Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Nie mogę sie w doczekać testów.

Z jednej strony 3900X kusi, procek warty mojego Crosshaira. Upgrade x2 większą ilość rdzeni, większe zegary i IPC. Mógłby zostać do końca żywota AM4 w budzie.

Z innej mańki wychyla się 3700X i mówi 'overclock me baby

Link to post
Share on other sites

Hehe, najgorzej że jestem uziemiony do premiery 2080 Super. Chyba że się złamie jak rząd przy spadających sondażach i wezmę 5700XT. Ale w końcu chce wykorzystać swoją sekcję zasilania. Więc 3900X kusi, kusi.  :D

 

"Im gonna show that pathetic X570 chipset that I am not obsolete yet!" - C7H 2019, koloryzowane

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale w końcu chce wykorzystać swoją sekcję zasilania.
 

 

Do czego to doszło... :roll:  mobas za tausen+ czeka na procesor który zdoła go zagrzać.  :D

 

 

 

Ja mam podobnie. Grafika, płyta, ram, LC czekają™ już tylko na R7 3700x.
 

 

To podziel się może co to za graty bo ja jakoś nie zarejestrowałem albo się nie chwaliłeś  ;)

Link to post
Share on other sites

 

Do czego to doszło... :roll:  mobas za tausen+ czeka na procesor który zdoła go zagrzać.  :D

 

 

Awaryjnie gdzieś mam palnik w garażu, gdyby taki Zen2 był ciągle za zimny.  :->

 

@Rebel, serio masz zamiar wodować 3700X? Ja od 3 dni składam potencjalne LC dla samego CPU i ni jak nie widzę sensu wodowania chociażby 3900X.  :D Próbuję na siłę znaleźć argument za LC ale wydać kafla by mieć o wzrost wydajności o 2% to takie meh. Przekonaj mnie, a jeszcze w tym mc pójdzie zamówienie na aquatuning.de  :rotfl:

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Nie, wodowana będzie grafika only - kupiłem miesięcznego Rvii z blokiem full-cover od EK za około 2400 pln, na 3700x wleci moja stara Noctua NH-D14 (Austriacy przysłali mi za free adapter pod AM4).

 

Nie ma totalnie sensu wrzucać LC na procka z 65W TDP, bo w najlepszym porządku to będzie właśnie wspomniane 2-3% lepiej niż dobre AC.

 

Nie chwaliłem się wcześniej, bo graty nadal stoją w pudełkach, testowałem tylko tego Radka i bardzo on jest spragniony wody...

Link to post
Share on other sites

Nie, wodowana będzie grafika only - kupiłem miesięcznego Rvii z blokiem full-cover od EK za około 2400 pln, na 3700x wleci moja stara Noctua NH-D14 (Austriacy przysłali mi za free adapter pod AM4).

 

Nie ma totalnie sensu wrzucać LC na procka z 65W TDP, bo w najlepszym porządku to będzie właśnie wspomniane 2-3% lepiej niż dobre AC.

 

Nie chwaliłem się wcześniej, bo graty nadal stoją w pudełkach, testowałem tylko tego Radka i bardzo on jest spragniony wody...

To pochwal się podzespołami ;)

Link to post
Share on other sites

RAM: Gskill Flare X 3200/14 (używane, kolega od nas z forum robił upgrade)

 

SSD: Intel 600p m2 512GB (używany, inny kolega z forum często ma dyski w dobrych cenach)

 

MOBO: Asus Prime X370-a (kupiłem jako uszkodzoną "na części", okazała się sprawna :D)

 

LC: w innym wątku ktoś mi podlinkował na promocji w Xkom taki zestaw:

 

https://www.x-kom.pl/p/422855-zestaw-chlodzenia-wodnego-alphacool-eissturm-gaming-copper-30-3x120mm-complete-kit.html

 

-> tyle że miesiąc temu kosztował on 499...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

RAM: Gskill Flare X 3200/14 (używane, kolega od nas z forum robił upgrade) SSD: Intel 600p m2 512GB (używany, inny kolega z forum często ma dyski w dobrych cenach) MOBO: Asus Prime X370-a (kupiłem jako uszkodzoną "na części", okazała się sprawna ) LC: w innym wątku ktoś mi podlinkował na promocji w Xkom taki zestaw: https://www.x-kom.pl...mplete-kit.html -> tyle że miesiąc temu kosztował on 499...

 

No i very nice.. z nowym Ryzenem szykuje się extra wydajność za przyzwoite banknoty.

 

testowałem tylko tego Radka i bardzo on jest spragniony wody...

Mówisz ze zdziwił się Polskimi upałami?  ;)  no cóż, pójdzie pod wodę będzie git. 

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się jakie pamiątki będą optymalne dla nowych ryśków. Oczywiście na chwilę obecną to wróżenie z fusów, ale ciekaw jestem czy moje obecne Corsair LPX będą nadal w miarę sensownym wyjściem.
G-skill 3600mhz CL15 wydają się niezłą opcją, ale swoje też kosztują ;)

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą wczoraj wziąłem udział w licytacji Ryzena 2700X. Oczywiście nie dążyłem do wygrania, po prostu chciałem wiedzieć na ilu $$$ się skończy. Otóż skończyło się na 860 złotych polskich.

 

Ciekawe jaką minę ma teraz nowy nabywca po zobaczeniu jak 2700X prezentuje się na tle 3600.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się jakie pamiątki będą optymalne dla nowych ryśków. Oczywiście na chwilę obecną to wróżenie z fusów, ale ciekaw jestem czy moje obecne Corsair LPX będą nadal w miarę sensownym wyjściem.

G-skill 3600mhz CL15 wydają się niezłą opcją, ale swoje też kosztują ;)

Podobnież sweet spot to 3777 MHz więc z takich 3600 powinno się udać wykręcić dydaktowe MHz.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe jaką minę ma teraz nowy nabywca po zobaczeniu jak 2700X prezentuje się na tle 3600.

 

Taką jak ludzie, którzy kupili rysia 1700, 3 miesiące po premierze serii 2xxx. Jest słabszy ale 8 rdzeni 16 wątków więcej za śmieszne pieniądze. W pracy nadal będzie lepszy. 

 

 

Wychodzi na to, że tańsze x570 też będą całkiem sensowne 

https://www.youtube.com/watch?v=DinQsUNepoU&t=1168s

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...