Skocz do zawartości

Jaka karta graf. do 700 - 750 pln max - jeden zakup juz nieudany :(


Recommended Posts

Witam

poradzcie Panowie i Panie jaka karte kupic by niemiec problemow ?

otoz sprawa wyglada tak - moj zestaw to:

Płyta Główna ASUS M4N68T-M LE V2 /GF7025+nF630a/DDR3/VGA/GB

procesor AMD Athlon II X3 450 BOX 1,5MB 3.2GHz S-AM3

Pamięć Goodram DDR3 4Gb (2x2Gb) 1333Mhz

zasilacz Tagan 480W ( na lini 12v ma 460w)

 

tydzien temu zakupilem karte

XFX Radeon HD 6870 Heatpipe 1GB DDR5 PCI-E BOX

 

no i zaczely sie moje problemy otoz po wlaczeniu obojetnie jakiej gry po minucie grania komp zawieszal sie , czarny ekran dzwiek w tle po czym trzeba bylo resetowac, czy to medal of honor czy zuma de lux i inne kuleczkowe gry dla dzieciaków zawiecha murowana, nawet w menu gry sie wieszal, robil to wtedy gdy jak slyszalem karta zaczynala szybciej pracowac a konkretnie wentylator,

zmiana sterownikow , aktualizacja biosa nic niedawala ,pozyczylem i zmienilem nawet zasilacz na corsair 600w i tez to samo

mialem odsylac juz na gwarancje ale podlaczylem karte u kumpla od ktorego mialem zasilacz i u niego wszystko swietnie zadzialalo , kazda gra na full detalach chodzi, bez zająknięcia ( na takim zestawie

ASUS M5A78L-M LX V2 + AMD X4 965 + GeIL 8GB/1600)

no i odkupil ja odmnie - co prawda stracilem 50 pln ale pozbylem sie problemu :)

 

no i teraz musze kupic znowu karte - tylko jaką ? zebym niemial znowu niespodzianek

jakies sugestie pomysly ? bylbym wdzieczny

Medal of Honor Warfihgter czeka w pudeleczku na granie ehhhh

 

pozdrawiam i licze na pomoc w wyborze nowej karty - myslalem o takiej

gigabyte GeForce GTX 560 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX

 

ale boje sie ze to samo bedzie :(

 

a swoja drogą dlaczego ten radeon lapal zwiechy ???

 

pozdrawiam

Edytowane przez czyzykus
Link to post
Share on other sites

Moze to byc kwestia mobo. Spróbuj pożyczyć od kogoś inną kartę i sprawdz czy problem się powtarza jeśli tak to my przyczynę . Jak nie go bedziemy myśleć dalej. Osobiście wątpię żeby to była wina karty skoro u kolegi chodzi bez zarzutu. Dlatego na razie bym się wstrzymał z zakupem nowej.

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Moze to byc kwestia mobo. Spróbuj pożyczyć od kogoś inną kartę i sprawdz czy problem się powtarza jeśli tak to my przyczynę . Jak nie go bedziemy myśleć dalej. Osobiście wątpię żeby to była wina karty skoro u kolegi chodzi bez zarzutu. Dlatego na razie bym się wstrzymał z zakupem nowej.

 

 

"mobo" - rozumiem ze plyta glowna do du.....

wlasnioe niemam skad pozyczyc takiej w miare dobrej karty graf :(

Edytowane przez czyzykus
Link to post
Share on other sites

@up przecież pisał że testował na zasilaczu kolegi...

 

hmmm zawsze możesz zanieść do serwisu żeby za Ciebie przetestowali, ale po cholerę płacić. Na bank się znajdzie ktoś z kartą do pożyczenia na 1 popołudnie.

 

A co z resztą? Testowałeś resztę bebechów; proca, dyski, ram. Wszystko może zwiechy pod obciążeniem wywalać.

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

powiedzcie czy roznice miedzy tymi kartami sa duze ?

Asus GTX660 980MHz 2048MB DDR5 DCII GDDR5 Asus GTX 660-DC2-2GD5 (id. 52796)

 

vs

 

Sapphire Radeon HD 7850 (11200-07-20G) 2GB DDR5 PCI-E BOX

 

ten asus ma szyne 192 a radeon 256 hmmmm mam tak ze czesto na to patrze pod katem karty i niewiem czy dobrze ?

 

i jeszcze jedno czy taki zestaw bylby ok ?

 

Intel Core i5 3570K 3.4GHz BOX

 

 

Płyta główna Gigabyte GA-Z77X-D3H Z77 s.1155

 

DYSK HDD SEAGATE BARRACUDA 2TB ST2000DM001

 

Kingston HyperX Blu DDR3 2x8192MB 1600MHz CL10

 

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 700W 80PLUS SLI ATX

 

 

Prosze o sugestie i pomysły do ewentualnych zmian, bo zaplanowalem swoj budzet i zamierzam jednak zmienic komp

ano i wlasnie jaka ta karta i czy ta szyna ma znaczenie duze ?

pozdrawiam

 

przydalby sie dwa miejsca na zwykle pci a ta plyta ma jedno :(

Edytowane przez czyzykus
Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/bu...oducts_id=50021 - takie coś byłoby lepsze moim zdaniem, chyba że nie będziesz podkręcać, wtedy można zmienić płytę na jakąś z chipsetem B75 i procesor bez "K". Ewentualnie możesz jeszcze zaoszczędzić zostawiając zasilacz i ram ze starego zestawu.

 

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX ten procesor bylby lepszy od tego co wymienilem ? przeciez ma mniej GHz ?i jakos tak nie przemawia za mna firma AsRock - hmmm sam niewiem czemu, moze dlatego ze wychowalem sie na gigabyte i asusach

Edytowane przez czyzykus
Link to post
Share on other sites

Jeśli będziesz podkręcać podzespoły i bierzesz procesor z "K" to bez znaczenia ile GHz dany procesor ma w standardzie bo i tak zmienisz jego taktowanie, czyż nie?

 

Płyta przeze mnie podana to bardzo udany model z rozbudowaną sekcją zasilania pozwalającą na wysokie OC procesora. Asrock zrównał się z czołówką producentów płyt głównych i można go spokojnie polecić.

 

Jeśli będziesz używać komputera tylko do grania to bez sensu brać aż 16GB ramu, 8GB jest zupełnie wystarczającą ilością.

 

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze lepiej przeznaczyć na lepszą kartę graficzną, np. Radeona HD 7950/70 albo GTX 670

 

Najlepiej podaj budżet jaki zamierzasz na wszystko przeznaczyć, napisz do czego będziesz używać komputera i czy będziesz robić jego OC. :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli będziesz podkręcać podzespoły i bierzesz procesor z "K" to bez znaczenia ile GHz dany procesor ma w standardzie bo i tak zmienisz jego taktowanie, czyż nie?Płyta przeze mnie podana to bardzo udany model z rozbudowaną sekcją zasilania pozwalającą na wysokie OC procesora. Asrock zrównał się z czołówką producentów płyt głównych i można go spokojnie polecić.Jeśli będziesz używać komputera tylko do grania to bez sensu brać aż 16GB ramu, 8GB jest zupełnie wystarczającą ilością.Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze lepiej przeznaczyć na lepszą kartę graficzną, np. Radeona HD 7950/70 albo GTX 670Najlepiej podaj budżet jaki zamierzasz na wszystko przeznaczyć, napisz do czego będziesz używać komputera i czy będziesz robić jego OC. :)

 

W podkrecanie raczej nie bede sie bawil, komp bedzie sluzyl do pogrania w nowe gry zimowymi wieczorami przezemnie i ewentualnie dla dzieciakow do pogrania w gry dla dzieci :)

 

budzet to 3 tysiącea co myslisz o takiej karcie ? Sapphire Radeon HD 7870 2GB DDR5 PCI-E BOX

 

no i ten procesor , plyta - zebym mogl wsadzic karte wifi na pci 300 mega i firevire, chlodzenie procka ? jakies inne niz standard ?

 

a moze zostawic pamieci te co mam 2x2gb i dokupic drugie 2x2gb ? 8 gb wystarczy ? tylko one sa na 1333 MHzi

 

co myslicie o dysku SSD bo poczytalem troche o nim i moze bym sie skusil na samsunga 128 gb jako dysk systemowy ???obecnie mam dwa dyski po 300 gb na sata 2

Edytowane przez czyzykus
Link to post
Share on other sites

ciekwe konfiguracje dzieki

no to jak bede mial te 8gb ramu razem to zadnej roznicy niebedzie tak jak bym mial 16 gb ? i te 1333 MHz i 4 kosci hmmm ?

w plycie glownej chcialbym dobra karte dzwiekowa miec

no i ten dysk ssd oplaca sie ? czy lepiej w tej cenie 2 tb miec

 

plyte prawie wybralem taka

Płyta główna MSI Z77A-G43 intel Z77 sock.1155

 

ale znowu zonk bo jak patrze to na plycie jest dotepne 2 gniazda usb

 

czyli 4 usbki , obudowa ma 4 a ja jeszcze chce podlaczyc front panel z czytnikiem kart no i jest tam na czytniku pare wejsc usb i tez bym je chcial miec aktywne - czy jest jakas plyta co ma wiecej gniazd ???

przynajmniej 4 x2 = 8 ?

Link to post
Share on other sites

czytam i się zamieszałem - ta płyta wg producenta ma z tyłu 6X usb2.0 oraz 2Xusb3.0 czyli w sumie 8. Jeszcze zostaje Ci front panel, jak podepniesz czytnik pod USB a w nim są jakieś wejścia to i tak podłączasz pod jedno USB (no chyba, że się mylę) Odnośnie gier - to i tak nie wykorzystuje system więcej niż 3gb (gdzieś o tym czytałem na forum), tak więc 4 w zupełności wystarcza - ale sporo osób dla pewności wrzuca 2X4g żeby nie mieć problemów jak coś się zmieni(zresztą różnica w cenie jest niewielka). Odnośnie tej płyty, jeśli nie myślisz o podkręcaniu to bez sensu dopłacać do Z77 chip B75 w zupełności starczy szkoda przepłacać :)

Odnosnie dysku SSD to jest naprawdę super - pytanie co bardziej potrzebujesz, szybkiego dysku czy dużej pojemności. Najlepiej byłoby mieć kilka dysków dysków - jeden na system, jeden na ulubione gry i jeden "normalny"(talerzowy) do ściąganie np. torentów, przchowywyania danych zdjęć filmów itd.

Link to post
Share on other sites

ciekwe konfiguracje dzieki

no to jak bede mial te 8gb ramu razem to zadnej roznicy niebedzie tak jak bym mial 16 gb ? i te 1333 MHz i 4 kosci hmmm ?

w plycie glownej chcialbym dobra karte dzwiekowa miec

no i ten dysk ssd oplaca sie ? czy lepiej w tej cenie 2 tb miec

 

plyte prawie wybralem taka

Płyta główna MSI Z77A-G43 intel Z77 sock.1155

 

ale znowu zonk bo jak patrze to na plycie jest dotepne 2 gniazda usb

 

czyli 4 usbki , obudowa ma 4 a ja jeszcze chce podlaczyc front panel z czytnikiem kart no i jest tam na czytniku pare wejsc usb i tez bym je chcial miec aktywne - czy jest jakas plyta co ma wiecej gniazd ???

przynajmniej 4 x2 = 8 ?

 

A po co dokładać do Z77 jak nie będziesz podkręcał?

Podana przeze mnie płyta ma 4 usb 2.0 z tyłu, 2 usb 3.0 z tyłu, wyjście na front usb 3.0 (2sztuki), plus do tego miejsca na podpięcie 2 x USB 2.0 co daje razem 6 USB 2.0 i 4 USB 3.0 ? A przecież do USB 3.0 możesz śmiało wpinać sprzęt na USB 2.0 :P

Edytowane przez mrgibbass
Link to post
Share on other sites

glownie chodzi o to ze potrzebne mi jest wiecej wejsc usb na plycie - tych takich samych 9 pinowych gniazdek na podpiecie kabelka "kosteczki" aby podpiac front panel gdzie bedzie 4 usb i czytnik kart pamieci wewnetrzny taki w miejsce stacji dyskietek no i na takim czytniku tez sa gniazda usb co za tym idzie bedą nieczynne z braku miejsca i sam czytnik rowniez nie bedzie mial miejsca jak na plycie sa tylko dwa dostepne

nie chodzi mi o tylne wejscia usb

mam nadzieje ze troche rozjasnilem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...