Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka :)

 

Mam do was pytanie.

Które z tych chłodzeń będzie najlepszym wyborem jeśli chodzi o kulturę pracy? Wydajność nie jest najważniejsza, bo nie przewiduję bardzo dużego OC.

 

http://www.sleeveking.pl/pl/p/Thermalright-HR-02-Macho-Rev.-2/283

 

http://www.sleeveking.pl/pl/p/Scythe-Mugen-3-Rev.B-SCMG-3100/668

 

http://www.sleeveking.pl/pl/p/Scythe-Ninja-3-Rev.-B-SCNJ-3100/669

 

Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy do jakiego CPU. Jak będzie to Sandy albo Ivy od Intela, to aby podkręcić go do tych 4,5GHz naprawdę nie trzeba super chłodzenia. Spokojnie wystarczy nawet Fortis z oryginalnym wentylatorem. Który po obniżeniu obrotów do 1000rpm zapewni odpowiednią wydajność jak i ciszę.

 

Jeśli zależy ci na bezkompromisowej ciszy, to chyba tylko Ninja 3 i HR-02 usprawiedliwia tak duży wydatek na chłodzenie. Stosunkowo rzadko rozmieszczone finy predysponują pracę z wolnoobrotowymi wentylatorami - co przekłada się na prawie bezgłośną pracę. Tutaj nawet można zestawić Ninje z 700-900rpm wentylatorem i nie odbije się to znacznie na wydajności.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy jakiego masz proca i co rozumiesz pod pojęciem "niezbyt duże oc" ;) Z podanych przez ciebie najniższą max. wysokość obrotów ma Macho rev. 2, a z tego co wiem- radzi sobie ze współczesnymi intelami przy ok. 4.7-5.0 Ghz wykazując dobrą kulturę pracy. Najlepiej napisz jakiego masz proca i co chcesz z niego wycisnąć.

Link to post
Share on other sites

Regnum L50 + gigabyte H77M D3H i ramy Kingston HyperX 4x2gb (niskie) :) Było wszystko w sygnie ale oczywiście mod nie mógł powiedzieć, żebym ją zmienił :/

 

Ważne jest to, żeby zmieścić się w 200zł, zmieścić się w budzie i na płycie, no i żeby było cicho. A chyba im wydajniejszy cooler tym cichszy przy mniejszym OC tak? Czy źle myślę?

Edytowane przez kastefan4
Link to post
Share on other sites

Wiesz, że na tej płycie nie podkręcisz procesora? W przypadku gdy mówimy o tak niskim OC na jaki pozwala podniesienie BCLK spokojnie możesz wybrać coś w kwocie ok. 70-80zł jak Spartan od SilentiumPC.

 

Mam nadzieję że wiedziałeś że kupujesz płytę z chipsetem H77, który nie pozwala na OC mnożnikiem. Jaki masz procesor do tego? Bo jeśli z serii K, no to zaś niepotrzebnie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli autor nie ma nic przeciwko podłączę się pod wątek aby nie zakładać nowego:)

 

 

Szukam chłodzenia do I5 750. Obecnie pracuje na 2.6Ghz ale chciał bym go podkręcić aby jego moc starczyła jeszcze na jakieś 2 lata.

 

Płyta p7p55d pro

ram 4x4Gb corsair vengeance (wysokie radiatory)

 

Obudowa posiada następujące wentylatory:

2x120 mm przód

2x140 mm góra

1x140 mm dół

1x120 mm tył

 

 

Najgorsze jest to który cooler nie będzie kolidował z pamięciami.

Cena do 160zł

:)

Link to post
Share on other sites

Bo zastanawiam się jeszcze nad Fortisem. Trochę tańszy a też dobrze wypada w testach. Tylko największym problemem jest to czy nie będzie zahaczał o radiatory ram-u. I jeszcze pytanie jak wygląda wymiana wentylatora w Macho ? Czy mogę założyć każdy o rozmiarze 140mm ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...