Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam tak jak w temacie mam problem na Allegro, otóż 28 września 2012r zakupiłem kartę graficzną ok 430zł z przesyłką oczywiście wiedziałem że sprzedawca ma 14 dni na wysyłkę zakupionego towaru. Gdy minęło 14 dni i nie otrzymałem paczki napisałem do nich odpisali mi że mają problemy z wysyłaniem towaru bo nawalił im jakiś system nadawczy i dodatkowo większość robotników jest na urlopie więc będą się starać jak najszybciej wysłać mi ją. Minął miesiąc sprzedawca informował na bieżąco co się dzieje w jego firmie i że już większość wysyłek zrealizował obiecał nawet że wyśle jakiś drobny prezent i że góra za max tydzień powinienem dostać paczkę. Ok czekałem cierpliwie ale coś mnie tknęło gdy obejrzałem jego komentarze i inni allegrowicze skarżyli się że dostawali mailem z potwierdzeniem nadania przesyłki i że ich nie otrzymywali. Więc zacząłem pisać do sprzedawcy czy mógłby mi wysłać potwierdzenie nadania przesyłki co on na to że wyśle jak dostanie listę i nr od przewoźników a że dostaje raz na tydzień to na tą chwile nie ma. OK czekałem 2 tygodnie i znowu zacząłem się upominać o to potwierdzenia nadania paczki niestety minęło kilka dni od mojego ostatniego maila i nic nie otrzymałem więc rozpocząłem spór na allegro z tym sprzedawcą jako że było 30 dni na odpowiedź minęło już 6 i sprzedawca nic nie odpisuje ani na spór ani na maile nie wiem co dalej robić...

 

Miał już ktoś taki problem na allegro ?

Czy allegro po zakończeniu sporu i braku odpowiedzi od sprzedawcy oda mi 100% poniesionych kosztów za zakup karty??

Link to post
Share on other sites

Program ochrony kupujących nie działa. :) To jest pic na wodę. Zapytaj jakiegokolwiek prawnika. Sam miałem przeprawę parę lat temu jak kupiłem komputer na allegro. Czekałem 1,5 roku na odzyskanie 1500 zł. Allegro nie oddało mi złamanego grosza. Odzyskałem pieniądze dopiero kiedy komornik ruszył do akcji. Po moich ponagleniach, prośbach itp. itd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jaja jakieś nie wiem co jest czy kupujecie u jakiś super sprzedawców czy macie pecha , pisze w liczbie mnogiej bo nie pierwszy taki temat tu widzę. Jak coś kupuje to 2 dni dla mnie dużo bo chce mieć już:) i przeważnie mam.

Gdyby dopadła mnie taka sytuacja jak ty to bym kur*icy dostał.

 

Ku przestrodze nie kupujcie super okazj!!i jak i realizacja 14 dni nie jest da mnie akceptowalna

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście pierw sprawdzam komentarze. Głównie czytam te negatywne, a dopiero potem kupuje lub nie. Ale często to po prostu pech. Niech zdarzył mi się i oby tak zostało.

Jego firma działa od 2006 roku dopiero w ostatnim miesiącu nałapał sporo negatywów ogólnie miał już 351 pozytywnych komentarzy i kiedy kupowałem z 6-7 negatywów

 

jaja jakieś nie wiem co jest czy kupujecie u jakiś super sprzedawców czy macie pecha , pisze w liczbie mnogiej bo nie pierwszy taki temat tu widzę. Jak coś kupuje to 2 dni dla mnie dużo bo chce mieć już :) i przeważnie mam.

Gdyby dopadła mnie taka sytuacja jak ty to bym kur*icy dostał.

 

Ku przestrodze nie kupujcie super okazj!!i jak i realizacja 14 dni nie jest da mnie akceptowalna

 

kur*...icy już dostałem :P

 

Dante41k czekałeś pewnie z pół roku ? :P

 

 

Napisałem ostatniego maila do niego "Witam ponieważ nie odpisujecie na moje maile oraz na spór jeżeli do końca tygodnia nie otrzymam paczki Zgłaszam sprawę na policję."

Edytowane przez xAlucarDx
Link to post
Share on other sites

Program ochrony kupujących nie działa. :) To jest pic na wodę. Zapytaj jakiegokolwiek prawnika. Sam miałem przeprawę parę lat temu jak kupiłem komputer na allegro. Czekałem 1,5 roku na odzyskanie 1500 zł. Allegro nie oddało mi złamanego grosza. Odzyskałem pieniądze dopiero kiedy komornik ruszył do akcji. Po moich ponagleniach, prośbach itp. itd.

 

kompletne brednie!!!!!!

 

program ochrony jak najbardziej działa, i to w miarę szybko <w 2 miesiące miałem kase na koncie>

 

kupiłem i7 2600k na allegro za 1100 zł , niestety po wpłaceniu pieniędzy kontakt ze sprzedającym zanikł

napisałem do allegro co mam poczynić , wymienił mi w podpunktach co mam zrobić , i podesłał własnie tą stronkę

http://uslugi.allegro.pl/pok/

zgłosiłem sprawę na policje, otrzymałem list od policji za jakieś 3/4 tyg że wszczęto postępowanie

wysłałem ten list i te wszystkie inne dokumenty do allegro, i wypłacili mi bez problemu całą gotówkę, a zapłaciłem przelewem a nie na payU

wiec działa w 100% trochę wolno przez policje , samo allegro po wysłaniu dokumentów wypłaciło szybko kasę po 4/5 dniach

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Program ochrony kupujących nie działa. :) To jest pic na wodę. Zapytaj jakiegokolwiek prawnika. Sam miałem przeprawę parę lat temu jak kupiłem komputer na allegro. Czekałem 1,5 roku na odzyskanie 1500 zł. Allegro nie oddało mi złamanego grosza. Odzyskałem pieniądze dopiero kiedy komornik ruszył do akcji. Po moich ponagleniach, prośbach itp. itd.

 

Co Ty czlowieku za bzdury piszesz...POK dziala i to jak najbardziej tylko wystarczy zglosic sprawe - poczytaj Cafe Allegro jak sobie z tym ludzie radza ;)

i wogole jaki komornik przy takiej sprawie ?!?!?! wiekszej bzdury w zyciu nie slyszazlem :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Widać, że wypowiadają się osoby które chyba nie miały styczności z tym programem. System nie działa i tyle. Sprawa była zgłoszona na policję, allegro powiadomione się wypięło bo okazało się, że konto było założone na fałszywe dane. Dopiero policja namierzyła gościa, miał zasądzony zwrot pieniędzy, ale że jakoś mu się nie spieszyło to do akcji musiał wkroczyć komornik i tyle.

Link to post
Share on other sites

Widać, że wypowiadają się osoby które chyba nie miały styczności z tym programem. System nie działa i tyle. Sprawa była zgłoszona na policję, allegro powiadomione się wypięło bo okazało się, że konto było założone na fałszywe dane. Dopiero policja namierzyła gościa, miał zasądzony zwrot pieniędzy, ale że jakoś mu się nie spieszyło to do akcji musiał wkroczyć komornik i tyle.

 

aj głupoty piszesz koleś Edytowane przez playhard
Link to post
Share on other sites

Nie piszę głupot tylko piszę jak to wyglądało w moim przypadku. To, że komuś tam oddali 50 czy 100 zł to inna sprawa. Poza tym allegro się rozwija, teraz może ten ich system działa na innych zasadach. Kiedyś nie miał nawet podstaw prawnych żeby działać prawidłowo ponieważ ochraniał on konsumentów a większość transakcji zawieranych na allegro tyczyło się kontrahentów.

 

Jeśli konto dodatkowo jest założone na "słupa" to allegro się odcina i tyle.

Link to post
Share on other sites

Komornik sciga z prosby wierzyciela czyli ma sie rozumiec ze oplaciles kosazta egzekucyjne itp sprawy tak ? i ze masz jak udowodnic ze to prawda przedstawiajac chociaz jakis dowod :) bo jak narazie jak dla mnie to BZDURY :)

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Ja chyba coś tu mogę juz powiedzieć, bo zostałem oszukany pod koniec sierpnia również na kartę graficzną za 500zł i sprawa ma się tak: zgłosiłem we wrześniu sprawę na policję, dwa miesiące czekałem na jakąś informację jakoś pod koniec paźdzernika otrzymałem powiadomienie o wszczęciu postępowania i wypełniłem formularz POK po czym wysłałem wszystkie potrzebne dokumenty (Przelew wykonywane nie przez PayU a konto bankowe) i dziś otrzymałem wiadomość, że w ciągu 7 dni zostaną przesłane do mnie stracone pieniądze :)

 

Ja mrobiłem drobne swoje śledztwo i jego wyniki dałem policji co troszkę im ułatwiło pracę "_"

Edytowane przez -AssassiN-
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A nasz autor tematu nic nie odpowiada, aż sam się zaciekawiłem jak sprawa wygląda. Ja kiedyś kupiłem od kolesia płytę główną. "Kupiłem"... Małolat oszukał masę ludzi, sprawa trafiła do sądu. Niestety człowieczek powiedział, że jest mu przykro że tak zrobił, dostał kuratora i... NA TYM KONIEC. Nie dostałem złamanego grosza za to że jakiś dzieciak za to że nie ma 18 lat mnie oszukał, zabawił się za mój koszt i co? Gdzie tu sprawiedliwosć?

 

Na miejscu autora już dawno bym wołał zwrot kasy i sprawę i tak bym puścił gdzieś, aby pseudo sklep nie mógł działać - karygodne zachowanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A nasz autor tematu nic nie odpowiada, aż sam się zaciekawiłem jak sprawa wygląda. Ja kiedyś kupiłem od kolesia płytę główną. "Kupiłem"... Małolat oszukał masę ludzi, sprawa trafiła do sądu. Niestety człowieczek powiedział, że jest mu przykro że tak zrobił, dostał kuratora i... NA TYM KONIEC. Nie dostałem złamanego grosza za to że jakiś dzieciak za to że nie ma 18 lat mnie oszukał, zabawił się za mój koszt i co? Gdzie tu sprawiedliwosć?

 

Na miejscu autora już dawno bym wołał zwrot kasy i sprawę i tak bym puścił gdzieś, aby pseudo sklep nie mógł działać - karygodne zachowanie.

 

Wołać o kasę nie ma co z komentarzy wystawionych w tym tyg. przez podobnie naciągniętych allegrowiczów wnioskuje że nie zawraca pieniędzy ponadto powołuje się na kruczki prawne że ma na to 2 tyg+ coś, dla tych co czekają więcej niż 2 tygodnie odpisuje że to wina księgowości lub poczty polskiej że przelew nie doszedł... ostatnio otrzymałem od niego wiadomość po tym jak napisałem mu że zgłaszam sprawę na policje jeżeli nie otrzymam karty do końca tygodnia zacytuje(dodam jeszcze że wcześniej chciałem potwierdzenie nadania paczki) "W odpowiedzi na Pana zapytanie w poprzednim tygodniu paczki zostały odebrane (paczki przelewowe) przez osoby z firm kurierskich odpowiedzialnych za wysyłke tak więc zostały przez nas zdane listy wysyłek, w następnym kroku jest przez kuriera nadanie listu i zdanie paczki na dyspozyorni, raz w tygodniu powinniśmy otrzymywać od nich dokłądny wykaz przesyłek, od 2 kurierów już otrzymaliśmy nie otrzymaliśmy jeszcze od poczty polskiej jeśli nie otrzymał pan wiadomości automatycznej z nr paczki to na 90% wysłana została pocztą polska od której czekamy na liste

Tak więc napewno Pana paczka wyszła pocztą polską niestety mimo naszych ucisków oni są bardzo zaparci i musimy czekać na liste ale z widoocznych sygnałów z tej parti niektóre paczki właśnie dochodziły wczoraj

 

 

PS. Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi

 

voltarus"

 

hmmm tak jak obiecałem paczki nie ma więc w wtorek idę na policję zgłoszenie wydrukuje z poka allegro spróbować nie zaszkodzi, ponadto allegro zawiesiło mu konto w ciągu ostatnich dni 30 otrzymał 31 negatywnych komentarzy, to że mu konto zawiesili sugeruje że już nie jedna osoba zgłosiła to na policje.

 

 

sklep działał od 2006 roku na allegro do tej pory tzn przed 28 września miał 5 negatywów teraz ma w sumie 36

już sam nie wiem czy to wina pracowników czy poczty ale kasa to kasa ;/

 

zacytuje jeszcze ostatni komentarz jednego z allegrowiczów :"AMBER GOLD BIS. Po dwóch miesiącach od wpłaty pieniędzy zamiast karty za 1100 zł otrzymałem pendrive za 20 zł i zniżkę na przyszłe zakupy, którą możecie sobie wsadzić głęboko ZŁODZIEJE. Podobie, jak wasze bajki o "problemach" z "bazą". Teraz policja"

Edytowane przez xAlucarDx
Link to post
Share on other sites

Człowieku oni cię zbywają od 28 Września! Nagle ci paczkę wyślą? Jak chcesz to czekaj do 6 Grudnia może Mikołaj ci przyśle. Skoro tyle osób dało negatywy to tylko znaczy, że "firma" robi klientów w b.ca. Ile już maili od nich dostałeś, że już idzie, że już wysyłają, że oczekują?

 

Edit: "Otrzymam paczkę" - ty nawet nie masz jej numeru nadania co dopiero aktualnej paczki.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...