Skocz do zawartości

Wreszcie wygodny pad do Xboxa 360


Recommended Posts

Czy Wy też tak macie, że w graniu na Xboxie 360 przeszkadza ten garb, w którym siedzą akumulatorki? Mi wciąż trudno się do tego przyzwyczaić, nie mówiąc już o konieczności ładowania. W kontrolerze do PS3 jest to lepiej rozwiązane, bo bateria jest wbudowana, można ładować w czasie grania i nic nie wystaje. Na szczęście ktoś o tym pomyślał i na Kickstarterze pojawił się projekt przeróbki kontrolera tak, by usunąć magazynek na baterie. Tak to będzie wyglądać, a tu można o tym poczytać

http://technogadzet....a-do-xboxa-360/

 

http://technogadzet.pl/wp-content/uploads/2012/11/evilcontroller_backplate2.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaletą rozwiązania zastosowanego w padzie od xklocka jest to, że jak bateria Ci pada to nie uganiasz się za kablami tylko zmieniasz magazynek z bateria na nowy i grasz dalej.

W PS3 żeby grać komfortowo musiałbym zainwestować w kabel USB-MiniUSB o długości 5m.

Link to post
Share on other sites

czlowieku gdzie ty porownujesz pada ps3 do xboxowego... mam obydwie konsole i szlag mnie trafia z tym ps3 - jak chinska mala zabaweczka... za lekki, za maly i wlasnie tenbrak mziwosci wymiany akku...ja mam 4x AA Nikona i starcza mi na miesiac a jak sie jedna para skonczy to pauza, 5 sekund wymiany na druga pare i dalej jazda a na ps3 meczysz sie kilka H "na smyczy"...Ogolnie pad od x-klocka lepiej zaprojektowany i mniej meczy dlonie

Link to post
Share on other sites

Ja ogólnie nie ogarniam sensu robienia padów wyglądających jak ten od PS3, praktycznie każdy PAD do PC, jest taki sam, ledwie kilka jest podobnych do tego od XBOX-a(wliczając też XBox-owego), sam mam takiego taniego Tracera, żeby tylko był na chwile, grałem często na X-Box-owym na PS-owych i stwierdzam, że ten "garb jest w sumie spoko :P

Link to post
Share on other sites

Jakbyście nie zauważyli to modyfikacja nie dość, że przerabia pada na wersję z uwięzią to jeszcze sprawia że jest grubszy w miejscu gdzie znajdują się końce palców. Z tego co widzę o prawie centymetr!

 

W buty taką modyfikację. Wymyślone przez ludzi i dla ludzi, którzy nie wiedzą że jest takie coś jak akumulatorek AA i ładowarka.

Link to post
Share on other sites

lukson tu masz racje, przecież tak to nie będzie jak wygodnie trzymać, normalnie to trzymasz pewnie, a teraz to będzie prawie jak prosta płytka pod spodem, i tyle, na pewno wygoda się obniż, ale cóż, to chyba głupie hamerykańce robią, co do sklepu po nowe bateria nie pójdą, bo nie mogą już wstać bez dźwiga :D

Link to post
Share on other sites

Ale trzeba pamiętać, że ładowarka kosztuje (dobra, która po roku nie rozwali baterii to wydatek co najmniej stówkę), akumulatorki też nie rosną na drzewach. Mi osobiście bardziej podchodzi takie rozwiązanie, które ma również PS3, bo po prostu jak się wyczerpie akumulator, to nie muszę szukać naładowanych akumulatorków, tylko podłączam kabel i gram.

Link to post
Share on other sites

Kwestia gustu, na Xboksie masz ten dziwny przewod, ktory jak zgubisz, to trudno znalezc :) Poza tym ladowanie nim akumulatorkow szybko doprowadzi do ich zniszczenia. Dobra ladowarka niestety musi byc mikroprocesorowa, a w padzie masz jakas tania elektronike, ktora nie zadba nalezycie dobranie odpowiedniego pradu.

Link to post
Share on other sites

czlowieku gdzie ty porownujesz pada ps3 do xboxowego... mam obydwie konsole i szlag mnie trafia z tym ps3 - jak chinska mala zabaweczka... za lekki, za maly i wlasnie tenbrak mziwosci wymiany akku...ja mam 4x AA Nikona i starcza mi na miesiac a jak sie jedna para skonczy to pauza, 5 sekund wymiany na druga pare i dalej jazda a na ps3 meczysz sie kilka H "na smyczy"...Ogolnie pad od x-klocka lepiej zaprojektowany i mniej meczy dlonie

 

Sama racja kiedyś byłem u kumpla i chciałem oblukać PS3 przed zakupem bo miałem wybrać PS3 albo X360 i jak zobaczyłem ten mały kontroler to walnąłem w bekę a komfort to jak z du*y to to jest za małe i niewygodne i te USB jeszcze do ładowania jak pies na obroży to wybrałem xbox 360 i nie żałuję. Jednak mogę potwierdzić że ten pad z PS2 jest o niebo wygodniejszy od tego z PS3 który jak dla mnie jest robiony pod dzieci poniżej 13 roku życia. Co do tego pada na kicku to i tak to mi tak bardzo nie przeszkadza żeby kolejne "$50" wydać na kontroler. Strach się bać co się stanie jak w padzie PS3 padnie bateria eksploduje czy coś :rotfl: :rotfl: :rotfl: .

Edytowane przez DoritosUK
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Bo kontroler sony robiły żółtki a one mają małe łapy to i pad mały wyszedł. :D

 

Dobra ladowarka niestety musi byc mikroprocesorowa, a w padzie masz jakas tania elektronike, ktora nie zadba nalezycie dobranie odpowiedniego pradu.

Mam komplet czterech energizerów, które kupiłem z ładowarką za 45zł. Używam tego od dwóch lat więc sorryyy....

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jest prosta zasada aby akumulatory trzymały swoją pojemność. Muszą być odpowiednio ładowane. Jeżeli ktoś posiada ładowarkę bez wymyślnej elektroniki stosuje wzór:

 

Pojemność aku (mAh) * 1,5 / prąd ładowarki (mA) = czas ładowania.

 

Przykładowo akumulator 700mAh * 1,5 / 70mA = 15h

Ja mam ładowarkę o prądzie 120mA i akumulatory 700mAh ładuję 8 godzin 45min.

Link to post
Share on other sites

Posiadam ładowarkę POWEREX MH-C9000 WizardOne oraz 40 szt akumulatorków SANYO Eneloop i taki zestaw mogę polecić każdemu.

 

Akumulatorki ładuję prądem 2000mA w godzinę(o dziwo po 150 cyklach trzymają identycznie jak za nowości)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Autorze ale zapomniałeś o jednym fakcie jak szlag trafi ten wbudowany na stałe akumulator w padzie od PS3 to posprzątane a w wypadku pada od klocka w najgorszym razie wymienisz na jakiś czas na akumulatorki zanim przyślą ci z takiego Alledrogo nowy akumulator , w przypadku PS3 musisz kupić nowego pada albo go rozkręcać i kombinować z szrotem z innych padów

Link to post
Share on other sites

U mnie w domu są trzy pady od PS3 i jak do tej pory żaden się nie popsuł a są dość często uzywane ( 3 osoby grają na PS3 ). Moim zdaniem pad od PS3 jest wygodniejszy od XBOXA ( i nie tylko ja tak uważam znam osoby, które też tak uważają ). Co do ładowania pad długo trzyma a jak się rozładuje, kabelek i da się grać dalej. Co to za problem kupić długi kabel USB. Ale największą wadą Xboxa jest moim zdaniem płacenie za dostęp do internetu w PS3 mam tą opcję za dramo. A płacić przez kilka lat za neta to się by uzbierała spora suma.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Moim zdaniem pad od PS3 jest wygodniejszy od XBOXA

Widzę, że przewrotne opinie to masz nie tylko w kwestii PSV :]

Jesteś jakimś delegatem Sony czy jak ? Fanboj ?

Jeżeli uważasz, że pad ps3 jest wygodniejszy od xowego to jedyna opcja jest taka, że masz rączki jak siedmiolatek...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...