Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

tak ja zamierzam po premierzy dodać do koszyka na morele właśnie taki SSD jak podejrzewam każdy co będzie składać nowy komputer pod Ryzen 300 również  zawszę kupuje się najnowsze rzeczy najnowsze technologie tak już funkcjonujemy w głowie mamy taki przekaż podprogowy ,,psychologia shoopingu,, czy jakoś tak  :rotfl:

Jeżeli zwykłego "Kowalskiego" ograniczy budżet to do koszyka wrzuci tani SSD na Sata3 a nie drogi NVMe na PCI-e 4.0. Odsetek takich przypadków będzie dużo większy. Kolejna sprawa to ceny dysków NVMe na PCI-E 3.0 polecą w dół więc zwiększy się ich sprzedaż. 

 

2x droższe od obecnych SSD ? nooo co ty dobrze ze nie 5x droższe masz jakieś info co do nadchodzących cen skoro siejesz ferment ? mógłbyś się podzielić linkem do jakiegoś newsa podejrzewam na którym się opierasz co do ceny 2x droższej z tego co wiem SSD an PCIe 4.0 niczym nie będą się różnic od obecnych wszystko to samo co w starych jedynie nowy kontroler ale jak on ma podnieś cenę 2x

Zobaczymy jak zestawisz cenowo topowego Samsunga 970 Evo Plus z topowym Samsungiem na PCI-e 4.0 ;) 

 

transfery 4800mb/s 4000mb/s na PS5016-E16 ? jesteś bardzo nie doinformowany bo transfery jakie on oferuję są na poziomie 5000mb/s 4400mb/s

https://www.phison.com/en/solutions/consumer/pc-laptop/pcie

 

Nie podawałem maksymalnych transferów dla PCI-E 4.0 i PCI-E 3.0 tylko przykładowe dla 2 różnych dysków bazujących na tych standardach. 

 

stare 3500mb/s 3000mb/s niewystarczające ? oczywiście! 

Dla 95% społeczeństwa jak najbardziej wystarczające. 

 

tak jak pisałem wyżej to się nazywa postęp technologiczny szybciej więcej taniej niektórzy za nim nie nadążają nie są w stanie go ogarnąć rozumem zwyczajnie nie nadążają świat biegnie dla nich za szybko

To jest konsumpcjonizm a Ty jesteś jego elementem napędzającym. Producent  wepchnie Ci wszystko tak żeby zarobić bo dla niego brak rozwoju = stagnacja w kwestii finansowej a liczy się zysk, który trzeba systematycznie zwiększać natomiast posiadanie czegoś najnowszego technologicznie dla samego faktu posiadania jest już nie w modzie. 

Podsumowując bez uszczypliwości po prostu jesteś mało rozumnym "chomiczkiem" napędzającym "kołowrotek" w klatce - czytaj biznes   ;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wypadałoby skończyć off-topic, Panowie, bo dryfujecie daleko poza tematem.

 

Gamers Nexus dostał przypadkiem potwierdzenie na 16. rdzeni w Ryzenie 3000, zatem pozostaje pytanie nie "czy?" a "kiedy?"...

 

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3479-hw-news-ryzen-3900x-ln2-overclock-rtx-20-refresh-nzxt-cases

 

Poza tym próbka inżynieryjna Ryzena 3000 na LN2 wykręcona do 6GHz - dla porównania 2700x pod azotem kończył się w okolicy 5.1-5.2 GHz.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko wrócę jeszcze na krótko do całkowitego braku wsparcia dla PCI-E 4.0 w b450/x470, rozmawiałem dziś z Blackiem, na moje pytanie co o tym myśli, usniechnoł się i powiedział krótko "no wiesz jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o jedno"

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy aż tak pcie 4.0 w <=X470 wpłynęłaby na sprzedaż x570.

 

Większość z nich ma b. dobre sekcje zasilania + support ram grubo powyżej 4000+, nawet jak będą kosztować te ~800zł+ to znajdą nabywców- tak jak płyty Z390 do OC 9700k+ bo wydajność cpu ma być podobna.

Link to post
Share on other sites

Mnie osobiście najbardziej ciekawi kontroler pamięci w nowych Ryzenach bo tutaj można było sporo podciągnąć wydajność i oczywiście obsługę znacznie szybszych pamięci niż pierwsza / druga generacja Ryzenów. 

W końcu mógł bym puścić Flare X na 4000Mhz lub wyżej bo tak to z Ryśkiem 7 1700  marnują się na 3466Mhz 14-14-14-28  8-)

Link to post
Share on other sites

Ja liczę na to że na Ryśku 3 w końcu przebiję 4000Mhz. Mam wyjątkowo słaby kontroler w swojej sztuce 2600 pomimo że trafił się dobry overclocker... 

 

Bardziej zastanawiałbym się kiedy wyjdzie 16C. Dopiero jak dopracują proces produkcyjny (za dużo wadliwych układów?), Q4 2019, Q1 2020? 

Link to post
Share on other sites

Ten 16C już jest klepany. Nie ma opcji żeby wszystkie 3900x schodziły z taśmy z uszkodzonymi ccx'ami. Te procki są teraz selekcjonowane i odkładane na półkę. Wyjdzie i9 (i10 ?) 10th gen z 10C to taki R10 3990x będzie miał premierę sklepową dzień później. Kiedy ten nowy intel jest spodziewany?

Link to post
Share on other sites

Buildzoid gościnnie u typa z Gamers Nexus analizowali konstrukcję topowej płyty Aorusa pod X570. Wyszło na to, że płyta owa ma droższe elementy niż te montowane w płytach z segmentu HEDT. Dlaczego więc ma ona kosztować mniej niż odpowiednik z X399?

Link to post
Share on other sites

najtańsze płyty główne pod X570 a innych nie będzie na premierę Ryzen 3000 jak wiadomo chipset B550 to pieśń dalekiej przyszłości droższe od samego procesora jak R5 3600 wycenionego na $199  R5 3600X na $249

 

 

grubo najtańszy paździerz od MSI jak X570 Gaming Pro-A,którego brzydziłbym się dotknąć patykiem w cenie +850zl Steve Burke w jednym z swoich materiałów podczas tragów na Computex zdradził,że Gigabyte będzie troszkę tańsze,bo swoje paździerze jak seria ultra durable czy jakoś taka będzie sprzedawać za $170

 

skoro najnowsze Ryzen 3000 w 7nm zrównają się wydajnością z Inetl 14nm z 2014 a sam koszt zbudowanai nowego kompa pod ekosystem  AMD będzie znacznie zawyżony przez ceny płyt głównych to po co przepłacać ?

 

I7 9700k   1500zl + 700zl tier1 motherboard jak Asrock Z390 Extream4 

R7 3700X 1500zl + 1100zl tier1 motherboard jak Asrock X570 Extream4

 

PS.pamiętamy ceny w dolarach jako mieszkańcy euro zone konwertujemy 1:1 na € następnie €=PLN i dokładamy 23% VAT również sklep dystrybutor żreć coś musi i zarabiać chce

 

 

tomshardware już podczas trwania Computex podał ceny MSRP płyt na X570 najtańsza za 200€ ! i to by się pokrywało z doniesieniami Steva Burke mówiących o najtańszych paździerzach od Gigabyte na poziomie $175 jak seria UltraDurable,których w ogóle wstyd pokazywać na targach computex :D

 

 

https://www.tomshardware.com/news/gigabyte-aorus-x570-ryzen_3000-motherboards,39504.html

Edytowane przez apostol
Link to post
Share on other sites

Ja za Crosshaira VII WiFi dałem w promo 230 euro (coś kołem 1000zł). 

A z tego co widzę przy X570 za takie pieniądze to można co najwyżej bieda wersję jakąś wyrwać... jaki w tym sens? PCI-E 4.0? SSD na PCI-E 4.0 będą miały zaporowe ceny.  

 

Weźmy pod uwagę że X470 będą nadal produkowane jakiś czas jeszcze. 

Link to post
Share on other sites

https://www.purepc.pl/plyty_glowne/amd_planuje_skonczyc_z_byciem_tansza_alternatywa_intela

 

To oczywiście domniemania i spekulacje ale dzieje się to o czym dokładnie pisałem w tym temacie, że "w AMD też kalkulatory mają".

 

Prawa rynku za bardzo się nie zmieniają i jeśli ktoś liczył na to, że AMD bedzie wypuszczało tak samo lub bardziej wydajne procesory jak intel, a ceny (całych platform) dalej będą sporo niższe to niestety...  poczuli teraz "wiatr w żagle", i wręcz dziwnym byłoby gdyby tego nie chcieli wykorzystać,

 

Konkurencja składająca się z dwóch firm - to nawet nie oligopol...  :/  

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Muszą odbić wieloletnie straty. W ciągu ostatnich 10-12 lat firma wyprzedała (bardzo, ale to bardzo delikatnie mówiąc) sporo własnego majątku by w ogóle przeżyć. Nie dziwi mnie to. 

 

Nie zmienia to faktu że ciągle otrzymujemy więcej za mniej w kontekście Intela. W dodatku można wymienić procka w podstawce... no i wzrost IPC przekraczający magiczną bańkę 3-4%. 

Link to post
Share on other sites

Mi do łba przychodzi Sandy Bridge. Plus jego zdolności do OC... chociaż mój stary i5 760 też kręcił się solidnie. Pomijając ok. 230-250w TDP.  :D

Były też broadwelle z cache, ale nie wiem jak tam się miała sprawa z IPC. Pomijając temperatury procek wypas.

Link to post
Share on other sites

W sumie to sporo nie wiadomych odnośnie ryzen 3000 jeszcze zostało. Chwalą się tą samą wydajnością co intel 5Ghz w single core, ale nie pokazali co za bebechy są w zestawach testowych. Same pamięci 3200 v 2666 to różnica ~5 albo i więcej %. Nie mniej SMT jest lepsze od HT Intela jak i jeszcze zostaje kwestia OC allcore, więc imo i tak będzie b. dobrze. A różnica w cenie zrobi robotę, tym bardziej że teraz miejsce pomiędzy 2070 i 2080 i Ti zostanie uzupełnione wersjami super jak i navi ;p


 

mem oc 5ghz, ale ponoć sweetspot dla gier do 3733 gdzie scaling 1:1 do infinity fabric:o

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...