Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Wraith Stealth powinien bez problemu schłodzić 4 rdzenie. O ile w przypadku 2600 był mocno na styk, tak APU nie potrzebuje niczego więcej.

 

Stealth to jak dla mnie był za słaby. Teraz przy tej temperaturze nie było by problemem dobić do 90*C.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

 

 

Szkoda, że za to chłodzenie "Wraith Prism RGB LED" trzeba będzie ekstra 150zł więcej zapłacić.
 
 

Do stocku wystarczy (pod warunkiem, że nie zależny komuś na ciszy) ale nic poza tym.

Imo powinny wyjść dwie wersje z i bez chłodzenia. Każdy miałby wybór... bo mój cooler od 7 1700 leży na półce i kwitnie.

 

Ale tak wiem RGB led, dla niektórych to aspekt no.1.

Link to post
Share on other sites

Stealth to jak dla mnie był za słaby. Teraz przy tej temperaturze nie było by problemem dobić do 90*C.

Z tego co jest napisane w artykule to 3600 dalej dostanie Stealtha. Ja nie wiem kto siedzi w AMD i decyduje, by do 3400 APU zapakować lepsze chodzenie jak do 6 rdzeniowca. 7nm powinno być chłodniejsze, ale niesmak pozostaje.

 

Chyba, że nagle mocniejsza Vega rozgrzewa się do czerwoności i podnosi temperaturę układu.

Link to post
Share on other sites
Z tego co jest napisane w artykule to 3600 dalej dostanie Stealtha. Ja nie wiem kto siedzi w AMD i decyduje, by do 3400 APU zapakować lepsze chodzenie jak do 6 rdzeniowca. 7nm powinno być chłodniejsze, ale niesmak pozostaje. Chyba, że nagle mocniejsza Vega rozgrzewa się do czerwoności i podnosi temperaturę układu.

 

Ja Ci powiem jaki jest powód takich decyzji - "glut" na APU zamiast lutu.

 

Sprawa jest prosta stockowe chłodzenie = stockowe zegary i dziwne byłoby gdyby było inaczej. 

 

@Up

 

A nie czekaj, czytam właśnie, że niby 3400G ma być już na lucie.... jak się potwierdzi to "+" dla czerwonych bo ten glut z poprzednich seriach APU to była trochę taka mała kula u nogi. 

To powiem Wam, że całkiem fajny "biurowo-mulitmedialny" procek jak za 150 dolków, jak się zestawi to z 16 Gb dobrej szybkiej pamięci to nawet pograć będzie można w nieco mniej wymagające produkcje. 

 

Ciekawa propozycja do budżetowych setów, z ew. możliwością późniejszego upgrade. 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Zasadnicze pytanie brzmi, czy wyjdzie jeszcze jakaś Agesa dla Zen+? Bo nie powiem, ale szybkością iVegi się bardzo ładnie skaluje z taktowaniem pamięci więc wrzucenie takich 3600+ kostek (które tanieją w oczach) znacząco by podniosło wydajność 3400G.

 

Pamięta ktoś jakiś slajd z info kiedy APU na Zen2 mialoby wyjść? Q1 2020?

Link to post
Share on other sites

Z założenia są to procesory dla mniej wymagających - jeśli ktoś składa PC typowo pod gry to raczej propozycja 8r/16w w takim APU, raczej go nie zainteresuje, zwyczajnie procesor by się nudził. Dopiero byłby krzyki, że AMD sprzedaje swoje APU z wbudowanym bootleneckiem  :P  i na nic nie zdałyby się tłumaczenia że są zastosowania w których to nie przeszkadza.

 

@@Rebelmind, tutaj jakieś spekulacje o końcówce roku.

https://www.chip.pl/2019/01/amd-apu-bazujace-na-zen2/

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

14.06.2019 - Aktualizacja sterowników "Advance Micro Devices, Inc - System 4/2/2019 12:00:00 PM - 2.2.0.115"
Tego dnia ostatni raz ryzen normalnie bootował i normalnie wstawał ze stanu uśpienia. Co mogło się stać? (poprawione)

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

Właśnie zainstalowałem 2304 bios na C7HWiFi.

Wcześniej pobrałem 1903 update oraz sterowniki chipsetu. 

 

W końcu nie muszę ustawiać DOCP by zbootowało na 3200MHz.

Ale jest jeden problem... ustawiło 16CL zamiast 14CL czyli wracam do zabawy...  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Wydajność jednowątkowa prawie na poziomie 7700k (196 vs 200 w CB R15), wielowątkowa prawie R7 2700... Jeżeli będzie podobnie jak R5 2600 kręcił się o te 200-300 MHz ponad stock - czyli okolice 4.4/4.5 GHz - to mamy nowego króla perf/$.

 

Wyniki nastawiają mega optymistycznie przed testem 3700x :D :D :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...