Skocz do zawartości

Bardzo dziwny problem:GTX 580 2560x1440 gaśnie obraz na niektórych stronach internetowych


Recommended Posts

Witam, mam niezły problem z moją kartą(lub monitorem ale chyba to karta)

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cHVdWX8Kgl4

 

Mała aktualizacja do danych z filmu: przeinstalowałem sterowniki na czysto i problem zniknął z gmaila i map jednak

odkryłem że jest(nie wiem czy wczesniej byl bo nie wchodzilem na te strony) na bannerbroker.com oraz w momencie gdy chce edytować nazwe subskrypcji w google reader(to drugie mogę przeżyć)

Zaraz sprawdze jak się zachowuje w grze.Błagam ratujcie , nigdy sie z czyms takim nie spotkalem, to zupelnie jakby np w skutek jakichś skryptów graficznych karta sie wykladala?

 

 

Dodam ze jest podkręcona z 750mhz na 900 i wcześniej (na starym monitorze nie bylo z nią problemów nawet na większych taktowaniach)

 

edit: zmieniłem takty na standardowe i dalej obraz gaśnie więc nie w tym problem

 

w BF3 też gaśnie obraz, podkreśle ze zanim spróbowałem podłączyć drugi monitor do karty gra sie normalnie włączała.

Edytowane przez yorgol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Problem mam już pare dni ale wcześniej próbowałem sam go rozwiązać, jedyne co mi przychodzi do głowy co mógłbym jeszcze zrobić o własnych silach to podłączyć tylko stary monitor (1080p ) i sprawdzić czy tam tez jest ten problem, chociaz informacja nic mi nie da ale potwierdzi moją teorię ze ma to związek z monitorem/dużą rozdzielczośćią lub zrobić format i od nowa system.

 

Problem jest dla mnie b. poważny, na co mi komputer jeśli potrzebuje drugiego żeby wchodzić na ważne dla mnie strony ;/ i na którym nie mogę grać...

Jeśli macie chociaż jakieś pomysły to piszcie.

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

Nigdy czegoś takiego nie miałem, ale nie takie jazdy miałem na swoim kompie. Komputer to komputer takie dziwne urządzenie, że nigdy nie wiadomo co nastąpi. Czasem do siebie mówie : " Na konsoli nie miałbym żadnych problemów" . Ale i tak wole mieć PC.

Spróbuj może na innym monitorze.

Link to post
Share on other sites

pisałem w edicie do pierwszego posta że już puściłem na 782mhz(stock) i nic to nie zmieniło.Dzięki za sugestie, keep going....

 

Odkryłem coś ciekawego jak przestawiłem rozdzielczość na 1080p wszystko działa normalnie.... tylko mam paski na górze i dole ekranu co jest dziwne bo 1080p to jest ta sama proporcja co 2560x1440....

Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Mi to wygląda bardziej na uszkodzony monitor, miałem raz podobne objawy z 30" od Gateway, najpierw nie zawsze "załapywał" potem przestał pracować w natywnej rozdzielczości 2560x1600 i max chodził w 1920x1200 aż na samym końcu całkiem padł i już nigdy się nie włączył :/

Link to post
Share on other sites

Drugi monitor był podłączony w 1080p a ten w natywnej 1440p.

 

@up. Tylko skoro to uszkodzony monitor to czemu gaśnie tylko na niektórych stronach / grach i w tym samym momencie zawsze (0,5s) po zaladowaniu strony/gry. I dlaczego zmiana strrownikow miała by rozwiązać problem na niektórych stronach ?

 

 

Na pewno się ta sekcja nie przegrzewa bo to karta chlodzona ciecza ale sprawdze temp za godzinę , przy okazji obciąże ja occt na 100% żeby wykluczyć ze karta gaśnie podczas obciążenia karty

 

 

Czy ktoś jeszcze popiera opcje uszkodzenia monitora a nie strrownikow / karty?

 

Macie jeszcze pomysły ?

 

Edit: dziwna sprawa wlaczylem kompa po całej nocy stania i postanowiłem sprawdzić czy na zimnym będą problemy patrzę i przeglądarka działa , uruchamiam bf3 i działa włączam misje wywala mi błąd dx9 po zaladowaniu misji i się wiesza.

 

Odpalilen kompa znowu znowu odpadam bf3 i dziala

Zobaczymy jak dlugo,chciałbym wierzyć ze się magiczne naprawilo ale obawiam się ze jak go zagrzeje to problem wróci napisze wam za godzine

 

 

Gram już chwile i obraz gaśnie w momencie animacji wsiadania wysiadania z pojazdu ( i nie tylko) ale wystarczy zaczekać aż wsiadzie wyłączyć i włączyć monitor i działa ;/. Nie wiem czemu od razu po uruchomieniu było ok

 

wyłączyłem gre bo co chwile gasł obraz i już grać nie sżło, nie wiem czy to wina lokacji czy że się zagrzał czy jeszcze czegoś innego.

GPU nie przekraczało 50 stopni więc nie jest to chyba wina temperatury.

 

Jak teraz komp pochodził tą godzinę lub dwie to niektóre strony znowu gaszą monitor, chyba zainstaluje windows na nowo aby wykluczyć ryzyko ze to jest powodowane przez software

 

Edit: moje przemyślenia wyglądają tak, gdy przeglądarka musi się wspomóc kartą graficzną w jakims przypadku(tylko jeszcze nie wiem jakim) gaśnie obraz, Chodzi tylko o jakiś specyficzny rodzaj akceleracji kartą który występuje na niektórych stronach i w niektórzych grach.

 

gmail znowu nie działa :(

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

Przeinstalowałem cały system i problem został;/

 

nie mam nvidi, mam tylko netbooka z procesorem atom i zintegrowaną kartą graficzną.

 

zaraz podłącze do laptopa z kartą 256MB NVIDIA Quadro FX 570M Workstation GPU

mam nadzieje ze ona obsłuży taką rozdziałkę

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

niestety ten laptop ma tylko wyjście HDMI o maksymalnej rozdzialczości 1080p ;/

 

Niestety okazuje się że po podłączeniu do geforce 7300gt na kompie mojego brata problem się powtarza;/

Co ciekawe jak zalogowałem się na gmaila brata problemu nie było(on ma proste białe tło) ale jak przelogowałem się na moje konto( w tle morze) to po zalogowaniu monitor gaśnie, dodam że był już rozgrzany bo jeszcze ciepły przeniosłem z mojego biurka.

Na zimnym monitorze rano wszystko działało.

 

Moja diagnoza- przy dużym nagromadzeniu kolorów(albo nie wiem czego,może przy pewnych grafikach/skryptach graficznych) w max rozdzielczości monitor po rozgrzaniu gaśnie.Potwierdzacie moją diagnozę?

Link to post
Share on other sites

Wypadałoby jeszcze sprawdzić kartę u Twojego brata. Jeśli nie ma monitora o tak dużej rozdzielczości to tradycjnie przegrzej ją furmarkiem do oporu, jak jest uszkodzona to i w ten sposób powinna wykazać jakies błędy typu artefakty.

A narazie faktycznie wychodzi na to, że to wina monitora.

Wysyłaj na gwarancje, o ile ją masz.

Link to post
Share on other sites

coś czuje ze bez policji go nie dam rady zwrócić, transakcja była wykonana przez forum a nie przez allegro bo gość tłumaczyl ze nie ma allegro ale paczka poszła pobraniowo więc sprawdziłem go tylko na zimnym monitorze wszystko było ok.

teraz dzwonie na numer który był podany na paczce przy adresie wysyłki. Odbiera mi gość i nie wie o co chodzi,okazuje się że on kupił ten monitor na allegro od gościa który mi go sprzedał i monitor posiadał uszkodzenie które ja mu opisałem więc odesłał ten monitor "na gwarancji" gościu dał mu mój adres jako adres serwisu do którego trzeba to odesłać.

 

Gość który mi to wysłał czeka teraz na nowy monitor pieniądze które zapłacilem przy odbiorze poszły na konto tego gościa który mi go sprzedał i który rzekomo wziął na gwarancje monitor tamtego który myślałem że jest sprzedającym.Uf zagmatwałem, w każdym razie jak gość nie odezwie się do jutra to idę z tym na policję bo udało mi się zdobyć jego dane.

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

No to patrz ja zostałem oszukany bo gość mi celowo wcisnął zepsuty monitor+ koleś który mi go fizycznie wyslal zostal oszukany bo oszust wmówił mu że wysyłając go na mój adres wysyła ten zepsuty monitor na gwarancje, zobacze czy się zgodzi wysłać mu spowrotem ten monitor paczką pobraniową , jeśli nie to idę jutro na policję.

 

Więc ja zostałem z zepsutym monitorem bez kasy + koleś który mi go wyslal zostal bez kasy i bez zepsutego monitora

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

taaa ale miał mało postów, myślę ze policja się z nim rozprawi bo tamtemu gościowi co mi wyslal swój zepsuty monitor sprzedał to na allegro.W najgorszym wypadku będę musiał się wpakować w sprawe w sądzie, ale już trudno, jak będzie trzeba to poświęce swój czas.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...