Skocz do zawartości

Czy ta karta podejdzie pod ten zestaw?


Recommended Posts

Witam.

Planuje zakup karty radeon 7850HD.

Mój procesor to Intel i5 750.

Czy w zwiazku z tym 2,66GHz(3,2 TB) na tym procesorze będzie wystarczające?

Czy bedzie konieczne OC procesora?

Czy 3Gb ramu bo duzo za mało? (1333MHz)

I jaki model najbardziej polecacie mi tej karty, planuje kupic od sapphire z Dual X, 2Gb najprawdopodobniej OC. Jest róznica pomiedzi pamiecią elipida a Hynix+ w podkrecaniu czy kupywac tą z pamieciami Hynix+?

Jeśli mój zestaw jest zasłaby jaka karte polecacie?

Gdzie najtaniej mozna kupic tą karte? (na allegro nie ma najnizszych cen)

Link to post
Share on other sites

No ta karta spokojnie do tego procesora. Ewentualnie możesz jeszcze go troszkę podkręcić. Polecam własnie sapphire dual x np w agito: http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7850-11200-07-20g-2gb-ddr5-pci-e-box-84-593867.html i masz klucz do gry jeszcze i cena przystępna :)

Edytowane przez mrgibbass
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A dlaczego? Bo to modne teraz?

 

Nie modne, ale przykładowo jak sobie kupiłem 7870 do mojego phenoma to musiałem go nieźle podkręcić bo było czuć, że ogranicza. I tak nawet przy 4.2GHz dalej czuć. Więc nie zaszkodzi mu jużeli podkręci procesor.
Link to post
Share on other sites

Czy pod ten procesor to nie bardzo?

 

Fakt ten vram sie przyda :)

 

Nie modne, ale przykładowo jak sobie kupiłem 7870 do mojego phenoma to musiałem go nieźle podkręcić bo było czuć, że ogranicza. I tak nawet przy 4.2GHz dalej czuć. Więc nie zaszkodzi mu jużeli podkręci procesor.

Jak bardzo go podkręcic na boxowym chłodzeniu? Czy jak tak bardzo procesor bedzie ograniczał ta karte nie lepiej kupić słabszej?
Link to post
Share on other sites

Czy pod ten procesor to nie bardzo?

 

Fakt ten vram sie przyda :)

 

 

Jak bardzo go podkręcic na boxowym chłodzeniu? Czy jak tak bardzo procesor bedzie ograniczał ta karte nie lepiej kupić słabszej?

 

Dlaczego? Pomyśl o tym tak, że masz bardzo dobrą kartę graficzną, a kiedyś możesz wymienić sobie płytę z procesorem, powiedzmy na jakiegoś Haswella. A obecny procesor można podkręcić spokojnie i zyskać na wydajności. Ewentualnie jakieś dobre chłodzenie zakupić i kręcić, do 7870 się to przyda ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Nelipson

Jak zerkniesz na moją sygnaturkę to zobaczysz ze mam takiego samego cepa co ty (tylko trochę podkręconego) i 7970 więc w twoim przypadku nie masz sie czym martwić. Wprawdzie 3 GB ramu to trochę mało jak na dzisiejsze czasy ale od biedy ujdzie.

Co do pytanie gdzie najtaniej to zapoznaj się z wyszukiwarkami cenowymi

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/filtr/_0_107228_0_0_0_0_0_0_0_0

http://cenowarka.pl/?cat=gra16_512&xf=1440_HD+7850&sort=p

i kilkoma innymi jeszcze

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fakt 3Gb to troche mało. Juz dawno planowałem dokupic kość 2Gb ale do obecnej grafiki była zbyteczna. :)

Opłaca sie dac wiecej i kupić ta karte OC albo z pamiecia Hynix+?

 

OC zrobisz sobie spokojnie sam, przesuwając dwa suwaki w CCC. A i tak na pewno będziesz kręcił. Więc skoro można zrobić coś samemu to po co przepłacać? ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...