Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Mam wielką nadzieję, że AMD nie zrobi nas w wała i:

 

1. Ryzen 5600 zastąpi 3600 z taką samą ceną startową bodaj 199 dolców, a nie będzie wchodził za 3600 XT

2. Trafią do sklepów jeszcze w tym miesiącu

3. Będą mieli wyprodukowaną taką ilość, by dało się je kupić

 

Choć i tak pewnie poczekam do black friday :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam wielką nadzieję, że AMD nie zrobi nas w wała i:

 

1. Ryzen 5600 zastąpi 3600 z taką samą ceną startową bodaj 199 dolców, a nie będzie wchodził za 3600 XT

2. Trafią do sklepów jeszcze w tym miesiącu

3. Będą mieli wyprodukowaną taką ilość, by dało się je kupić

 

Choć i tak pewnie poczekam do black friday :)

To mocno możesz się zdziwić ^^
Link to post
Share on other sites

 

 

btw. o której jutro to misterium? 18:00? może znowu zrobimy jakiś meeting na forumowym discordzie?    co Wy na to @Panowie? 
 

 

Ogarnijcie kanał z dodatkowym chatem tekstowym to może i ja się wproszę, bo forma audio u mnie odpada. Nie będę trajkotał przy żonie usypiającej dwulatkę i jej dwumiesięczną siostrę, bo bym dostał kapciem w czoło ;)

Link to post
Share on other sites

@Up słuchawki na czerep i nastawiasz się na odbiór :D Poza tym na Discord jest przecież Chat.

 

@korzychxp o ceny bym się nie martwił, o ile z dostępnością nie odstawią Ampery. Jestem jednak skłonny uwierzyć plotkom jakoby na pierwszy ogień miałyby pójść 5900x i 5800x, a 5700x oraz 5600x dopiero w grudniu - aczkolwiek bardzo chciałbym się tu mylić.

Link to post
Share on other sites

@Up słuchawki na czerep i nastawiasz się na odbiór :D Poza tym na Discord jest przecież Chat.

 

@korzychxp o ceny bym się nie martwił, o ile z dostępnością nie odstawią Ampery. Jestem jednak skłonny uwierzyć plotkom jakoby na pierwszy ogień miałyby pójść 5900x i 5800x, a 5700x oraz 5600x dopiero w grudniu - aczkolwiek bardzo chciałbym się tu mylić.

Raczej zaprezentują wszystkie a potem będzie ewentualny problem z dostępnością patrz intel 8th gen czy tam 7..

ALE.. przeciez 10400f kosztuje 600-700 zl. Jak AMD zamierza sobie z tym poradzic? Moze wrecz odwrotnie.. 5600 stanieje do £150? alboo.. dodadza 5600 dwa rdzenie i do korzeni - ryzen 3 5400 6r/12w. Ciekawy dzisiaj dzien bedzie :D w tym nowym ukladzie mozliwe jest skakanie co dwa rdzenie wiec moga nawet zrobic 5800x 12r 5900x 14r..

Cos mi tylko mowi, ze z wydajnoscia znow nie bedzie tak kolorowo: ""Ryzen is all about bringing out the best that computing can offer," and we look forward to bringing you more of the best with Zen 3. "

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites
Ooo, kto tym zarządza w takim razie? Zaraz się temat ogarnie.

modem jest @mabrothrax już z nim rozmawiałem, niestety na discordzie nie da się w jednym pokoju połączyć  audio i tekstowego czatu.... jest natomiast nieco wyżej pokój tekstowy #hardware-dyskusje i tam możemy klepać.

 

Działa to z tego co widzę w ten sposób że wchodzimy do pokoju #hw-rozmówki i stamtąd idzie audio/video i klikamy na pokój #hardware-dyskusje gdzie jest czat. (nie wiem czy przejście pomiędzy pokojami nie wycisza audio, bo nie mam jak tego teraz na szybko zweryfikować ale chyba raczej nie).

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Można pisać i buszować po całym Discordzie mimo aktywnej rozmowy.

Cztli można dołączyć do pokoju z audio/video, nie wycisza jak się przejdzie do innego.... dzięki @Artok za info, mam rozumieć że się pojawiasz?  ;)

To może doprecyzujmy tak aby ktoś kto chce dołączyć nie musiał wertować całego tematu:

 

Digital Event - Where Gaming Begins: Episode 1 AMD Ryzen

 

6ac9091650faedd7.jpg

 

Link do forumowego discorda:

https://discord.gg/ZfWFK3w 

 

Link do konferencji AMD:

https://www.amd.com/en/events/gaming-2020

 

Rooms:

1.Audio/Video - #hw-rozmówki

2.Czat -  #hardware-dyskusje

 

17:30 Before Party  

START konferencji 18:00 

 

ZAPRASZAMY!

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem wejść xD

 

łooo krzychu przewidziałem 1500ziko to na discordzie 10 min temu co wygrałem?


i dlaczego Ciebie tam nie ma?


Ceny pewnie ulegną jakiejś korekcie. W przeciwnym wypadku chyba się zastanowię nad zachowaniem 3700x jeszcze przez x miesięcy.

Wątpię 3600xt ceny były takie same.


Powiem tak skończyło się tanie AMD


https://www.x-kom.pl/p/597430-procesor-amd-ryzen-7-amd-ryzen-7-5800x.html

Link to post
Share on other sites

R5 5600x powinien być zatem 20% droższy od 3600xt, czyli bez Januszowego i podatku od nowości, przy normalniej dostępności mówimy o 1200-1300 pln. Jeżeli wydajnościowo w grach będzie szybszy od 10600k to jako wyjściowa cena na premierę? Nie jest źle. Poza tym - zawsze walą na start więcej żeby było z czego schodzić. 

 

R5 3600 kosztował na start ~900 pln. W promocjach dało się go kupić w okolicach 700 nawet (nówka sklepowa), czyli jest szansa że przy Vermeer ceny też polecą w dół o te 20%. 

 

@Korzychxp, no na slajdach - w zależności od tytułu - było nawet po 15-18% szybciej od niekręconego 10900k. Poza tym - nowa architektura więc nie wiadomo jak będzie z OC. R5 3600XT robią 4.5-4.6 GHz po OC, czyli 100-200 MHz wyżej od SC boost, czyli przy takim 5600x zrobienie 4700 MHz all core WYDAJAE się możliwe. Przy deklarowanych wzrostach IPC oraz zmniejszonych opóźnieniach na ramie może być BARDZO blisko kręconego intela.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...