Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Bo go testerzy nie dostali. Prawdopodobnie nie ma co się nim interesować-będzie lepszy o góra 5% w apkach bo wyższy tdp, a w grach w granicach błędu stat(zegar o +100Mhz raz na jakiś czas wyskoczy)-bottleneck jest gdzie indziej-strzelam, że opóźnienia pamięci.

Ze względu na cenę lepiej zainwestować te $70 w gpu a tak to brać 3700x.

Link to post
Share on other sites

Gratuluje :)

Na PC wykonuje drobne prace gdzie wielowątkowość Ryzenów dość dobrze się skaluje + gram od czasu do czasu w Battlefield 1 i 5. 

Z testów wychodzi, że R5 3600 potrafi w aplikacjach wielowątkowch podgryzać R7 2700 więc jak się okaże, że w tym co robię osiąga zbliżone czasy do R7 1700 to ten cep poleci na sprzedaż a jak nie to się zastanowię :P 

Link to post
Share on other sites
Bo nikt praktycznie go nie dostał na testy. 3900x, 3700x i 3600 były głównie wysyłane.

I raczej znajdzie on najmniej odbiorców, 3700x vs 3800x to różnica głównie w zegarach, która da góra kilka % lepszą wydajność, za którą trzeba dopłacać ~400zł... 

Sam osobiście myślałem nad 3700x ale raczej nie ma sensu wymieniać 8700k bo ta zmiana praktycznie nic nie wniesie a jeszcze trzeba będzie dopłacać do tego interesu...

Link to post
Share on other sites

Sam osobiście myślałem nad 3700x ale raczej nie ma sensu wymieniać 8700k bo ta zmiana praktycznie nic nie wniesie 

Wszystko zależy do czego używasz PC. Jeśli korzystasz z aplikacji wielowątkowych gdzie ryzeny dobrze się skalują to wzrost wydajności względem 8700k będzie bardzo duży. Jeśli tylko gry to nie ma najmniejszego sensu. 

Link to post
Share on other sites

Ja wziąłem Ryzen 3600 + B450 Gaming Plus. Chyba nie będzie tragizmu, oprócz nowych biosów do MSI.
Myślałem nad 2700 albo 2600, ale połasiłem się na taki wydatek, pierwszy raz wydałem tyle na procka.

 

Mam już Crucial Ballistix 3200mhz cl16, do tego nowa buda Armis AR5 TG RGB.

 

Z obecnego zostaje:
RX 570 8GB, Seasonic Focus Gold 550W, chłodzenie Fortis 3 v2. Goodram 240GB SSD i 1TB HDD WD.

Xeon, płyta, ramy i buda idą dla kuzyna.

 

 

Planuję dokupić jakiś tani SSD 500gb, chyba, że nie ma dużej różnicy to coś większego, możecie coś polecić, to pod gry, w niedalekiej przyszłości może dokupię kolejny 500gb jak trzeba będzie i wywalę HDD.

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

No 20pln w skali roku by się uzbierało. Kiedyś liczyłem różnice między 1080 a vegą 64 i wyszło mi coś koło 80pln na rok przy graniu 4h dziennie 7 dni w tygodniu.

 

Nie psuj :( próbuję sobie dodatkowo uzasadnić zaoszczędzenie 200 euro.  :cry: Ego i benczmarki w mózgu mówią 3900X. Crosshair też mówi "NAKARM MNIE W KOŃCU". A moja krucha psychika ledwo to wytrzymuje.  :->

 

Sam osobiście myślałem nad 3700x ale raczej nie ma sensu wymieniać 8700k bo ta zmiana praktycznie nic nie wniesie a jeszcze trzeba będzie dopłacać do tego interesu...

 

Ja bym został na ciągle mocnej 8700K i czekał na nową platformę. Co innego Skylake czy Kaby, wtedy warto. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie psuj :( próbuję sobie dodatkowo uzasadnić zaoszczędzenie 200 euro. :cry: Ego i benczmarki w mózgu mówią 3900X. Crosshair też mówi "NAKARM MNIE W KOŃCU". A moja krucha psychika ledwo to wytrzymuje. :->

 

kupuj raz sie żyje :)

 

 

 

Sam osobiście myślałem nad 3700x ale raczej nie ma sensu wymieniać 8700k bo ta zmiana praktycznie nic nie wniesie a jeszcze trzeba będzie dopłacać do tego interesu...

 

Zmiana totalnie była by bez sensu, też myślałem nad zmianą na coś mocniejszego ale wyszło jak wyszło.

Link to post
Share on other sites

Mam w instrukcji napisane, że jest pod AM4, chyba ta wersja HE1425 v2 ma zestaw montażowy pod AM4. Według instrukcji która informuje mnie jak mam podpiąć pod AM4, to powinno być.

Pod trytytki to nie wiem co to, musiałbym szukać w necie :roll: , jestem nie w temacie., Fortisa mam od nie dawna.

Link to post
Share on other sites

Napisane miałem:

 

 

chłodzenie Fortis 3 v2

 

Mam Fortis 3 HE1425 v2, w opisie kompatybilności mam AM4. Zresztą jak zakładałem na Xeona, to pierwszy raz to robiłem, trochu miałem cykora by coś nie popsuć, ale poszło z górki.

 

Zresztą ledwo wlazł, przy nowej płycie, procku zmieniam budę.
jCs9b76.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja napalałem się na 3950x, ale dzisiaj wyczytałem, że ta obsługa szybszych pamięcią nawet 5000MHz to ładna ściema.

Myślałem że procek trochę nadrobi jak się takie pamięci np. 4400MHz wsadzi, a tu okazuje się z testów, że wtedy jest obniżony mnożnik na NB frequency i komunikację między modułami cpu co skutkuje wiele niższą wydajnością. Niby max pamięci jaki widziałem to 3733MHz z przelicznikiem 1:1.

Link to post
Share on other sites

Jak masz pudełko ze stelażem AMD to git. Obudowa swoje wycierpiała. Sztywne kable przy seasonicu też pewnie pomagały przy podpinaniu;)

 

@kamyk155

Przecież to było wiadomo przy okazji Computex. Wcześniej sądziłem, że zainstalują w biosie mnożnik nie 1/2, tylko taki, z częściami dziesiętnymi np: 1.2 . Wówczas Ram 4400 a IF 3666. Jak widać nic z tego :/

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Ja też kupiłem, jestem ciekaw jak to będzie na płycie B450, ale po teście Liptona nie ma tak wielkiej różnicy, ale w "miejscach" procesorowych jak AC widać, że jest przepaść, może w końcu pogram w AC Origins, bo w Aleksandrii miałem nawet 20fps, ani proc ani grafa nie były wykorzystane w 100%, chyba patch coś zepsuł.

Bo w przypadku AC Odyssey  wygląda na ok, czasem coś ponad 30fps w Atenach a tak ponad 40+ na High(mgła i chmury na średnie, AO na średnie) i nie było takiego tragizmu grając na padzie.

Wiem, jak testował znajomy na Ryzenie 2600 i takim samym radeonie to miał grubo więcej FPS, nawet na stocku.

Kiedyś zmienię grafę, na coś pokroju 1660/1660Ti ewentualnie odpowiednik AMD w granicy 1tyś.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...