Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Bclk do 110? I jak stabilizujesz wtedy pracę magistrali dysku?

Aaaaa, async bclk xD

 

Szczerze mówiąc to u mnie nie było problemu. Najwyżej jak testowałem to 112 i było stabilnie. Chociaż winrarem nie testowałem.

Ogółem żeby async miał sens, trzeba by podnieść limit przy którym turbo mówi bye-bye gonna sleep. W dodatku przydałaby się jakaś poprawa ze strony kontrolera ram i infinity fabric, która by trochę osłabiła negatywny efekt takiej zabawy (opóźnienia). 

Link to post
Share on other sites

@Up Nostradamus? :o:D

 

Mogę wam "w ciemno" powiedzieć, że 6. i 8. rdzeniowce będą mieć MINIMUM potencjał OC (all core) kończący się tam, gdzie dobija autoboost najmocniejszego Ryzena 5 -> 4.4 GHz.

 

Sufit Summit Ridge to granica 4GHz -> boost 1600x

Sufit Pinnacle Ridge to 4.2GHz -> boost 2600x

I to były wartości osiągalne przekrojowo dla większości procków w danej generacji, bez przesadnego pompowania napięcia.

 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@@Rebelmind, faktycznie tak pisałeś - miałeś rację,

to co - teraz pasowałoby się chyba na kwiaty dla Ciebie zrzucić? 

 

Niech za powiew fejmu wystarczą Ci te oto skromne ale jakże łaskawe oklaski

 

giphy.gif

 

a tak już na poważnie, to spodziewałem się lekko lepszych wyników na pamięciach... ciekawe czy to już jest max. czy jednak na bardziej dopracowanych biosach będzie można wycisnąć coś więcej.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Up, to rozumiem, że OC np na 9900k też wrażenia nie robi, zgadza się? :> W i9 praktycznie wyżej jak turbo boost (5.0) nie przeskoczysz, czyli konstrukcyjnie te procki kręcą się identyko.

 

Jeżeli dla Ciebie dobre OC = granica 5.0 GHz, to myślę, że to jeszcze rok. Do tej pory na płytach z Async BCLK ludzie kręcili Rysia do około 175-200 MHz ponad fabryczny boost najmocniejszego Cpu danej generacji. Myślę, że Zen2 i Zen3 będą oferować zbliżone możliwości.

Link to post
Share on other sites

@Up, to rozumiem, że OC np na 9900k też wrażenia nie robi, zgadza się? :> W i9 praktycznie wyżej jak turbo boost (5.0) nie przeskoczysz, czyli konstrukcyjnie te procki kręcą się identyko.

 

Jeżeli dla Ciebie dobre OC = granica 5.0 GHz, to myślę, że to jeszcze rok. Do tej pory na płytach z Async BCLK ludzie kręcili Rysia do około 175-200 MHz ponad fabryczny boost najmocniejszego Cpu danej generacji. Myślę, że Zen2 i Zen3 będą oferować zbliżone możliwości.

 

chodzi mi o realną konkurencje dla intela, o samą wydajność, bo jeżeli załóżmy że  ryzen podkręcony na 4.4 vs intel na 4.4 będzie można mówić o porównywalnych wynikach to już na 5.0 intel pozamiata ryzena. Wiec wrażenia nie robi bo gdyby oc było większe to większe szanse na pokonanie intela. Chyba że na tych 4.4 będzie w stanie wykosić intela 5.0 to wtedy będzie to zupełnie inna bajka.

Link to post
Share on other sites

 

 

chodzi mi o realną konkurencje dla intela, o samą wydajność, bo jeżeli załóżmy że  ryzen podkręcony na 4.4 vs intel na 4.4 będzie można mówić o porównywalnych wynikach to już na 5.0 intel pozamiata ryzena. Wiec wrażenia nie robi bo gdyby oc było większe to większe szanse na pokonanie intela. Chyba że na tych 4.4 będzie w stanie wykosić intela 5.0 to wtedy będzie to zupełnie inna bajka.

 

uhm, ja rozumiem, że jak się Szlachta bawi to koszta nie grają roli... ale o nich chyba też wypadałoby coś wspomnieć, czy ten temat omijamy szerokim łukiem?

 

Poza tym co do tej wydajności to niebawem życie pokaże prawdę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

uhm, ja rozumiem, że jak się Szlachta bawi to koszta nie grają roli...

 

Chyba że mówimy o szlachcie zagrodowej.  :->

 

 

Liczy się ogólna wydajność procesora - we wszystkich warunkach.

Samo single core nie jest ważne.

Samo all cores nie jest ważne.

Ważne jest, jak procesor radzi sobie w różnych warunkach, które są zmienne. Jedne gry/programy wolą 1, 2 lub 4 rdzenie. Natomiast inne wyciskają soki z wszystkich. Dobry procesor, to procesor uniwersalny. Jeżeli nadaje się tylko do 1, i kosztuje krocie to według mnie jest do pupy.  

 

Będą pierwsze recenzje to uda się ocenić realną wartość ryzenów 2 generacji. Jak wiadomo intel ssie jeżeli chodzi o przyszłość oraz obecne all-cores. Natomiast nadrabia bardzo solidnie mocnymi rdzeniami - pytanie na jak długo to wystarczy? Pytanie czy zen2 poradzi sobie świetnie w obecnych (już wydanych) grach?  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym powiedział, że wyniki na poziomie Intela 8/9 gen (~wydajność), bez żadnego OC, to będzie "bajka". Wiesz jaki % użytkowników bawi się w OC, prawda? A teraz zobacz jaką cenę ma nowy i7-8700 vs spodziewana cena R5 3600/x...

Link to post
Share on other sites

To, że Intel ma 5GHZ, to Ryzen też musi mieć 5GHZ? Bo nikt inny nie używa na niższym taktowaniu jeśli mu wystarcza, a po drugie dobrze działa?

 

@Rebelmind Dobrze napisał.

 

Dodam, Proc ma 3,6-4,2Ghz. Nie wiadomo do ilu się rozpędził.

Edytowane przez Daniel82
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Test Passmark single core przy i9 9900kf @stock oznacza, że jeden rdzeń pracował z zegarem 5.0 GHz.

 

Test Passmark single core przy i9-9900kf @5.0 GHz OC oznacza, że wszystkie rdzenie miały 5.0 GHz ale pracował (obciążony był) TEŻ tylko jeden.

 

Nawet jeżeli ten R5 3600 to była lepsza sztuka po OC, czyli latał @4.5 GHz, to i tak wyższy wynik SINGLE CORE w syntetyku niż topowy Intel za 2.5x tyle siana tj M-I-A-Z-G-A.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co jak co, najważniejsze, że jest konkurencja, Intel jest wielkim kolosem, AMD przy nich to jak zajączek przy misiu.
Powinno być dobrze, jestem ciekaw jak w gierkach, oby taki Ryzen 3600 starczył na długo. Pierwszy raz wydam 1tyś zł na procka, trochu szkoda, ale może nie będzie tragizmu.

Bo jak co, ale w cenie 8700k można ugrać Ryzen+ płyta i ram.

Edytowane przez Daniel82
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
A planujesz wymienić CPU?

 

 

Prywatnie, może na jesień z tym że jak coś z R7...

 

Natomiast R5 3600 interesuje mnie z innych zawodowo/poł-zawodowo powodów...  i to tam planuję jego zakup.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...