Skocz do zawartości

3770K Temperatury


Recommended Posts

Witam , wiem że jest już dosyć sporo tematów na temat i7 3770 jednak chciałbym zebrać kilka istotnych informacji w jednym wątku ponieważ ciężko znaleźć te konkretne i skacząc po istniejących tematach.

Chciałbym mianowicie żebyście umieścili tu info kto jakie ma taktowanie po oc a co najważniejsze jaką temperaturę w spoczynku, w stresie np przy occt i podczas gry oczywiście przy jakich napięciach i chłodzeniu. Jak macie jakieś rzetelne informacje odnośnie temperatur w jakich bezpiecznie można użytkować tego proca to też będą mile widziane. Czekam na wasze info. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Przy taktowaniu 4600 mhz napięcie na offset podchodzi do 1,3 mam w occt po 2h 90 na jednym rdzeniu wyskoczyło 100, jednak mam ustawioną zmianę mnożnika i przy idle mam takie wahania od 29 - 35. Po 3h gry w metro w 3d raz mi przekroczyło 70 stopni. Obudowa SilentiumPC regnum l50 chłodzenie Dark rock pro 2.

Edytowane przez ROBGA
Link to post
Share on other sites

mam i7-3770K z chłodzeniem fortis na msi z77a-g43 w budzie fractal design r4

 

temperatura w OCCT po oc 4,5GHz z vcore 1,37 (napięcie w idle wynosi 1.3, a skacze do 1,37 w stresie, moja płyta główna nie może na stałe ustawić napięcia tylko podbija je o wielokrotność 0,02) w stresie godzinnym to max 76 stopni a tak uśredniając to około 71-74 Sprawdzane OCCT.

 

Wyżej nie będę próbował go kręcić :) chociaż pewnie by poszedł skoro temperatura dla tego procka to max 90 stopni.

 

W spoczynku bez OC z włączonymi opcjami zbijania mnożnika do x16 to tak 29-34 stopnie (różnica pomiędzy rdzeniami u mnie to nieraz 5/6 stopni), natomiast spoczynek w powyższym OC to średnio 34-39 stopnie.

 

W gry nie gram, pracuje w programie do animacji i tutaj często mam załadowany procek do 100% także temp jak powyżej.

 

Ogólnie przed kupnem spodziewałem się że będzie się gorzej kręcił, chociaż nie ma co ukrywać że jest to dość ciepły procek :)

 

Ps. Temperatur w okolicach 90 stopni raczej bym unikał. Ja staram się nie przekraczać 75.

Edytowane przez Pocotokomu
Link to post
Share on other sites

Z tego co idzie znaleźć w necie to temp max 105 stopni, w codziennym użytkowaniu i graniu nie przekracza mi 75 stopni mam nadzieje że jakoś mu to nie szkodzi:) Ale tak patrzę że napięcie masz większe taktowanie mniejsze tylko o 100mhz a temperaturę w occt dużo niższą ode mnie . Co może być przyczyną ?

Edytowane przez ROBGA
Link to post
Share on other sites

Obudowa SilentiumPC regnum l50 chłodzenie Dark rock pro 2 w sumie mam 8 wentyli 120.

2 wentyle z przodu dmuchają do środka 2 za dyskami lecą z tym powietrzem dalej 1 wydmu****e w dół 2 nad procem i ddr wydmu****ą w górę i 1 z tyłu wydmu****e temperatura w środku obudowy 28 w spoczynku w stresie około 33-35

Link to post
Share on other sites

Tak OCCT test 1h, w stopce masz dane mojego kompa,

 

ustawienia oc: 4.5GHz, vcore +0,08, turbo boost i enhanced turbo na enable, zwiększam mnożnik do 45 w trybie turbo dla każdego rdzenia, adjust cpu ratio na auto, a resztę pozostawiam bez zmian w biosie.

 

W Obudowie mam 2 wentyle 140mm na przodzie i tyle, przy teście zwiększam ich obroty na maksa.

Edytowane przez Pocotokomu
Link to post
Share on other sites

Ja Ci doradze jedną rzecz jeśli jest stabilność to już go nie katuj w occt (nie wiem skąd taka moda ). sprawdza się czy jest stabilnośc i tyle a nie katuje procesor non stop tego typu programami . A i tak te procesory Intela to prędzej się wyspią na pulpicie niż w takim tescie. Poza tym 75 stopni to nie jest źle a jak możesz to zjedz delikatnie z napięciem i ustaw 4.5 GHz i zapomnij o temperaturze.

Link to post
Share on other sites

Hmm , wychodzi na to że masz widocznie jakiś dobry egzemplarz albo ja strasznie gó*****y , zdejmę kurde chłodzenie nasmaruje jeszcze raz proca pastą i zobaczę przy obciążeniu jest ponad 20 stopni różnicy między naszymi temperaturami coś mi tu nie pasuje.

Link to post
Share on other sites

A u mnie Core Temp z 5 stopni mniej pokazuje niż occt :) Bądź tu mądry i pisz wiersze , ogólnie zdjąłem całe chłodzenie i zamontowałem je tak że z góry obudowy jest wiatrak który pobiera powietrze nadmuchiwane przez wentyl tam zamontowany z zewnątrz i teraz temperatura po 4h gry nie przekracza 80 stopni w obudowie mam 36 a na grafice 65 .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...