Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Trzymasz proca na granicy stabilności i taki tego efekt jest. Wystarczy mieć w pokoju wyższą temperaturę + OC na dwoje babka wróżyła i później magicznie pojawia się degradacja CPU.

Jakiej granicy? Pierwszego dnia sprawdziłem oc na 1.325V nie poszedł wyżej niż 4.1 to teraz jest cały czas na auto?

Temperatury mam ponizej 70C, wiec nie rozumiem zupelnie Twojego komentarza

Ewidentnie było włączone. Widać to było po napięciach i zegarach. 

Po ręcznym wyłączeniu było normalnie - duże zmiany w zegarach i napięciach przy tym samym obciążeniu (Unigine Valley, Firestrike, OCCT). :)

 

Dobra, koniec "wymyslania" liczb z mojej strony. 

Tutaj masz wszystko na auto:

https://zapodaj.net/images/76757c75cb9ad.jpg

Tutaj

pbo off 

global c state control = enabled

power supply idle control = low current idle

cppc = enabled

cppc preffered cores= enabled 

amd cool and quiet = enabled 

ppc adjustment = pstate 0

https://zapodaj.net/images/5f96770542498.bmp

 

Czyli co, na off mi pobiera wiecej pradu? xD

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Gigabyte B550 AORUS MASTER za 1.409,00 PLN. Cytując postać z Kabaretu pod Wyrwigroszem "Ja cierpiedole".

A Aorus Elite B550 jest 300 złotych droższy, niż na premierę kosztował Aorus Elite B450. To jest ponad 40% przebitki.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pos*ało ich z cenami B550. Najtańsza płyta w Se - Gigabyte B550m DS3H ma cenę wyższą o 30% od swojego odpowiednika B450m...
 

 

to je nic Panie Rebel, jak mnie mój kalkulator nie myli to za tomahołka b550 trzeba będzie wywalić circa 800pln  %-)


taaa Panowie tanio to już było...

Link to post
Share on other sites
Oswieci mnie ktos, jakie sa te "stabilne ustawienia" o ktorych mowi @Artok? Moze ja jakis nie wtajemniczony jestem, on jakos za bardzo nie chce sie dzielic informacjami.. jest jakies specjalne haslo?

Ja to się pogubiłem o co tam u Ciebie kaman i w czym problem, że nie boostuje tak jak wcześniej? jaka to dokładnie różnica? 

 

 

to je nic Panie Rebel, jak mnie mój kalkulator nie myli to za tomahołka b550 trzeba będzie wywalić circa 800pln  taaa Panowie tanio to już było...

 

poprawka 850pln..... :rotfl:  :facepalm:

 

https://www.x-kom.pl/p/569328-plyta-glowna-socket-am4-msi-mag-b550-tomahawk.html

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...