Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, ostatnio jestem w trakcie OC swojego cpu - od trzech dni próbuje już osiągnąć satysfakcjonujący dla siebie wynik. Przeszkodą dla mnie jest tu pewna, dręczącą rzecz a mianowicie - u innych użytkowników i w innych testach przyuważyłem że do osiągnięcia całkowitej stabilności potrzebowali dość niskich napięć w PORÓWNANIU do mnie http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/biggrin.png. Rozumiem, rzecz jasna, że każda sztuka jest inna, ale w moim przypadku różnice sięgają 0,1V. Dla przykładu: 47x100MHz - 1.360V / 48x100MHz - 1.430V / 49x100MHz - 1.510V / 50x100MHz - 1.590V :* , tak więc...bez przesady... Pytam się więc was od czego mogłaby ta stabilność jeszcze zależeć (manipulowałem napięciami typu VCCSA and VCCIO)? Speedstep technology, c1e, spread spectrum - off. Może to od zasilacza ? - mam OCz SXS 500W :|

 

Maximus V formula

8GB 2133MHz 10-11-10-30 1.66V

 

Prosiłbym o poradę co do tego problemu i może jeszcze jakby ktoś mógł - co do OC http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/smile.png Pozdrawiam was.

Link to post
Share on other sites

Różnica 0,1V nie jest duża. Kiedyś na moim starym e7300 do 4GHz potrzebowałem 1,5V gdzie niektórzy przechodzili 30min linxa na 1,32V, jeszcze inni potrzebowali 1,45 do 3,6GHz. Przy twoich napięciach zostałbym na 4,7GHz, 1,43V to dużawo na co dzień a przyrost taktowania marginalny(nie mówiąc o 5GHz). Podaj resztę zestawu bo i7@5GHz z powiedzmy GTX680 na SXS500W to samobójstwo.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Podaj resztę zestawu bo i7@5GHz z powiedzmy GTX680 na SXS500W to samobójstwo.

Nie musisz mi tego mówić, :P sam dobrze wiem. Mam gtx 560 ti bez sli.

 

Szkoda że tak słabo wyciąga ten zestawik :/, liczyłem na te 5GHz przy maxymalnie 1,5V wtedy to te temp. w moim przypadku były by jeszcze akceptowalne.

Link to post
Share on other sites

Intel nie zaleca przekraczać napięcia 1.42v a wyższe wartości degradują układ.

Oraz nie zaleca przekraczać 72 stopi. Podobno 72 stopnie to podana wartość dla obudowy czyli jakieś 80-83 stopnie dla rdzenia ale czy to prawda to nie wiem :]

Mimo wszystko nie przekraczałbym 72-75st.

 

Co do napięć, jak użytkownicy podają napięcia i taktowania dla swoich procesorów SB, zauważyłem że jest wiele przypadków że układy przy 4-4.2Ghz pracują z w miare niskim napięciem a przy taktowaniu 4.5Ghz wzwyż , trzeba dać bardzo duże napięcie tak jakby to oznaczało że możliwości tych układów się "kończyły"

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie do wersji Non-K i przy okazji grafiki.

 

Ile mogę z niego wyciągnąć i do jakich wartości bezpiecznie kręcić grafikę przy pomocy PERCISION X

W temacie jestem zielony...

 

Narazie podkręciłem tylko cpu ratio w biosie do x37 i w AsRock extreme tuning utility pokazuje tą wartość.

Nie ruszałem BCLK.

Czy ten manewr w ogóle coś dał ?? czy muszę coś jeszcze z tym zrobić ??

 

 

 

Mój zestaw to:

Z77 EXTREME4 s1155 Z77 4DDR3 RAID/USB3 ATX

 

Procesor i 7 - 3770 3.40Ghz

 

Karta Gigabyte GeForce GTX 670

 

DDR3 HyperX Blue 8GB/ 1333(2*4GB)Dual CL9

 

Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

 

Chłodzenie CPU Spartan Pro HE924

 

1000GB SATAIII CAVIAR WD10EZRX 64MB

 

SilentiumPC Regnum RG-L50 Pure Black

 

WN781ND karta WiFi N150 PCI-E 1x2dBi (SMA) BOX

Link to post
Share on other sites

Zanim zaczniesz cokolwiek kręcić to poczytaj trochę , ściągnij sobie takie programy jak : do sprawdzania proca occt,linx, cpu-z , speedfun a do grafiki 3dmark 11, 3dmark ventage ,FurMark,Heaven . Nie kręć wszystkiego naraz zacznij sobie od procesora jak już dojdziesz do wartości które będą ok , sprawdzisz stabilność, podziałasz trochę na takim ustawieniu i będzie ok to się weźmiesz za grafę - masz tam odblokowaną regulację napięć ?? Odnośnie procesora zwiększaj mnożnik tak jak zrobiłeś a bclk nie ruszaj . Masz płytę asrocka więc tu masz idealny poradnik co i jak http://blog.techvortal.pl/index.php/2012/poradnik-podkrecanie-procesorow-sandy-brigde-cz-1/ , powyłączaj w biosie opcje tak jak jest opisane a potem pod windą w asrock tuning utylity suwakiem zwiększaj sobie mnożnik i offset , poradnik jest do sandy ale kręcenie ivy niczym się nie rózni tylko temp są inne. Na początku możesz testować stabliność occt jakieś 15 minut , monitoruj temp puść occt bez żadnego podkręcania najpierw ( najlepiej wogóle porób testy na podzespołąch bez żadnego oc będziesz później widział co udało ci sie osiągnąć) zobacz jak wzrosły względem testu na standardowym taktowaniu , ja walczę ze swoimi bo mam dość wysokie . W cpu z będziesz widział jak ci się taktowanie zmieniło. Fajne są gadżety pod winde Gpu meter i Cpu Meter. Jak już osiągniesz taktowanie które cię będzie zadowalać pod względem mhz i temp to puść occt np na 2h jak nie wywali błędu to ok , potem dla pewności możesz linxa sobie puścić .

Link to post
Share on other sites

Może ktoś spojrzeć na te temp i napięcia jakieś porady ? Zwróćcie uwagę na róznicę temperatur między occt a speedfan i coretemp około 10 stopni I cały czas wyskakuje mi błąd na cputin nawet bez oc po jakimś czasie occt wybija 120 stopni zanim się pojawi błąd temp dochodzi do 55 stopni a najlepsze że w programie asrocka cały czas 33 .http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e496c6cdac948b3.html

 

I mam kolejny problem z occt po włączeniu zmian mnożniki itd.. occt po pierwszej sekundzie na core 0 wyrzuca 127 stopni wie ktoś o co może chodzić?

Edytowane przez ROBGA
Link to post
Share on other sites

Heh no ogólnie wszystko mi się podoba :) Temperatury przy obciążeniu wydają mi się wysokie bo około 96 stopni, i czemu occt wywala te 127 stopni na tym core 0 i cputin to świadczy o jakiejś niestabilności? czy coś nie tak ?

 

Napisz nam jakie masz chłodzenie na procesorze.

Tylko nie pisz że kręcisz na boxie, bo będziesz kolejnym mistrzem :E

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Daj spokój :) chłodzenie jest dark rock pro 2 i obudowa silentum pc regnum i wszystko jest dobrze chłodzone temperatura w obudowie 28 stopni , radiator dobrze przylega do proca pasta ok dobrze nałożona .

 

vcore jest na offsecie ustawione i ma maksa 1.3 i przy tym mam stabilnośc na taktowaniu 4600

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...