Skocz do zawartości

Recommended Posts

Różnica w wydajności! i5 ma Turbo Boost i podbija w razie potrzeby zegar(y). Przykład? Mój i5 2410M. 2 rdzenie / 4 wątki. 2,3 GHz taktowanie normalne. 2,9 GHz w trybie Turbo przy obciążeniu jednego rdzenia, 2,7 na rdzeń przy obciążeniu 2 rdzeni procesora. Dobre, bo masz sporą elastyczność - zarówno w aplikacjach lubiących wysokie taktowanie jednego rdzenia, jak i wykorzystujących większą jego ilość! Za 2 tysie jednak ciężko będzie, chyba, że kosztem zintegrowanej grafiki i/lub innych podzespołów. Dobrze jest śledzić promocje w najbliższych sklepach albo poczekać do świąt. Faktem jest, że liczy się też karta graficzna i jej wykorzystanie przez aplikacje. i3 i dobra karta graficzna np AMD 7670M w tej cenie powinny spełnić twoje wymagania.

Link to post
Share on other sites

z tego co się dziś dowiedziałem różnica miedzy i5 a i3 z tymi samymi kartami graficznymi to rząd 400 punktów w 3Dmark około 10% sam rozglądam się za laptopem. Wiec to info może Ci się przydać.

Za 2k brał bym lenovo, i3 trzeciej generacji ale brak windowsa :P

Edytowane przez roofi25
Link to post
Share on other sites

z tego co się dziś dowiedziałem różnica miedzy i5 a i3 z tymi samymi kartami graficznymi to rząd 400 punktów w 3Dmark około 10% sam rozglądam się za laptopem. Wiec to info może Ci się przydać.

Za 2k brał bym lenovo, i3 trzeciej generacji ale brak windowsa :P

 

jest też z win7, ale 3stówki droższy... a w tym dellu jak dla mnie też nie ma systemu, bo linuxa to nawet nigdy nie widziałem :P

 

 

Jak to jakość wykonania? Chodzi tylko o marke, plastiki itp? czy flaki ma gorsze też? :P

 

 

Dużo zyskam czekając z zakupem do świąt? Bo nie pali się, a jeśli ma to znacznie mniejszyć wydaną kwotę to moge poczekać :P

Edytowane przez feelaliv
Link to post
Share on other sites

Czy znacznie... Na święta zrobią promocje i dadzą lepsze warunki aby nagonić klientów! Ot co! Kilka stówek możesz zyskać - zależy na jakim sprzęcie. Również wyprzedaże ostatnich "zalegających" modeli są ciekawe by np. zrobić miejsce pod te nowe z W8 czy z nową generacją procesorów itp. A czekać to i możesz pół roku i rok. Zawsze możesz powiedzieć, że gdybym kupił później to... Ale mamy to, co jest dzisiaj a przyszłość nigdy nie jest pewna ;]

Link to post
Share on other sites

chodzi mi o to że prawie się nie różnią od tych które daliście, tylko prockiem, ale ja sie nie znam jak już kilka razy zaznaczylem

 

a nie są takie same, sporo się różnią, ten drugi samsung ma taka samą grafę jak dell, 750gb dysku windowsa i AMD A6-4400M 2,7, co chyba jest taką dużą różnicą

 

 

A da się coś jeszcze znaleść znośnego, zgodnego z moimi wymaganiami z windowsem?? Bo np. te lenovo jak wezmę wersje z Win7 wychodzi prawie 2400, to troche dużo przekracza mój plan...

Edytowane przez feelaliv
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...