Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

O żesz do Czorta :o Mój dopiero rano wysłali.

 

@Ubers, możesz być przy 5600 pewien scenariusza cenowego typu "MSRP 3600 +50$". Między 2600 a 2600x oraz 3600 i 3600x były MARGINALNE różnice w wydajności. W związku z tym można spodziewać się podobnej sytuacji z 5600x i 5600, to dlaczego mieliby oddawać tego drugiego za półdarmo?

Link to post
Share on other sites

3800Mhz z dobrymi timingami i 1900Mhz IF generuje najwyższą wydajność i to jest właśnie sweet spot.

3733Mhz podali ponieważ nie każda sztuka zrobi 1900Mhz ;)

https://www.techpowerup.com/274272/g-skill-updates-trident-z-neo-ddr4-specs-up-to-ddr4-4000-cl16-16gbx2-for-amd-ryzen-5000

 

IF2000 1:1

Link to post
Share on other sites

Media Expert pozytywnie zaskoczyło, wszędzie braki a oni mają wciąż 5600x i 5800x według strony :o

No i AMD też zaskoczyło, nauczony doświadczeniem podchodziłem do przecieków ostrożnie. No ale okazało się że pozamiatali Comet Lake'i we wszystkich zastosowaniach (no może w grach jeszcze remis) i to przy niższym poborze prądu. Przypominam że nie chodzi de facto o cenę prądu, chodzi o tańsze zasilacze, tańsze chłodzenie, brak konieczności instalowania klimatyzacji na lato :D Zapamiętam tą jesień bo jest historyczna, oficjalnie mamy nowego lidera rynku. Jeszcze RDNA2 do kolekcji, a o wydajność i dostępność jestem w miarę spokojny. Mam tylko nadzieję że nie odskoczą konkurencji za bardzo bo znowu będziemy mieli monopol i chore ceny :/ I z nadzieją czekam na przyszły rok bo high-end to jednak nie dla mnie, czekam na procki i karty ze średniej półki.

Link to post
Share on other sites

Ja się zastanawiam czy jeżeli 5800x mi media zrealizuje to czy anulować zamówienia na 5900x czy jednak czekać może któryś będzie miał w listopadzie.

(Chodzi mi o temperaturę 10-15 stopni więcej, pewnie przez to że 5800x to 8 rdzeni, czyli 1 CCX, a 5900x to 2x CCX z 6 rdzeniami, więc powierzchnia większa do chłodzenia)

Edytowane przez mirai99
Link to post
Share on other sites

W ogóle to jak już te wszystkie Procki powoli ograniam to do grania 5600x jest najbardziej opłacalny, jak ktoś chce te parę FPS więcej to 5800x wyżej to nie opłaca się, ale ogólnie to 5800x jest za drogi, powinien kosztować 1.9k lub mniej, 5600x za 1.4k jeszcze się broni bo prawie dogania 3700x w produkcji a w grach to już inna bajka. Ale AMD chyba ma takie ceny bo i tak wszystko na pniu sprzedadzą, na wiosnę liczę na obniżki, albo jakiś 5700x w cenie 1.7-1.8k.

Link to post
Share on other sites

Mam Arctic Liquid II 280.
Dostałem info że mExpert gotowe do wysyłki, więc chyba będę miał jutro 5800x i zostanie mi czekanie na RAM od Proshopu z Danii i nieszczęsnego 3080... (użyję starego narazie :P).

Jak będzie ok z temperaturą to pewnie anuluję 5900x zamówienia, albo komuś oddam.

Edytowane przez mirai99
Link to post
Share on other sites

Z Arctic Liquid II 280 to i z porządnym OC da radę


jestem ciekaw czy w sparowaniu np RTX 2080 lub 5700XT też taki procek dawałby więcej fps niż np 3600 po oc do 4.4

https://www.purepc.pl/test-ryzen-5-3600-vs-core-i5-10400f-na-rtx-2060-super-vs-rx-5700-xt?page=0,7

 

Jeśli tu czasem odstaje od 10400f to parę fps więcej by było z 5600x

Link to post
Share on other sites

 

 

Z tymi temperaturami, z guru3d, 240 Aio:- 5800x 73c

 

Zainstalowany, zagrałem kilka razy w CB20. Boost na single 4840 stały, boost na multi 4600 bez wahań. Dobra robota w tym zakresie.

 

Ale temperatury apo - 83 stopnie przy MC CB20 przy dobrym 240 AIO (tyle ze chodzi na default, nic w nim jeszcze nie dłubałem jeszcze).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...