Skocz do zawartości

Dosyć sponsoringu Windows 8 na benchmark.pl


Recommended Posts

Panowie z benchmark.pl, przestańcie z tą falą pseudo artykułów i poradników o Windowsie 8. Jest to kpina z czytelników. Stwórzcie jeden spójny, solidnie opracowany artykuł o tym systemie, który będzie sobą reprezentował jakiś poziom, ponieważ na tą chwilę wprowadziliście kilka sponsorowanych przez Microsoft pseudo-artykułów, które kompletnie nic nie wnoszą w proces poznawania nowego systemu. Czytam serwis benchmark.pl od 1999 roku i takich bubli jak te "artykuliki" jeszcze na waszych (elektronicznych) łamach nie było, aż tak jesteście zależni od komputrona?

Edytowane przez Piotr
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Mi to kompletnie nie przeszkadza a tym bardziej nie uważam, że te artykuły to "kpina z czytelników". Szczerze to taka forma bardziej mi odpowiada niż jakiś kolejny wielki poradnik.

 

Czy faktycznie nie potrafisz zalozyc konta uzytkowanika? Nie potrafisz przegladac konta fejsbuka na Windows 8? Nie umiesz zrobic backupu? Jest dla ciebie istotna informacja (marketingowa), ze 8semka wstaje o 3 sekundy szybciej o 7demki? Jezeli tak jest faktycznie, to rowniez uwazam, ze "mi to kompletnie nie przeszkadza".

 

 

Naprwade jeżeli nie chcesz , to nie jesteś zmuszony do czytania tych artykułów wystarczy nie klikać w banner

 

Naprawde jezeli chcesz napisac tylko tyle, i to w stylu "wujka dobra rada" to lepiej nie pisz czegokolwiek w tym temacie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli w zamian ruszy dział miniRecenzje jak i sam portal to również nie mam nic przeciwko - nie chce to nie czytam. Może komuś takie poradniki się przydają, ale coś dla bardziej zaawansowanych użytkowników faktycznie by się przydało. No i oczywiście jakieś fajne testy/recenzje :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rzygasz? Ja już wolę reklamę w formie artykułu, której nie muszę czytać niż reklamę tamponów na PCLabie.

 

Po co ten offtop? Większość osób używa adblocka więc tampony ich nie atakują, w przeciwieństwie do kiepskiego sponsoringu Microsoftu na benchmarku (który zanim poddał się komputronowi) był jednym z opiniotwórczych serwisów poświęconych branży IT w Polsce.

Edytowane przez Piotr
Link to post
Share on other sites

Skoro nie chcecie sponsorowanych artykułów to kto z was będzie dobrowolnie utrzymywał serwery i forum ?

A kto je utrzymywał ponad 10 lat temu (okolice 97-2001) na Wojo Benchmark ? Nie przypominam sobie w tych czasach ani artykułów sponsorowanych, ani przedstawicieli handlowych na forum a na stronie też wiele reklam nie było.

Edytowane przez Fenio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A kto je utrzymywał ponad 10 lat temu (okolice 97-2001) na Wojo Benchmark ? Nie przypominam sobie w tych czasach ani artykułów sponsorowanych, ani przedstawicieli handlowych na forum a na stronie też wiele reklam nie było.

Czasy się zmieniają. Wielkość strony, a co za tym potrzeby aby utrzymać serwis też. Rozumiem, że np. Ty (i inni malkontenci) pracujesz gratis, bo przecież 10lat temu będąc w szkole/na studiach można tak było pracować hobbistycznie albo na praktykach to czemu nie całe życie, a kasa - komu potrzebna.
Link to post
Share on other sites

Czasy się zmieniają.

Co się zmieniło ? Wynaleziono pieniądz ? W 2000r nie istniało pojęcie reklamy i marketingu ?

 

Wielkość strony,

O ile się zmieniła ? Doszło trochę nowych działów i to wszystko. Przez te 10 lat łącza internetowe zdążyły przyspieszyć około 100 krotnie. Jeśli przez wielkość strony rozumiesz filmiki i wszechobecny flash to przecież nikt nie zmusza do jego używania tylko dlatego że mamy 2012.

 

a co za tym potrzeby aby utrzymać serwis też.

Może porównaj sobie koszty utrzymania w 2000 i 2012.

Rozumiem, że np. Ty (i inni malkontenci) pracujesz gratis, bo przecież 10lat temu będąc w szkole/na studiach można tak było pracować hobbistycznie albo na praktykach to czemu nie całe życie, a kasa - komu potrzebna.

Pracowało się 10, 20, 100 lat temu, pracuje się dzisiaj więc nie wiem o czym piszesz. Kiedyś b3d nie był źródłem dochodu, dzisiaj jest - rozumiesz różnicę ? Jak mi ktoś zaczyna pokrętnie wmawiać że wymogiem obecnych czasów jest zarabianie na wszystkim to pozostaje tylko parsknąć śmiechem na tak żenujące wymówki i siłowe dorabiania ideologii do prostych spraw.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu odpowiadasz mi pytaniami na, które sam sobie powinieneś odpowiedzieć.

Może porównaj sobie koszty utrzymania w 2000 i 2012.

Na początku benchmark był prywatną stroną "hobbistyczną" i działał zapewne na darmowym koncie. Dziś ta strona jest komercyjna, to "firma", która jest na płatnym serwerze. Różnice w kosztach utrzymania są więc raczej oczywiste.

Kiedyś b3d nie był źródłem dochodu, dzisiaj jest - rozumiesz różnicę ?

Ja doskonale widzę różnicę ale Ty nie. Nie wiem dlaczego zabraniacie zarabiać na benchmarku jego właścicielom. To, że ta strona była kiedyś "hobbistyczna" nie musi oznaczać, że taka ma zostać na wieki. Dziś ten serwis to firma, a firmy mają zarabiać ja nie widzę w tym nic złego, ani dziwnego.

Niestety u nas w Polsce bardzo często krytykuje się wszystko co odniosło sukces (przekształcenie zwykłej strony domowej w duży serwis to imho jest sukces) a jak do tego dochodzi jeszcze kasa (zwłaszcza cudza) to już musowo trzeba się do tego dop..ać.

Skoro macie tak dużo krytyki dlaczego sami nie zrobicie podobnej strony, oczywiście bez reklam, całkowicie non profit tylko dla idei?

Link to post
Share on other sites

Dziś ta strona jest komercyjna, to "firma", która jest na płatnym serwerze. Różnice w kosztach utrzymania są więc raczej oczywiste. Ja doskonale widzę różnicę ale Ty nie. Nie wiem dlaczego zabraniacie zarabiać na benchmarku jego właścicielom.

Nikt nic nikomu nie zabrania, ludziom nie podoba się że kiedyś była to strona hobbystyczna a obecnie nie jest i tyle w temacie. Wmawianie że to co hobbystyczne musi zmienić się w formę komercyjną bo "takie mamy czasy" jest bzdurą w którą wierzą być może małe dzieci. To że ktoś nie zakłada własnej strony nie odbiera mu możliwości krytykowania innych stron tak jak i ten co śpiewać nie umie ma prawo krytykować śpiew innych.

 

(przekształcenie zwykłej strony domowej w duży serwis to imho jest sukces)

To jest sukces komercyjny właścicieli strony, nie jest to sukces czytelników którzy na takim "sukcesie" tylko tracą. Czytasz recenzje, newsy, posty na forum i nigdy nie wiesz ile w nich prawdy a ile reklamy .

Edytowane przez Fenio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Feni o dobrze to podsumowal, wlasciwie napisal to co sam chcialem napisac :) Benchmark od kiedy pamietam byl mocno powiazany z komputronem (sklep benchmark) ale nigdy wczesniej, tak jak ma miejsce to obecnie, nie pojawialo sie tyle artykulow sponsorowanych i nastowionych na reklame badz promowanie danego towaru/producenta.

 

ps. przepraszam za brak PL znakow, ale pracuje na angielskim suse linux.

Edytowane przez Piotr
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu odpowiadasz mi pytaniami na, które sam sobie powinieneś odpowiedzieć.

 

Na początku benchmark był prywatną stroną "hobbistyczną" i działał zapewne na darmowym koncie. Dziś ta strona jest komercyjna, to "firma", która jest na płatnym serwerze. Różnice w kosztach utrzymania są więc raczej oczywiste.

 

Ja doskonale widzę różnicę ale Ty nie. Nie wiem dlaczego zabraniacie zarabiać na benchmarku jego właścicielom. To, że ta strona była kiedyś "hobbistyczna" nie musi oznaczać, że taka ma zostać na wieki. Dziś ten serwis to firma, a firmy mają zarabiać ja nie widzę w tym nic złego, ani dziwnego.

Niestety u nas w Polsce bardzo często krytykuje się wszystko co odniosło sukces (przekształcenie zwykłej strony domowej w duży serwis to imho jest sukces) a jak do tego dochodzi jeszcze kasa (zwłaszcza cudza) to już musowo trzeba się do tego dop..ać.

Skoro macie tak dużo krytyki dlaczego sami nie zrobicie podobnej strony, oczywiście bez reklam, całkowicie non profit tylko dla idei?

 

Ludzie, Internet poszedł do przodu, czy Wy macie najmniejsze pojęcie o kosztach takiego i podobnych biznesów? Wiecie co to jest przyrost nowych użytkowników, co wpływa na spłycanie poziomu ogólnie (onet i jego komentarze, wyborcza i jej poziom na przestrzeni lat, pudelki, kwejki), większa publiczność wiążę się z ich różnorodnością i poziomem wiedzy. Ile można paplać że kiedyś było to hobbystyczne dla hobbystów, wszystkie serwisy komercyjne zeszły z poziomem. Przecież sami widzicie ile gimbusów, trolli, frustratów tu wchodzi i dzięki prostszym, łatwiejszym do zrozumienia artykułom, w ogóle to czytają. Niektórzy z większą wiedzą dowartościowują się ich kosztem, niektórzy się nie odzywają, ale czytają artykuł i dają zarobić serwisowi ... przecież to jest normalne dla każdego portalu.

 

Podsumowując, rozwój Internetu w Polsce porównajcie sobie 2001 -> 2008 :

 

http://static1.money.pl/i/a/79/34383.gif

 

... a to tylko część. Coraz więcej ludzi, coraz więcej ruchu, więcej treści dla wszystkich itp. Działania marketingowe, to normalna sprawa, nie chcesz włącz adblocka, nie klikaj nie dawaj im zarobić, ale nie truj tyłka, że kiedyś było lepiej, bo życie historią jest kiepskie. Przemyślcie to kurde, to nie boli ...

Link to post
Share on other sites

Kolego dagthore, tak jak wspomniałeś, internet się rozwija, a właściwie to rozwija się odsetek osób i równolegle z nim ilość głupoty i kretynizmów spotykanej w sieci www. Kiedyś tak nie było, internet był dostępny dla osób "na poziomie" i obowiązywały niepisane zasady kultury wypowiedzi. Uważam, że nie wyszto musi być dostępne dla wszystkich. Benchmark mógł nie zejść na "komerchę" i dopasowanie do "gimbazowej" (bez urazy) części społeczeństwa, która uważa, że "ma prawo do....". Niestety pogoń za zarobkiem kończy się zawsze spłaszczeniem formy wypowiedzi (tekstów, recenzji, artykułów) aby każdy (w imie ideii równości) mógł to zrozumieć. Szkoda....

Edytowane przez Piotr
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kiedyś zbyt drogie było tworzenie serwisów typu kwejk, facebook, nk itp. (transfer, łącza, łącza odwiedzających) nie zarobiły by na siebie, dlatego mówimy o serwisach na poziomie. Ludzie albo czytali, albo nie bo mieli załóżmy 50MB na modemie, 5KB/s więc wybierało się z netu co było potrzebne i wszyscy tak robili, gimbusy sciaga.pl hobbyści benchmarka. Teraz masz nielimitowany dostęp do szybkich łącz np. 60Mbps i mogę sobie skakać po czym mam ochotę bez stresu, że mi transfer zje. Każda z tych stron zarabia na wyświetlaniu reklam, a ja mam fun że sobie poczytam, pooglądam i skomentuję.

 

Skoro jesteś taki niekomercyjny, dlaczego nie napiszesz na benchmarku kilku ambitniejszych tekstów za free, newsów, a tylko narzekasz przecież każdy może to zrobić i nawet jakieś symboliczne pieniądze z tego będą. Na pewno na czymś się znasz masz jakieś hobby ... ludzie przeczytają ocenią, porównasz sobie nakład pracy kontra zarobek i zobaczymy czy to takie opłacalne;)

Link to post
Share on other sites

Każda z tych stron zarabia na wyświetlaniu reklam, a ja mam fun że sobie poczytam, pooglądam i skomentuję.

A ja nie mam funu gdy czytam sponsorowane recenzje i newsy. Co ci po wielkim internecie i dużych serwisach skoro ciężej znaleźć niezależne rzetelne treści niż 12 lat temu gdy serwisów było o ponad połowę mniej a łącza 100 razy wolniejsze. Sugerowanie że mamy możliwość czytania ponieważ działa komercja to bzdura, gdyby nie komercja również miał byś co czytać i komentować tyle tylko że były by to serwisy hobbystyczne. Komercja zabija treść więc im więcej komercji tym więcej reklamy czytasz nawet o tym nie wiedząc.

 

... ludzie przeczytają ocenią, porównasz sobie nakład pracy kontra zarobek i zobaczymy czy to takie opłacalne;)

Do puki będziesz to oceniał przez pryzmat opłacalności to oczywiste że zawsze będziesz na "nie" dla serwisów hobbystycznych. Oczywiste jest że serwisy komercyjne są opłacalne i chyba nikt co do tego nie ma wątpliwości, nie o tym mowa w tym temacie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do puki będziesz to oceniał przez pryzmat opłacalności to oczywiste że zawsze będziesz na "nie" dla serwisów hobbystycznych. Oczywiste jest że serwisy komercyjne są opłacalne i chyba nikt co do tego nie ma wątpliwości, nie o tym mowa w tym temacie.

 

Oczywiście że piszę na temat, tylko Wy może tylko Ty Fenio nadal patrzysz na to tak jak chcesz to widzieć.

Złe reklamy, złe pieniądze z reklam, zły benchmark, wszystko złe ... kiedyś było inaczej, bo nie żyliśmy w społeczeństwie konsumentów, kiedyś ...

Link to post
Share on other sites

Złe reklamy,

Jak najbardziej. Manipulacje w postaci artykułów sponsorowanych to samo zło. Zwyczajne reklamy to żaden problem bo przynajmniej wiesz że to tylko reklama.

 

złe pieniądze z reklam

To ile kto na nich zarabia to raczej nikogo nie interesuje. Mnie interesuje treść tego co czytam a ta jest tym częściej ukrytą reklamą im dany serwis mocniej nastawia się na komercję i zarobek za wszelką cenę. Bo artykuły sponsorowane to jest "za wszelką cenę", już chyba nic gorszego dla czytelnika nie może się trafić.

 

zły benchmark, wszystko złe

Nie jest zły ale nie jest również tak dobry jak mógł by być.

 

... kiedyś było inaczej, bo nie żyliśmy w społeczeństwie konsumentów, kiedyś ...

Właśnie o to chodzi że od zawsze (>1989) żyjemy w czasach konsumentów i zwalanie winy na "nowe czasy" to tylko wymówka. Dało się wtedy to da się i dzisiaj tylko trzeba by opierać się na innych wartościach niż tylko i wyłącznie zarobkowych. Każde hobby tym sposobem można sprzedać na rzecz sponsoringu i na pewno jest to opłacalne ale czy korzystne dla czytelnika ? IMHO nie bo sponsoring w tej branży jest przeciwieństwem rzetelności pracy redaktorów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...