Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

 Na razie ustawiłem 1.2v podbija mi  czasami do 1.24v max, idzie na 4.4GHz. Oczywiście żadna stabilność tylko cinebench r20 na 5 minut. 

Jedno pytanie jak w bios chcę ustawić x45 to mi się na czerwono świeci  (45) na 44 już nie. b450 tomahawk (bez max) o co chodzi? Temp. w cinebench ok 70.

Link to post
Share on other sites

Jest to mnożnik sporo wyższy niż płyta "zna" dla tego modelu procesora - w ten sposób zaznacza, że jest to duże OC. Ja na Asusie mam tak, tyle że z napięciem.

 

Tak długo jak masz stabilny proc to możesz się tym nie przejmować.

Link to post
Share on other sites

@up

coś poszło nie tak

 

ps. U mnie temp takie same w ryż master jak i hwinfo

 

ps. 2 Navis na 100% poległ. Dlatego nie kupuję chińsko indyjskich produktów, które mogą się zepsuć (czyli... no w sumie wszystko co sprzedają po za AC - a nie czekaj, też mają pogięte chłodzenia...) Po prostu sikać i wylewać fekalia na tą firmę i "polskom marke" trzeba. Może wtedy będzie lepiej...

 

ps. 3 ma ktoś słownik, gdzie jest słowo "voltaż" ? Pytam serio, bo internetowi nie za bardzo jest co wierzyć.

Link to post
Share on other sites

voltaż to tak umownie się mówi, ale jak chcesz szukać tego słowa w słowniku to nie znajdziesz :) szukaj pod pozycją woltaż w słowniku PWM :) Pozdrawiam

@up

coś poszło nie tak

 

ps. U mnie temp takie same w ryż master jak i hwinfo

 

ps. 2 Navis na 100% poległ. Dlatego nie kupuję chińsko indyjskich produktów, które mogą się zepsuć (czyli... no w sumie wszystko co sprzedają po za AC - a nie czekaj, też mają pogięte chłodzenia...) Po prostu sikać i wylewać fekalia na tą firmę i "polskom marke" trzeba. Może wtedy będzie lepiej...

 

ps. 3 ma ktoś słownik, gdzie jest słowo "voltaż" ? Pytam serio, bo internetowi nie za bardzo jest co wierzyć.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo śledziłem temat ale to chyba normalne z tego co pamiętam, że na 3600 na stocku bujał się voltaż do 1.4? U mnie 0.9xx do 1.4V

Przy booście jak najbardziej może brać sobie 1.4V. Nie będzie to długi okres czasu i nie jest to nic zdrożnego

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będę brał Ryśka (3700x ?) z Asusem TUF Gaming X570-Plus, ale mam pewną zagwozdkę.
Wpadłem na pomysł, aby wziąć tego mobasa z 3300x do czasu pojawienia się Zenka 3 ;)
Mam okazję spuścić Kebsa razem z Tomahawkiem i wolę z tym nie zwlekać z przyczyn oczywistych.
Łot du ju fink ?

Link to post
Share on other sites

Do mnie dotarł R3 3100 (muszę zaktualizować stopkę). Już siedzi w budzie ale z braku czasu zdążyłem puścić raz CB R15 Multi. Wyniku właściwego nie pomnę ale co mnie praktycznie zaskoczyło to... temperatury i napięcia.

 

Wszytko jest na auto, tylko profil Ramu mam wczytany stary (3733 cl16 sync). Podczas testu multi-core do utrzymania boosta na 3.9GHz na wszystkich rdzeniach Rychu ustawia napięcie 1,175V :o W HWinfo (wersja ze stycznia) podaje max temperaturę 56°C... :D

 

Jest pełna aprowizacja z Houston zatem dla zakupu 3300x :D Co do płyty: ja bym na Twoim miejscu brał MSI X570 Tomahawk.

Link to post
Share on other sites

Do mnie dotarł R3 3100 (muszę zaktualizować stopkę). Już siedzi w budzie ale z braku czasu zdążyłem puścić raz CB R15 Multi. Wyniku właściwego nie pomnę ale co mnie praktycznie zaskoczyło to... temperatury i napięcia.

 

Wszytko jest na auto, tylko profil Ramu mam wczytany stary (3733 cl16 sync). Podczas testu multi-core do utrzymania boosta na 3.9GHz na wszystkich rdzeniach Rychu ustawia napięcie 1,175V :o W HWinfo (wersja ze stycznia) podaje max temperaturę 56°C... :D

 

Jest pełna aprowizacja z Houston zatem dla zakupu 3300x :D Co do płyty: ja bym na Twoim miejscu brał MSI X570 Tomahawk.

No to mnie zaskoczyłeś. :o

Widziałem testy tych procków i wiem, że to udane jednostki, ale że to lata na tak niskich napięciach ? :)

Myślę, że jako tymczasowy cep, nada się idealnie. Wydajność przyszłych jednostek to cały czas wróżenie z fusów. Jeśli im się uda rzeczywiście uzyskać przyrost wydajności na poziomie 10 %, to będzie sztos.

Co do mobasa - czemu MSI Tomahawk ? O ile mnie pamięć nie myli, to tych płyt chyba jeszcze nie ma w sprzedaży ?

Asus ma chłodną sekcję zasilania i w zasadzie nie sprawia żadnych problemów. (Jeśli i w tym przypadku pamięć mnie również nie zawodzi).

 

Przemyślę przez weekend. 3700X w razie potrzeby pchnę również bez problemu ;)

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Ja właśnie od 4 lat mniej więcej systematycznie szedłem w górę z CPU/GPU i dobiwszy do 3700x... Zrobiłem downgrade po 9 miesiącach. Szkoda, żeby się cep marnował, a tylko traci na wartości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up i to jest zdroworozsądkowe myślenie Panie @Rebelmind.   btw. dociśnij tego cepa i zobaczmy co jest w stanie wypluć. Miałem do PC mojej ukochanej pchać APU ale i GPu wstawić jakieś też nie problem. Czekam™ na pełen raport od Ciebie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...