote kondensatory. ja wiem swoje mam Gigabyte.

1) Jak nie posiadasz danego produktu to nic nie wiesz i nie udzielaj się publicznie (fora itp)

2) Japońskie kondensatory nie wybuchają od tak sobie

3) Kondensatory same z siebie nie wybuchają. Tylko z przyczyn zewnętrznych (zasilacz noname, piorun itp, w skrócie za wysokie napięcie)

4) Cytat z Purepc

Na pokładzie znajdziemy wyłącznie złote japońskie kondensatory polimerowe wysokiej jakości - technologia Premium Gold Capacitor design.

 

Jest to niesamowita płyta dla wybrańców, którzy otrzymają

... nadprzyrodzone moce w świecie zwanym Matrix i żyli długo i szczęśliwie

 

Rzecz gustu nie polega na tym ze asrock ładnie wygląda , asus ceni wyższą jakośc.

Kłania się tobie czytanie ze zrozumieniem ze szkoły podstawowej, w obu przypadkach wymieniłem design jako plus.

 

Filmiki które zamieściłeś nic nie wnoszą do tematu, podaj argumenty co takiego ma Asus żeby do niego dopłacać 150zł w dodatku za płytę Micro ATX...

 

Edit: Do autora. Jeśli posiadasz wystarczającą ilość gotówki aby zakupić Asusa i lubisz tą markę nic nie szkodzi aby ją wybrać, ale w niższej cenie masz http://www.agito.pl/...-79-462989.html ASRocka, odpowiednika serii ROG od Asusa prawie 50zł taniej z 5cio letnią gwarancją która obejmuje także uszkodzenia mechaniczne

http://i47.servimg.com/u/f47/17/37/68/51/xx10.jpg

Edytowane przez FeelFree
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z77 Extreme 6 to ciekawy wybór, sam się nad nią zastanawiałem ale nie potrzebny mi aż taki wypas.

Bardzo dobra sekcja zasilania pozwala na mocne OC, w testach jedna z lepszych płyt pod IvyBridge.

Jedną z wad tych AsRock'ów są dość wysokie temperatury na sekcji zasilania ale to podpobno normalne.

Link to post
Share on other sites

Mam Extreme6 i wg. opisu Slabona powinna już wybuchnąć, spalić mi dom jak również okoliczne wsie, a przez całe pół roku jak ją mam to ani razu straż pożarna nie jechała do żadnego pożaru.

 

Do zakupu Asrocka przyczyniło się również wiele negatywnych komentarzy odnośnie serwisu Asusa.

2500k podkręca się do granicy 4,5GHz bez podbijania napięć.

 

W skrócie pisząc. Mam i jestem zadowolony.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@ slabon

 

Asus płaci Ci za to ?

 

Serwis asusa to już wręcz legenda, negatywna legenda. Miałem już nie raz z nimi do czynienia, wszystko chcą zwalić na winę użytkownika, czeka się mnóstwo. Działać zaczynają dopiero po wizycie u UOKIK

Z serwisem ASrocka jeszcze sie nie spotkałem, polecam msi - bezproblemowy serwis i gigabyte - nie bawią się w szczegółowe sprawdzenie jak i z czego winy się coś stało( :evil: ), tylko wymieniają mobo na nowe

Link to post
Share on other sites

Asrock to taki szrot brak upgradu

Ciekawa teoria, chyba ostatni raz miałeś do czynienia z AsRockiem pod Pentium 3...

Straszny szrot te płyty a od sekcji zasilania mogę odpalić papierosa ;)

To samo z resztą zrobiłeś z HD 7970 i GTX 670, zrobiłeś porównanie kart graficznych gdzie widniała jedna HD7970 i porównałeś ją do 20 procesorów, na tej podstawie oceniałeś co jest lepsze.

 

Któryś raz z rzędu robisz porównanie, antyreklamę produktu z którym nie miałeś do czynienia, wg Ciebie wszystko czego nie posiadasz jest gównem. Poczytaj trochę niezależnych testów, sprawdź procent reklamacji albo sam kup i porównaj bo opinia kolegów z podwórka jak widać mija się z prawdą ;)

Link to post
Share on other sites

@up

 

Nikt nie pisze, że Asus jest zły pod względem awaryjności, lecz pod względem cena/jakość oraz podejścia serwisu do klienta.

Za tą samą cenę można dostać lepszy sprzęt i mieć spokój w razie gwarancji, a nie użerać się z debilami (bo inaczej nie można nazwać ludzi, którzy zlewają klientów) po sądach i innych instytucjach państwowych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...