Skocz do zawartości

Recommended Posts

U mnie offset podbija napięcie w idle i sters więc wogóle nie używam

Mnożnik zawsze schodzi do x16, jesli nie używasz offsetu to katujesz proca stałym napięciem obojętnie czy jest w idle czy stresie

Offset podbija nadto napięcie? to ustaw na "-" ja tak zrobiłem i na swoim i5 2500k miałem w idle 0.896 i w stresie (4Ghz) 1.272v przy offsecie -0.075v

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Właśnie do tego zmierzam , na offsecie w idle mam 0,972 mnożnik leci do razy 16 i temp w spoczynku jest 28-30 stopni , bardziej interesuje mnie info w stresie na taktowaniu 4600 mam w occt po 2 h 90 stopni podczas gry około 70 co o tym myślisz , i przy okazji jaka jest bezpieczne temperatura ram?

Link to post
Share on other sites

Tak w biosie C1E, C3, C6, SpeedStep

C1E, C3, C6 na Enabled - zakładka Advanced- CPU Configuration

Intel SpeedStep Technology na Enabled - zakładka OC (tam gdzie ustawiasz mnożnik napięcia), ta opcja odpowiada głównie na zmianę mnożnika w zależności od obciążenia.

 

Niektórzy mimo włączenia opcji oszczędzania energii w biosie, nadal CPU trzyma maksymalny mnożnik przez "wysoką wydajność" w opcjach zasilania systemu.

Ja mam tak ustawione:

http://imageshack.us/f/10/opcjezasilania.jpg/

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Tak w biosie C1E, C3, C6, SpeedStep

C1E, C3, C6 na Enabled - zakładka Advanced- CPU Configuration

Intel SpeedStep Technology na Enabled - zakładka OC (tam gdzie ustawiasz mnożnik napięcia), ta opcja odpowiada głównie na zmianę mnożnika w zależności od obciążenia.

 

Niektórzy mimo włączenia opcji oszczędzania energii w biosie, nadal CPU trzyma maksymalny mnożnik przez "wysoką wydajność" w opcjach zasilania systemu.

Ja mam tak ustawione:

http://imageshack.us...ezasilania.jpg/

 

Dzięki za odp, lecz w biosie mam tylko opcję C1E :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Skoro juz jest taki temat, to go odswieze zamiast zakladac nowy. :)

 

Od dwoch dni testuje podkrecanie procesora i7 3770K. Udalo mi sie ustablizowac 4,5ghz(1,200V), 4,6ghz(1,236V) oraz 4,7ghz(1,284V). Wiem ze max Tj dla tego procka to 105 stopni, ja jednak na 4,7ghz ledwo przekraczam 80 w testach prime 95. W occt z zaznaczona opcja linpack robilem test tylko dla 4,5ghz (max 80 C) i 4,6ghz (max 83 c). Dla 4,7ghz nie robilem ale domyslam sie, ze pewnie dobije do 90 C. Mam pytanie odnosnie temperatury TMPIN2 (tempertatura sekcji zasilania procesora). Znalazlem gdzies w necie informacje napisana przez kogos, ze max dla procesora i5 3570K to 67,5 stopnia, niestety nigdzie nie znalazlem info powtwierdzajace ta informacje oraz czy dla i7 3770k (zakladam jednak ze tak) max temperatura TMPIN2 jest taka sama. Generalnie chcialbym zobaczyc czy uda mi sie dobic do 4,8ghz ale obawiam sie, ze na mojej plycie wiekszy problem to TMPIN2 niz temperatura rdzeni. Dla 4,7ghz w tescie prime95 TMPIN2 max wynosi 65C wiec domyslam sie ze przy 4,8ghz przekrocze te magiczne 67C.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...