Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Hmmm. Jestem ciekawy na ile marne oc to wina architektury lub sztuki CPU, a na ile niedopracowanego biosu. Na pamięciach 3200 albo szybszych powinien się zrównać z 8700K.


Edit. Na kanadyjskim Amazonie Ryzen 3600 jest za 302 CAD = 207 eurasów. U nas jak nic 899 zł.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Dziwny ten test - stara płyta x370 oraz spowolnione ramy z 3000 na 2666, a do tego sterowniki do kart graficznej z serii 381.65 z 18.04.2017 !!!! , a mamy już 431.18 więc po co to i o co tu chodzi ?

Ja czekam na normalny test - płyta x570 i jakieś mocne ramy skoro AMD tak zachwalało że może nawet śmigać grubo ponad 4500+.

Link to post
Share on other sites

 

 

Hmmm. Jestem ciekawy na ile marne oc to wina architektury lub sztuki CPU, a na ile niedopracowanego biosu.

 

Może 3600X to już selekty.

 

Na razie wygląda to ok ale na 3600 na pewno nie zmienię. Czekam na testy 3700X, szybkich ramów i płyty na najnowszym chipsecie.

Link to post
Share on other sites

Nie ma co zmieniać 7700k na 6/12, jak już to minimum 8/16 albo 12/24. Zresztą 7700k to chyba, a raczej na pewno cały czas dobry procek, trzymający nawet nie złą cenę na rynku wtórnym.

 

Z testów na ITH, z testów u Brazylijczyków wypada, że proc 3600 to taki konkurent 8700, Intel dzięki wersji droższej po OC może odjechać, ale to trzeba doliczyć kilka stówek.

Test z Brazylii:



Test z Filipin:

 

Zostaje czekać na inne testy, potem na poprawki w biosie i lepsze pamięci, bo na razie to kiepsko z RAM'em.

Link to post
Share on other sites

Może 3600X to już selekty.

 

Na razie wygląda to ok ale na 3600 na pewno nie zmienię. Czekam na testy 3700X, szybkich ramów i płyty na najnowszym chipsecie.

Autor tego testu wydał sprostowanie, lepiej się tymi wynikami nie sugerować

 

 

Jeszcze krótka notka odnośnie bojów z BIOS-ami, na prośbę Macieja.

1. Nie działała regulacja taktowania FCLK (fabryka), tj. ustawienie zegara innego niż 1:1 do pamięci powodowało brak POST. Przy czym, co ciekawe, ustawienie Auto (teoretycznie nic innego jak 1:1) dawało o około 7% wyższe opóźnienie w teście AIDA64 niż ręczne wbicie 1:1. Dlatego też wszystkie testy były przeprowadzone w ustawieniach z niższą latencją (to nie był błąd AIDA64, bo wyniki w grach/programach też się podniosły).

2. Były spore problemy przy OC. Skorzystanie z podstawowej regulacji napięć kończyło się tym, że płyta dawała ~1 V (lol). Pomogło dopiero skorzystanie z zakładki AMD Overclocking (to coś nowego i innego niż CBS). Ale to nie wszystko, gdyż pojawiały się też "phantom throttlingi", czyli taktowanie teoretycznie siedziało na zadanym poziomie (odczyt HWiNFO64), ale wydajność była gorsza niż na parametrach fabrycznych. Na to pomogło całkowicie wyłączenie Precision Boost Overdrive. Gwoli ścisłości, podstawowe opcje OC były w całości na Auto i wszelkie zmiany robiłem w AMD Overclocking (tylko ten wariant działał i nie powodował blokady napięcia na wspomnianej wartości).

Mam nadzieję, że na BIOS-ach, które oficjalnie wyjdą dzisiaj, takich cyrków już nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Dziwny trochę ten test. Ja mam cinebench15 na ryzen7 1700 @4.0 GHz 1630 pkt w multicore a tam 2700 4.1 ghz 1548 pktaa3442e0df96403073fa59728202388b.jpg

Edit teraz zrobiłem bez programów działających w tle to wyszedł wynik 1678 pkt c4f06dbf139a178cc48fa972218ae583.jpg

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Jestem zawiedziony 3900X. Zaczynam myśleć o 3700X...

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-9-3900X-12x-3-80GHz-So-AM4-BOX_1313647.html

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-7-3700X-8x-3-60GHz-So-AM4-BOX_1313645.html

 

Moje pejsy by mi odpadły gdybym wydał 200€ za zerową różnicę.  %-) A w Adobe już 2600 w stocku sobie świetnie radzi.  :majty:

Link to post
Share on other sites

czyli co, jak lubisz sobie pozipować to AMD jak grasz to jednak intel ? https://www.youtube.com/watch?v=rcFUGSElZEs

 

Nie przy cenach intela, martwych platformach (wymuszanie zmian socketu), wysokich temperaturach oraz ewidentnie gorszej efektywności energetycznej. AMD ma dewastacyjny współczynnik value per €. 

Intel? Intel ma jedynie parę miernych fps więcej, kosztem wszystkiego. Już na pewno lecę poświęcić wiele równie ważnych rzeczy na rzecz 5-10fps.  :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie przy cenach intela, martwych platformach (wymuszanie zmian socketu), wysokich temperaturach oraz ewidentnie gorszej efektywności energetycznej. AMD ma dewastacyjny współczynnik value per €. 

Intel? Intel ma jedynie parę miernych fps więcej, kosztem wszystkiego. Już na pewno lecę poświęcić wiele równie ważnych rzeczy na rzecz 5-10fps.  :D

 

Tylko że jak już ktoś ma tego intela to ta premiera AMD nic nie wnosi. A miał być taki killer, zawiodłem się. Może następna generacja.

Link to post
Share on other sites

Tylko że jak już ktoś ma tego intela to ta premiera AMD nic nie wnosi. A miał być taki killer, zawiodłem się. Może następna generacja.

 

Nie no wiadomo. Ale ogółem na tym polega realna alternatywa. Nowi nabywcy mają świetną alternatywę lub niektórzy dobry upgrade (jak ja np. z bieda r5 2600). 

Osobiście uważam że nigdy, żaden producent nie powinien mieć dużej przewagi nad konkurencją. Obrywa wtedy konsument.

Przy okazji zdrowo wpłwa to na cykl życia produktu. 2-3 gen i można myśleć o dobrej zmianie. Będzie wzrost i normalne ceny. I będzie można wybrać to, co nas interesuje. 

Link to post
Share on other sites

Nie no wiadomo. Ale ogółem na tym polega realna alternatywa. Nowi nabywcy mają świetną alternatywę lub niektórzy dobry upgrade (jak ja np. z bieda r5 2600). 

Osobiście uważam że nigdy, żaden producent nie powinien mieć dużej przewagi nad konkurencją. Obrywa wtedy konsument.

Przy okazji zdrowo wpłwa to na cykl życia produktu. 2-3 gen i można myśleć o dobrej zmianie. Będzie wzrost i normalne ceny. I będzie można wybrać to, co nas interesuje. 

 

Tak to racja, fajnie że będzie opcja, jak ktoś czekał z wymianą, fajnie że więcej osób będzie miało dostęp do lepszej wydajności itd

Może rynek teraz nabierze trochę rozpędu. No i miłego użytkowania nowego procka bo pewnie długo z zakupem nie wytrzymasz :D ja bym brał już dzisiaj ;)

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobra ewolucja porównując serię 2000 z 3000. Co prawda zmiana Ryzena 2600 na cokolwiek poniżej 3700X jest kompletnie nieopłacalna, ale podobnie było rok temu gdy wchodziła seria Zen+.

Liczę, że seria 4000 bujnie zegary przynajmniej na 4.7Ghz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...