Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

A jednak Zen3 nie we wrześniu :(

 

"Word out of Taiwan is that AMD has decided to delay the launch of its Zen 3 based Ryzen 4000 CPU series from September 2020 to early 2021. This is not because of any technical difficulty but simply due to consistently strong demand for Ryzen 3000 series and lack of competition from Intel." :o:/

 

https://wccftech.com/amd-allegedly-delaying-ryzen-4000-series-zen-3-cpus-to-2021/

I kto miał racje?  :D

Link to post
Share on other sites

Wolałbym ja mieć :( Nie wierzę też w 5nm (nawet w 7nm+ nie wierzę), skoro oni potrafią z zwykłych (piwersze podejście) 7nm wykręcić 4.7 GHz Boost (3800 XT, uwierzę jak zobaczę w grach).

 

To 4.5 GHz turbo w 3600 XT to też raczej śmiech na sali jeżeli każą sobie za to dopłacić 10% do ceny 3600x...

 

Intelu, gdzie jesteś???

Link to post
Share on other sites

Wolałbym ja mieć :( Nie wierzę też w 5nm (nawet w 7nm+ nie wierzę), skoro oni potrafią z zwykłych (piwersze podejście) 7nm wykręcić 4.7 GHz Boost (3800 XT, uwierzę jak zobaczę w grach).

 

To 4.5 GHz turbo w 3600 XT to też raczej śmiech na sali jeżeli każą sobie za to dopłacić 10% do ceny 3600x...

 

Intelu, gdzie jesteś???

A czemu ci tak spieszno, dla mnie lepiej bo mój 3600 dłużej utrzyma cenę :P
Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam czy nie wziąć jednak zwykłego Ryzen 5 3600 bo jak widziałem cenę 3600XT to trochę entuzjazm się ulotnił.

 

Ja ciągle pod uwagę biorę 3700X, 3800X oraz 3800XT. Nie ma sensu decydować na jakiś czas przed zakupem. 

 

Po prostu gdy będę zamawiał przeliczę performance per $. 

Albo ewentualnie zrobię wskaźnik różnicy wydajności i jego cena. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam czy nie wziąć jednak zwykłego Ryzen 5 3600 bo jak widziałem cenę 3600XT to trochę entuzjazm się ulotnił.

Jak będzie się kręcił na 4.4 to oczywiście ze warto, a na sztywno ustawiając zegar i napięcie pozbędziesz się problemów, które nas nawiedzaja
Link to post
Share on other sites

MSI B450 TOMAHAWK MAX AM4.

 

Składałem na niej kumplowi kompa w weekend. Bardzo fajna płytka. Do 65w w sam raz. Brakuje mi tylko w niej WiFI AC.  

Ma też bardzo przyzwoite rozmieszczenie headerów dla wentyli. BIOS prosty i przejrzysty.

 

Śmiało możesz brać jeżeli nie oczekujesz dwóch dysków M2.0, WiFi czy PCI-e gen. 4.

Link to post
Share on other sites

Póki co nie oczekuje dwóch dysków M2, WiFi i PCI-e gen 4. Nie chcę się wepchać w nowe, nieprzetestowane płyty.

Najwyżej później wymienię. A co byście polecali poustawiać, jak @uberas wspominał, aby nie mieć problemów? Czytałem, że podobno płyty zabijają Ryzeny.

Link to post
Share on other sites

Póki co nie oczekuje dwóch dysków M2, WiFi i PCI-e gen 4. Nie chcę się wepchać w nowe, nieprzetestowane płyty.

Najwyżej później wymienię. A co byście polecali poustawiać, jak @uberas wspominał, aby nie mieć problemów? Czytałem, że podobno płyty zabijają Ryzeny.

Tez budowałem koledze na tomahawk, jedna z lepszych b450 ale mortar jest bliźniaczo podobny i ma 2xm.2 pamiętaj.

Wszystko na sztywno bez pbo core enchancment c&q etc. Po prostu wszystko wyłączyć ustawić 1.325V i idealnie 4.4GHz all core

Link to post
Share on other sites

Tez budowałem koledze na tomahawk, jedna z lepszych b450 ale mortar jest bliźniaczo podobny i ma 2xm.2 pamiętaj.

Wszystko na sztywno bez pbo core enchancment c&q etc. Po prostu wszystko wyłączyć ustawić 1.325V i idealnie 4.4GHz all core

 

Dzięki.

 

 

Wystarczy kupić kartę WiFi na PCIe (np. Asus AC56) lub USB (Archer T9UH) i łącze bezprzewodowe będzie na wieki wieków.

 

Wolę na kablu neta jednak mieć :D

Link to post
Share on other sites

Wystarczy kupić kartę WiFi na PCIe (np. Asus AC56) lub USB (Archer T9UH) i łącze bezprzewodowe będzie na wieki wieków.

I będzie brzydko wyglądało, a koszt taki sam jak dopłacenie do płyty, która już ma wifi wbudowane.

Sorry, sam chciałem wifi i to gadanie o kartach pcie jest nie na miejscu, mamy 2020..

Na usb dłuższy boot i czekanie aż połączy się z wifi, milisekundy ale wkurzające.

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites
MSI B450 TOMAHAWK MAX AM4.

Jeżeli będzie wsparcie dla Zen3 (a raczej będzie) a do tego cena będzie adekwatna to spokojnie można brać b450.

 

PCI-E 4.0 na AM4 to taki "ficzer-gadżet".

 

Chyba już się obcieli, że jechanie na tym gadżecie może skończyć się sprzedażową klapą b550 to mamy dalszą szęść marketingowych bajeczek,

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/ujawniono_ceny_plyt_glownych_amd_b550_jest_drozej_ale_mozliwosci_wieksze-12489.html

 

"Jedną z kluczowych cech płyt głównych AMD z serii 500 jest obsługa PCIe Gen 4.0. Dla tych, którzy nie uważają wsparcia Gen 4 za istotny element,(Łooo to chyba o mnie) oferty seria 500 oferują wiele nowych funkcji, takich jak obsługa wyższych częstotliwości pamięci, lepsze projekty chłodzenia, mocniejsze VRM oraz rozbudowane I/O.

 

Tuturutu....  ogólniki i to jeszcze wyssane z palca, no chyba lecę do sklepu.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki.

 

Wolę na kablu neta jednak mieć :D

B450 gaming plus, mortar, tomahawk to bliźniacze konstrukcje - weź co tańsze

 

 

A mógłbyś jeszcze pomyśleć nad małym komputerem. Sam miałem budować :

 

https://www.x-kom.pl/p/441264-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450i-gaming-plus-ac.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

No gdyby nie chciało się ciągnąć tego kabla jednak

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

@Up zwłaszcza, że karta Wifi na USB kosztuje o wiele mniej, niż gdy się dopłaca za tej bejer na płycie.

 

@Uberas spieszno mi, bo komunia w związku z którą mam się pozbyć R3 3100, planowana jednak będzie na wrzesień 2020 zamiast maja 2021.

 

@Gryphus dzisiaj premiera płyt B550. Poczytaj testy i weź coś ciekawego.

 

Mnie interesuje Ggb B550m DS3H (cena), Asus TUF oraz może jeszcze któryś z tych średnio-segmentowych Asrocków.

Link to post
Share on other sites

@Up zwłaszcza, że karta Wifi na USB kosztuje o wiele mniej, niż gdy się dopłaca za tej bejer na płycie.

 

@Uberas spieszno mi, bo komunia w związku z którą mam się pozbyć R3 3100, planowana jednak będzie na wrzesień 2020 zamiast maja 2021.

 

@Gryphus dzisiaj premiera płyt B550. Poczytaj testy i weź coś ciekawego.

 

Mnie interesuje Ggb B550m DS3H (cena), Asus TUF oraz może jeszcze któryś z tych średnio-segmentowych Asrocków.

Miałem pare kart na usb, nie chcesz tego mieć naprawdę xD szczególnie tanie. Wcale nie dopłaca się aż tyle, nawet można w tej samej cenie ogarnac.
Link to post
Share on other sites
bo komunia w związku z którą mam się pozbyć R3 3100, planowana jednak będzie na wrzesień 2020 zamiast maja 2021.

 

:) dobry powód.   

 

 

 

Miałem pare kart na usb, nie chcesz tego mieć naprawdę xD szczególnie tanie.
 

 

Tutaj się zgodzę... nie działa to za dobrze. 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Póki co nie oczekuje dwóch dysków M2, WiFi i PCI-e gen 4. Nie chcę się wepchać w nowe, nieprzetestowane płyty.

Najwyżej później wymienię. A co byście polecali poustawiać, jak @uberas wspominał, aby nie mieć problemów? Czytałem, że podobno płyty zabijają Ryzeny.

Z tym zabijaniem tak swoją droga.. zobaczymy ja 3 tydzień mam procesor i chyba zauważam degradacje. Bede Ci reportowal, a jeszcze pamiętaj ze nakładając pastę lepiej ja rozprowadzić przy zen2 a nie na ziarnko jak zazwyczaj się robi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tym zabijaniem tak swoją droga.. zobaczymy ja 3 tydzień mam procesor i chyba zauważam degradacje. Bede Ci reportowal, a jeszcze pamiętaj ze nakładając pastę lepiej ja rozprowadzić przy zen2 a nie na ziarnko jak zazwyczaj się robi

Trzymasz proca na granicy stabilności i taki tego efekt jest. Wystarczy mieć w pokoju wyższą temperaturę + OC na dwoje babka wróżyła i później magicznie pojawia się degradacja CPU. Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...