Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Głośne chodzenie AiO to znak, że pompka się zaciera lub płynu jest za mało.

Też mnie te dwa lata odrzuciły, niby można dodatkowo wykupić ubezpieczenie na sprzęt, ale w tej cenie powinno być więcej; w przypadku wodnego chodzenia ma się co psuć.

 

Ja tylko potrzebuje zabezpieczenia, w razie uszkodzenia crosshaira, FTW3 albo zasilacza. I tyle. 

Myślałem nad LC ale... nie wydam 300 euro by schłodzić 3700X czy 3900X. Bo to bez sensu, te procki nawet się nie kręcą. A CLC ma tą zaletę że jest bezobsługowe. Taki H115i Pro XT + zestaw dodatkowych ML140 wyjdzie mnie ok. 165 euro (ok. 750zł). A to jest połowa ceny overkillowego LC. 

 

Martwi mnie tylko montaż AM4 CLC Corsaira & CoolIta (Asetek poszedł w odstawkę, ale miał normalny montaż). 

l8sz0pa10mc41.jpgCo prawda Dark Rock Pro 4 zamontowany jest u mnie podobnie, ale jednak nie lubię tego. Jednak 4 pkt to 4 pkt, w dodatku na amazonie czytałem że paru osobom pękła obręcz ale pewnie dokręcili jak jaskiniowcy do uber oporu.

 

 

 

A co do navisa, nie kupiłbym go. Sam coldplate mnie odrzuca. Jak już AiO na siłę to imho tylko Corsair (Asetek/CoolIt), NZXT (Asetek + jak komuś nie przeszkadza malware CAM oraz blokowanie slotu RAM), Fractal Celsius+ (Asetek) lub Alphacool Eisbaer. @Krzyhox, na twoim miejscu wolałbym chyba żeby zwrócili mi kasę i wybrałbym Acrtica Liquid Freezera II 280mm. Do tego dodatkowe 2 P14 PWM do push & pull i wio (to są bardzo fajne i tanie wentyle, tylko że grube). Tania, gruba i super wydajna kanapka, panzersandwich. 

Link to post
Share on other sites

 

 

telefon trzymałem 10 cm od pompki(otwarta obudowa)

Ciężko to zweryfikować jednoznacznie ale jarmoli to zdrowo, zareklamuj ale na twoim miejscu jeśli nie chcesz iść w koszty to bym włożył jakiegoś grandisa i zapomniał o temacie.

Link to post
Share on other sites

Wygląda mi to na motor & impeller. Chociaż ciężko to stwierdzić (jakość urządzenia nagrywającego + specyfika głośników na których się odtwarza). Raczej nie brzmi to na bąbelki powietrza a coś mechanicznego (raczej motor). :| 

 

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie taka zabawa ze zmienianiem procka bo kręci się o 0.1Ghz mniej to bez sens i strata czasu :D Następny kupisz i zrobisz wielki progres nie wnoszący nic na wyniki w grach :D ( nie ma opcji że r5 3600@ 4.4 vs 4.5  zrobi jakąkolwiek zauważalną różnice) . 

Link to post
Share on other sites

O 100 MHz się zgadzam, ale o więcej? Razem ze swoim 3700x kupiłem również R5 3600 (tydzień po premierze) dla kuzyna i jego sztuka dla oc na 4200 potrzebowała prawie 1.49V więc odpuścił i został @stock. Jak zobaczył te 4.6 @Erna to sam się zastanawia nad wymianą, bo w jego przypadku mowa o 400-500 MHz różnicy.

Link to post
Share on other sites

Zmiany ±20 pln to nic nietypowego przy szalejącej złotówce. Ta zagrywka z "+50 -50 i promocja!" w Xkom tj już jednak kombinowanie. 

 

Ja słyszałem, że dostawy Komet do PL będą jeszcze szczuplejsze niż to było z kawą (praktycznie cała transza ma iść do USA i kilku krajów Europy Zachodniej), w związku z tym spodziewać się można jeszcze wyższych cen Intela => AMD zatem też dostaje sygnał, że można podnieść ceny a i tak wina spadnie na "trudną sytuację w związku z wirusem"... 

 

Tymczasem chciałbym wszystkim polującym na nowego Rysia życzyć takiego nr batcha:

 

A4QodD1.jpg

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

O 100 MHz się zgadzam, ale o więcej? Razem ze swoim 3700x kupiłem również R5 3600 (tydzień po premierze) dla kuzyna i jego sztuka dla oc na 4200 potrzebowała prawie 1.49V więc odpuścił i został @stock. Jak zobaczył te 4.6 @Erna to sam się zastanawia nad wymianą, bo w jego przypadku mowa o 400-500 MHz różnicy.

To pech, że tyle potrzeba na 4200mhz. Moja premierówka, niestety nie wiem jaki batch, ale mam 4200mhz na stocku. Nie wiedziałem, żeby wtedy sprawdzać jakiś "batch".

Ja na pewno nie zmienię dla 100-200mhz, jak już to 3700x albo przezimuję na procku do DDR5 jak nie dłużej, i tak trzeba tu porządnej grafy, bo proc już w miarę ogarnia temat, lepiej niż xeon 4/8 na s1155.

Link to post
Share on other sites

No to masz chyba odpowiedz.... jak na miernej jakości boxie (bo rozumiem, że założyłeś ten od 3600?) temperatury o wiele lepsze.

Reklamuj tego navisa z naciskiem na zwrot kasy, nie chce się powtarzać ale imo jak AIO to coś porządniejszego, bo inaczej nawet budżetowe powietrze lepsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...