Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Mimo że założyłem oddzielny temat to pragnę podzielić się pewną informacja,otóż nie wiem z czego to wynika ale próbowałem podkręcać swojego radeona hd 7850 i wystarczy że ledwo podniosne taktowanie na rdzeniu i pamieci o 100Mhz i po kilku minutach wywala mi blue screena. Podobno dobrze się kręcą,dziwne?

Link to post
Share on other sites

Dziś doszła do mnie poczuszka z msi 7870 hawk oc.

Spora wydajność, zresztą już na starcie ma 1100mhz na rdzeniu, na pewno coś więcej uciągnie ale fakt faktem że na moim

phenomie 955 który kręci maks 3,9Ghz to raczej nie skorzystam z całego jego potencjału. Jedynym minusem jaki mogłem znaleść to chłodzenie, spoczynek wszystko fajnie, ale gdy przychodzi co do czego załancza się suszarka.

Link to post
Share on other sites

Na starej karcie (xfx 6870 takty 1000/1200)miałem temp 81C i nic się nie działo. Najlepiej skieruj to zapytanie do producenta.

 

EDIT: Właśnie sprawdzałem temperature karty(7870 hawk) podczas grania sleeppingdogs(Wszystko na full,1680x1050) i wynosi ona 95c ale karta jest tylko ciepła, więc chyba w moim przypadku może być walnięty czujnik(nówka karta... :cry: ).

Edytowane przez siwers90
Link to post
Share on other sites

Pisząc szczerze to @mst dałeś ciała pisząc taki pierwszy post. Jak już chciałeś zakładać temat o hd7xxx to trzeba było przynajmniej w pierwszy poście wymienić z ilu modeli składa się cała seria, jak i podać podstawowe informacje o nich. Oczywiście przydały by się też fotki i linki do testów

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ostatnio sprzedałem kumplowi radka 7870 od Gigabajta ze względu na hałaśliwe chłodzenie więc poszukałem nowej zdecydowałem się na 7870 od MSI z chłodzeniem TFIII i gdy karta osiąga 65 C w pełnym stresie to zaczyna pracować tak samo jak suszarka czy wszystkie karty są takie hałaśliwe? Chyba muszę poszukać chłodzenia wodnego. Ogólnie karta wydajnościowo jest jak ten gigabajt z nowymi sterami mam 60 klatek. Od czasu przesiadki z radeona 3650 z chłodzeniem od asusa jestem czuły na jakikolwiek hałas bo tamta karta była cicha zawsze w grach miała 30% obrotów przy temperaturze 55C

Edytowane przez BMPlayer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żadna, zmień procesor. Wiem, co mówię - przesiadałem się z C2D E6300 1,86GHz najpierw na Phenoma X4 955, potem na i7 870, teraz jestem na etapie kupna i5 Sandy.

Różnica przy karcie graficznej GTX 280(poziom HD 7770, może 10% słabsza) nawet przy Phenomie jest KOLOSALNA.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przymierzam się do zakupu HD 7770

 

Co sądzicie o tej karcie?

http://www.komputronik.pl/product/164253/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_7770_Asus_1GB_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_v2.html

 

Potrzebuje coś taniego i wydajnego do BF3 i tak żeby było chłodne oraz ciche. Zależy mi też na energooszczędności.

Karta musi mieć 2 wyjścia DVI pod 2 monitory + fajnie by było żeby miała HDMI, cenowo i z wymaganiami fajnie wypada ten Asus. Jak znacie jego plusy i minusy to chętnie przeczytam.

 

Czy lepiej:

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7770-ghz-edition-oc-1gb-11201-05-20g-481195/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...