Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!.

Mam zamiar kupić kartę graficzną Asus Radeon HD 7850 2GB v2.

Posiadam zasilacz o mocy 400W, który był od razu z obudową Fever Gladiator.

Oczywiści zasilacz zmienię chyba na XFX 550W (od razu zostanie mocy na przyszłość). Trochę czytałem na jego temat i raczej same pozytywy oraz że jest 'najlepszy' w swojej klasie cenowej. Ale niestety o tym Asusie za dużo nie znalazłem, a jeśli tak to nie było to zbyt wyczerpujące itp.

 

Teraz pytanie do Was, ma ktoś taką kartę/zasilacz czy jedno i drugie? Jak tak to proszę o krótką opinię i czy mi je polecicie? No i oczywiści czy dobrze wybrałem?

Macie jakieś inne propozycje - walcie, budżet na to max 1150 zł.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez InDqK
Link to post
Share on other sites

Procesor?

 

AMD Athlon II x2 240 AM3 troche stary i "szału ni ma". Zestaw ten kupowałem 2 lata temu, teraz chyba dam więcej za samą kartę niż za ten zestaw :D A wracaąc to procka to w późniejszym czasie go wymienię pewnie razem z płytką główną, ale na razie nie mam na tyle kasy. Chciałbym sobie w końcu kupić tą grafikę, bo w sumie zbieram od 2 lat i zawsze co uzbierałem to musiałem na coś innego wydać. Teraz mam troszke kasy odłożone i chyba mi na nic innego nie przepadnie. Także powoli będę wymieniał podzespoły. Teraz chcę kupić porządną grafikę i zasilać na pare ładnych lat ;)
Link to post
Share on other sites

Asus drogi, serwis ma słaby a chłodzenie ni jest jakieś super... ma niby 3 lata gwarancji ale z takim serwisem to.... 3 lata mają też MSI i Gigabyte, a Szafir ma super chłodzenie. W cenie tego Asusa to lepiej kupić gtx660.

 

Mam 7870 od sapphire i zasilacz l8 i nie mogę narzekać.

Do ilu podkręciła Ci się pamięć? Bo z tego co widziałem w testach Szafir 7870 średnio się na pamięci podkręca...

Link to post
Share on other sites

no tak mam zamiar wziąć tą 7850 i zasilacz na przyszłość, a w przyszłości dopiero wymienić płyte gł i procek

 

No to jak masz 1150 to lepiej BQ+7870. Tu masz modularny zasilacz, z certygikatem silver bodajże.

 

Asus drogi, serwis ma słaby a chłodzenie ni jest jakieś super... ma niby 3 lata gwarancji ale z takim serwisem to.... 3 lata mają też MSI i Gigabyte, a Szafir ma super chłodzenie. W cenie tego Asusa to lepiej kupić gtx660.

 

 

 

Do ilu podkręciła Ci się pamięć? Bo z tego co widziałem w testach Szafir 7870 średnio się na pamięci podkręca...

 

Do 1300, fakt może nie najwięcej. Ale bez zmiany napięcia rdzeń na 1200. I tak dalej nie mogę narzekać.
Link to post
Share on other sites

czyli to prawda z tymi pamięciami w Szafirze...

 

Zasiłkę to bierz OCZ zt 550w, bez sensu jest Ci kupować coś droższego, tu za 300 z małym hakiem masz naprawdę super zasiłkę, to już lepiej te 100 zł do 7870 dołożyć, za 900 zł kupisz.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Zależy do jakiej rozdzielczości potrzebujesz tą kartę graficzną. 7770 nie jest zły, Możesz także w dobrej cenie zakupić radeona 6850. Co do zasilacza, to myślę że wystarczy sprawdzony XFX, ewentualnie można zawsze wziąć BQ jakiegoś.

Link to post
Share on other sites

To wystarczy Ci spokojnie. http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-radeon-hd7770-vapor-x-1gb-ddr5128bit-dvihdmidp-pci-express,33714.html z bardzo dobrym chłodzeniem. Co do zasilacza to można tego sprawdzonego XFX'a, lub przykładowo BQ L8 modularny: http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-530w-80-plus-bronze-activepfc-2xpci-e-bn181-418344/

Edytowane przez mrgibbass
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...