Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Przy jego karcie graficznej (GTX1050) wymiana procesora nic mu nie da ;)

 

 

On ma i5 4590.

A no widzisz mi się coś na tel chyba źle spojrzało z tym i3. Ale mam znajomego co się przesiadł x i5 7400 na R7 2700 mając gtx1050 ti to mówi że wzrost wydajności ma ogromny, a w streemowaniu to już przepaść na kość R7. Więc kto wie może i gtx1050 by jeszcze pociągnął w górę. ?

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Co więcej, powiem, że po zmianie i5 4460 na Ryzena 2600 przy GTX 970 główną różnicą był brak szarpania w Fortnite.

A że 1050 jest sporo wolniejsza od 970 to nie wiem czy kolega powinien nastawiać się na szok z powodu skoku FPS.

Link to post
Share on other sites

Właśnie oglądałem. Testy @4.0 GHz pokazują, że o ile w syntetyku Ryszard górą, to w grach nadal Intel o jakieś 9-10% szybszy (tyle że mówimy o porównaniu i9 vs R7, gdzie różnicy w cenie jest 500+ PLN :D)

 

No nie wierzę, że Steve uwalił 3900x :o

Link to post
Share on other sites

Właśnie oglądałem. Testy @4.0 GHz pokazują, że o ile w syntetyku Ryszard górą, to w grach nadal Intel o jakieś 9-10% szybszy (tyle że mówimy o porównaniu i9 vs R7, gdzie różnicy w cenie jest 500+ PLN :D)

 

No nie wierzę, że Steve uwalił 3900x :o

 

i7 9700k też zamiata ten procek w grach więc różnica w kasie trochę mniejsza ;) czasem nawet i5. Może to kwestia biosów ? sterów ?

 

do tego potencjał oc

 

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Biosy na pewno są może nie tyle "skopane" co po prostu dziwnie niestabilne - podobna sytuacja była przy premierze gen 1.

 

Jeżeli intel faktycznie obniży ceny o te 15% to 3700x nie będzie żadną konkurencją dla 9700k pod gry. R5 3600 pozostanie nadal jednak trochę tańszy niż 9600k.

 

Inne ciekawostki:

* nie ma totalnie sensu brać X570, bo kosztujący kila razy (!) mniej B450 Tomahawk zapewnia podobne możliwości OC

 

* pod gry "klasyczne OC" (mnożnik) jest totalnie nieopłacalne, bo wyniki są gorsze niż PBO + XFR (wciąż szukam info jak BCLK OC lata na nowych malarzach)

 

* płyty serii 400 z "Daisy Chain" spokojnie ogarną sweet spot na ramie, czyli 3600/3733 ALE wyniki w grach są praktycznie porównywalne (w granicach błędu pomiarowego) do 3200/14

 

No i mam totalny mindfck: 3700x, 3600x czy 3600? :/

Link to post
Share on other sites

Biosy na pewno są może nie tyle "skopane" co po prostu dziwnie niestabilne - podobna sytuacja była przy premierze gen 1.

 

Jeżeli intel faktycznie obniży ceny o te 15% to 3700x nie będzie żadną konkurencją dla 9700k pod gry. R5 3600 pozostanie nadal jednak trochę tańszy niż 9600k.

 

Inne ciekawostki:

* nie ma totalnie sensu brać X570, bo kosztujący kila razy (!) mniej B450 Tomahawk zapewnia podobne możliwości OC

 

* pod gry "klasyczne OC" (mnożnik) jest totalnie nieopłacalne, bo wyniki są gorsze niż PBO + XFR (wciąż szukam info jak BCLK OC lata na nowych malarzach)

 

* płyty serii 400 z "Daisy Chain" spokojnie ogarną sweet spot na ramie, czyli 3600/3733 ALE wyniki w grach są praktycznie porównywalne (w granicach błędu pomiarowego) do 3200/14

 

No i mam totalny mindfck: 3700x, 3600x czy 3600? :/

 

bierz najmocniejszy jaki masz upatrzony, bo potem to i tak jest że " a w sumie mogłem dołożyć " :D

Link to post
Share on other sites

bierz najmocniejszy jaki masz upatrzony, bo potem to i tak jest że " a w sumie mogłem dołożyć " :D

No właśnie tak zrobiłem w zeszłym roku: wziąłem 2600x, a potem wpadł w moje ręce 2600 (bez X). Po OC wydajność w grach była identyczna a ten drugi kosztował 60% tego droższego :/

Link to post
Share on other sites

Hahaha, mówiłem dwie godziny temu, że nie wytrzymasz :lol:

 

Ja już zaplanowałem, że wymiana nastąpi za rok na Ryzena 4700 albo 4800 a obecnego 2600 oddam bratu, który obecnie działa na Pentiumie 2 rdzenie/4 wątki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Hahaha, mówiłem dwie godziny temu, że nie wytrzymasz

No nie dałem rady  :(  Myślałem na 3700x, ale w grach i tak znacznej poprawy wydajności nie odczuję. A do rx 5700 nada się idealnie ;) 


 

 

Sklep Xtreme?

Tak 

Link to post
Share on other sites

Ja nie patrzę na 3800X bo już wolałbym 3900X. Osobiście coraz bardziej myślę o 3700X zamiast 3900X. Niskie tdp przy drogim pradzie to też zaleta...

No 20pln w skali roku by się uzbierało. Kiedyś liczyłem różnice między 1080 a vegą 64 i wyszło mi coś koło 80pln na rok przy graniu 4h dziennie 7 dni w tygodniu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...