Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Te procki są zaje*iste dla typa co siedzi na b450 i 2x00. Boost ok. 40% na tej samej platformie... Z 3600+ się też opłaca ale to już wymaga kart 2070s+ i pykanie w gry w 1080 lub 3080 1440p. W dłuższej mierze 3x00 wystarczy do 3080... gierki wsiądą na gpu, nawet z dlss będzię ciężko w 1440p o 144fps na max ustawieniach w triple A.

 

Nici z 15% przewagi nad intelem w AoTS, jest "tylko" 5% ;p

 

Jestem tylko ciekaw kombinacji z IF teraz, czy będzie totalnie odblokowany i czy 4000+ ram będzie się nadawał. Bo jeśli oc ramu będzie dawać tyle ile teraz + te single core oc(w stylu intela) to pojedyncze najleposze rdzenie powinny robić te 5Ghz, a ram nadrobi resztę.

Link to post
Share on other sites

Panowie, tj kolejna już udana iteracja Ryzena. Doganiają (przeganiają?) intela wydajnością, to dlaczego mieliby nie podnieść marży? Poza tym zobaczycie, miną 2-3 m-ce i cena spadnie od okolic 1000-1100 pln. Jeżeli wydajność się nie potwierdzi lub się potwierdzi ale popyt okaże się niski to i cena poleci. Rynek zweryfikuje opłacalność. 

 

@dragzor APU Renoir ma kontroler 4233 MHz dla ramu (w sensie ogarnia tyle w trybie sync) więc wątpię, żeby tutaj było gorzej. 

Link to post
Share on other sites

W związku z tym, że mam potencjalnego kupca na swojego cepa, to będę rozpatrywał 5800 lub 5900x. Z 3080 będzie idealnie.

Nie mam pojęcia jakie ramy dla Vermera byłyby ciekawe, przy założeniu, że kontroler byłby zbliżony jak w Renoir, o którym wspomniał Rebelmind.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

L1, L2 L3 Cache i jego opóźnienia ma przynajmniej pośredni wpływ na taktowanie. W wypadku renoir, chip jest jeden, if jest duuuuuużo bliżej cache i rdzenia więc jego zegar leci wyżej. Na ile to efekt dopracowywania if a ile tylko efekt zredukowania odległości jakie if musi pokonać, tego nie wiadomo:P

Link to post
Share on other sites

5900X oraz 5800X mają nie mieć chłodzenia w zestawie. Dobrze, że chociaż pudełko zostawili, ale i z tym nie wiadomo. 

 

Ale w czym problem? Przecież to co dołączają w zestawie wraz z ich klejem pastą termoprzewodzącą, nadaje się do zamontowania, ale tylko na okres gdy czeka się na kuriera wiozącego prawdziwe chłodzenie. 

Link to post
Share on other sites

Na Athlonie można sobie siedzieć, ale ja kupując tego 3100 zakładałem, że najpóźniej w listopadzie kupię sobie Ryzena 5600X za 899 zł, a tego puszczę w świat.

Tym bardziej, że zapłaciłem za niego 479 zł, a 10400F kosztuje 659  :mlotek:  180 zł różnicy, a różnica w mocy bez porównania.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Spokojnie, chłopaki, to ceny pokazowe tylko. 

 

Zobaczysz @Artok, że najpóźniej pod koniec stycznia / na początku lutego będziesz miał nowy Cpu. Zejdzie hype przedświąteczny, sklepy się ogarną z dostawami i zacznie się walka o klienta. 

 

Właśnie przeglądałem swoją historię transakcji i R5 3600, którego brałem dla kuzyna, kupowałem 10/10/2019  - czyli dwa i pół miesiąca po premierze sklepowej - w promocji -20% Przypuszczam, że taki 5600x w cenie 1000-1050 pln będzie znikał równie szybko jak RTX 3080. 

Link to post
Share on other sites

Na Athlonie można sobie siedzieć, ale ja kupując tego 3100 zakładałem, że najpóźniej w listopadzie kupię sobie Ryzena 5600X za 899 zł, a tego puszczę w świat.

 

Tym bardziej, że zapłaciłem za niego 479 zł, a 10400F kosztuje 659 :mlotek: 180 zł różnicy, a różnica w mocy bez porównania.

Niby można, ale ile można.. może rzeczywiście tomahawk w ruch
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...