Skocz do zawartości

marcinekk - Oszust wyłudza pieniądze


Recommended Posts

Wybaczcie odgrzewanie kotletów (tematów), ale kolega marcinekk ciągle grasuje. Wystawiłem ofertę kupna GTX 560ti. Po 30 minutach zgłosił się niejaki marcinekk z ofertą nie do odrzucenia. Nówka sztuka, nie śmigana, normalnie du**ę urywa, staniki latają, a mianowicie "miał być" to ASUS GTX 560ti DCUII z prawie 3 letnią gwarancją za 500zł. Zaniepokoiłem się 0 postów i tak trafiłem na ten temat. Udało mi się ustalić, że teraz podaje się za rodowitego Poznaniaka. Mogłem dłużej po udawać idiotę i wydobyć troszkę więcej info, no ale już trudno.

UWAŻAJCIE!!!

Pozdrawiam

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Temat z listą oszustów powinien być podpięty i aktualizowany na bieżąco, najlepiej z krótkim opisem działania poszczególnych z nich. Może pieniądze kilku osób byłby uratowane, a inni nauczyliby się większej ostrożności i ograniczyli zaufanie do wszelkich "buddystów", "altruistów" i "świetnych okazji", a sami oszuści choć trochę mniej panoszyli.

Teraz jest to rozbite na kilka tematów (i to chyba jeszcze nie wszystkie w tym samym dziale).

 

Jeżeli komuś chciałoby się to zrobić (może jakiś moderator się nudzi?) byłbym wdzięczny, choćby dla dobra ogółu, bo sam jeszcze nie zostałem naciągnięty.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

witam wszystkich !

 

Mnie też ten koleś oszukał, napisał do mnie, że ma to sprzedania Motorole ZN5

 

http://forum.benchmark.pl/topic/69265-kupie-telefon-motorola-zine-zn5/ , podesłał jakieś zdjęcia tego telefonu słabej jakości, potwierdzenie nadania tak samo, nie mogłem odczyć numeru paczki. Oczywiście ten numer podał mi - 18 cyfrowy kod, a ma być 20 cyfr, ja to zauważyłem dopiero następnego dnia, okazało się, że to numer całkiem innej paczki !! Brakowało dwóch zer na początku.

 

 

Podał takie dane :

 

Jan Nawrot
28 czerwca 334/7
61-437 Poznań
51 1140 20040000370232921710
Tytuł przelewu: p24-908-115

 

 

Uważajcie na gościa !!

 

 

Jeśli można przyłączyć się do jakiegoś pozwu zbiorowego czy coś to proszę piszcie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Jak poniżej 250zł to policja pewnie tyłka nawet nie ruszy tylko umorzy sprawę  ;)
Swoją drogą Dialcom24 to firma która świadczy swoje usługi jako "Przelewy24". Po samym tytule przelewu można to odgadnąć. Pod tym linkiem : http://www.przelewy24.pl/cms,36,sklepy_on_line.htm jest lista sklepów w których można płacić poprzez ten serwis.

Ciekawe co ten gość tak często kupuje  ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Zostałem dzisiaj oszukany przez tego samego typa, ale w inny bardzo przemyślany sposób...

 

Robiłem przelew z ipko do Moneybookers przez te ich bankbrowswer i autouzupełnienie, okazało się że transakcja mimo wylotu kasy z mego konta nie powiodła się i po sprawdzeniu numerów konto okazało się że MB ma zupełnie inny numer.

 

Wpisałem numer w google i wyskoczyło mi to forum, następnie szybki telefon do PKO, sprawdzanie wszystkich możliwości i du*a.

Polecono mi zadzwonić do przelewy 24 i tak o to zrobiłem, podałem im numer przelewu i dostałem zapewnienie o zablokowaniu go, oraz że kasa wróci do mnie w ciągu 3 dni roboczych.

 

Jestem wielkim pechowcem i zarazem szczęśliwcem, a z rana drogę przebiegł mi czarny kot i pierwszy raz  się sprawdziło  :/

 

To już jest grubsza afera, a nie jakieś tam sprzedawanie telefonów w necie dla kilkuset złotych  :[



Jest zwrot, życzę wam wygranej walki z tym burakiem.

 

Nr rach. przeciwst.: 

45 1020 4027 0000 1802 0345 5920
Dane adr. rach. przeciwst.: 
DIALCOM24 SP. Z O.O.
UL. KANCLERSKA 15
60-327 POZNAŃ
Tytuł: 453874:PRZELEWY24 ZWROT P24-420-951

Edytowane przez 6balbinka9
Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Sorry, że odkopuję, niestety temat nada aktualny.

Mało tego, dodam, że Marcinek jest chyba bezkarny, bo dzisiaj próbował wyłudzić ode mnie kilkaset złotych na konto bankowe podane w tym temacie.

Faktycznie konto założone w placówce w poznaniu. A skąd gościu jest to nie mam pojęcia i jak to możliwe że tyle czasu jest bezkarny.

W tej chwili oszukał pewnie kilkanaście osób na OLX, jego drugie konto:

28 1680 1310 7148 4181 3294 7118

Również placówka w Poznaniu.

Ciekawi mnie z jakich to środków ostrożności korzysta że nie można go namierzyć...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Sorry, że odkopuję, niestety temat nada aktualny.

Mało tego, dodam, że Marcinek jest chyba bezkarny, bo dzisiaj próbował wyłudzić ode mnie kilkaset złotych na konto bankowe podane w tym temacie.

Faktycznie konto założone w placówce w poznaniu. A skąd gościu jest to nie mam pojęcia i jak to możliwe że tyle czasu jest bezkarny.

W tej chwili oszukał pewnie kilkanaście osób na OLX, jego drugie konto:

28 1680 1310 7148 4181 3294 7118

Również placówka w Poznaniu.

Ciekawi mnie z jakich to środków ostrożności korzysta że nie można go namierzyć...

 

Nie chce byś złośliwa ale jeżeli ktoś nadal wpłaca kasę na konto z ogłoszeń typu tablica (OLX) to sam jest sobie winien. 

 

Jeżeli koleś nie jest skończonym głąbem to będzie nieuchwytny..... niestety. Ja polecam sprawę jak najszybciej zgłosić na Policję. Wydrukować ogłoszenie, rozmowy e-maile sms-y (z datami) cokolwiek oraz dowód wpłaty.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pazerność ludzka i chęć przyoszczędzenia "paru groszy" nie zna granic... Dzięki temu + naiwności, wszelcy oszuści i naciągacze będą mieli się dobrze a afery typu Amber Gold będą się powtarzać.


Jak to ktoś napisał na tym forum w innym temacie. "Chytry dwa razy traci" :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...