Skocz do zawartości

Renowacja (modernizacja) komutera. Student pyta :)


Recommended Posts

HD4670 ma wydajność podobnądo posiadanego przeze mnie HD3850, na którym gram sobie w Modern Warfare 2 czy nowego Stalkera w fullHD. PES pójdzie na full detalach a i Diablo 3 nie powinno mieć jakiś niesamowitych wymagań. Nie ma sensu kupować lepszej grafy, skoro tylko w 2 gry będziesz grał ;) Poza tym HD4670 jest bardzo energooszczędny i chłodny :)

 

Co do odblokowywania rdzeni - obywatele, pomożecie? Pomożemy! ;) Jest to naprawdę proste, ja już np 2 Semprony odblokowałem do Athlona X2 :P

 

Tylko, że teraz jak patrze na te nowe gry to aż slinka cieknie :) a wczesniej sie tym nie interesowaem bo wiedzialem, ze nie ma sobie co robic nadzieji :) a teraz chce miec piekna grafe..ale jak wystarczy to ok ;p

 

A odblokowac bedziemy probowac :]

Link to post
Share on other sites

A wiesz, że jest możliwość odblokowania 4 rdzenia w tym Athlonie? :>

Co do odblokowywania rdzeni - obywatele, pomożecie? Pomożemy! ;) Jest to naprawdę proste, ja już np 2 Semprony odblokowałem do Athlona X2 :]

Piszesz już drugi post o tym, tak jakby to było zawsze banalnie proste :) A czasem po prostu się nie da i już :P

 

To trochę zawsze loteria, pytanie czy autor tematu lubi ryzyko ;)

Link to post
Share on other sites

Drogi Kolego, zgodnie ze słownikiem:

 

Możliwość - stan, w którym coś jest możliwe (da się zrealizować) :D

 

Apeluję o rozważne dobieranie słów po prostu, nie jestem złośliwy ^^ Wszystko zależy od interpretacji i już, lepiej napisać, że nie musi się to udać, bo nie zawsze się da :P

 

 

EDIT @down: dziękuję, że nie potraktowałeś tego jako jakiegoś ataku :P spokój w dzisiejszych czasach jest w cenie :)

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Od mojej wizyty minęło 7 miesięcy i trochę się zmieniło co do wymagań :P Kupiłem upragniony TV LG 37 LH3000 i pakiet cyfry aby cieszyć się filmami i sportem w HD. Trochę zbzikowałem na tym punkcie :P Teraz kolejny etap moich marzeń czyli zakup nowego kompa i podłączenie go do powyższego TV. Tak jak pisałem mam 23 l i myślę trochę przyszłościowo, po zakupie kompa..powoli będę budował kino domowe oczywiście z blue ray. Póki co podłaczyłem tv z kompem kablem rgb i oglądam filmy i gram w PES10 ale na słabiutkich detalach. Czego oczekuję:

 

- w miarę wydajnego komputera z grafiką, która mnie zadowoli, żeby to ładnie współgrało z tv. Oczekuję pięknego obrazu przy 37 calach w PES 11, Diablo 3 lubię też jakieś fantasy itd..

- oczywiście jak najniższej ceny do 1500 jak się nie da to trochę więcej

- płynności w programach graficznych: photoshop, autocad

- stawiam na jakość oglądanych filmów także też na to liczę

 

Ostatnio stanęliśmy na tym:

Procek: AMD Athlon X3 435

Płyta: Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Pamięci: 4GB Goodram 1333 MHz CL9 (2x2GB)

Grafika: SAPPHIRE HD 4670 512MB GDDR3 PCI-E

Twardziel: Samsung F3 500GB

Zasilacz: Corsair 400W CMPSU-400CXEU

Obudowa: jeszcze nie wiem...

 

Liczę na Was, myślę, że trochę pogadamy w temacie, bo będę miał kilka pytań. pozdro

Link to post
Share on other sites

budzet to 1500-1700. Nie bedę grał tylko w te 2 gry. Teraz za bardzo nie mialem w co i jak bo sprzet stary. Tak jak pisalem....chcę żeby to cieszylo oko jak najwieksza rozdzielczoscia w PES glownie....a pozniej w inne cacka. pisze z klaw ekranowej dlatego tyle bledow. pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jeszcze jak możecie wyceńcie mi taki oto komputer:

 

GeForce 7600 GS

Pentium 4 3 GHz

Twardziel 150 gb

1 GB RAM DDR2

 

Jest do kupienia od rodziny za 400 zł i zastanawiam się czy go nie wziąć i sprzedać drożej, bo moich wymagań to on raczej nie spełnia, grafika nie ma wyjścia hdmi :]

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi dlaczego ten PHENOM II X2 550 jest droższy od tego co chce kupić AMD Athlon II X3 435 ? Chodzi o możliwość odblokowania rdzeni? Do mojego zestawu, który bardziej polecacie? Zestawu, który wyżej severn zaprezentował i póki co bardzo mi się podoba. Pod koniec lipca akcja kupno sprzętu :)

Link to post
Share on other sites

Polecam

AMD Athlon II x3 435

Asrock Extreme3 AMD 770 Socket AM3

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Silentium PC Gladius 600

Samsung SATA II F3 500GB 16MB

Samsung SH-S223L SATA LS bulk.

Cooler Master Extreme 400W

Asus Radeon 4850 1GB DDR3 256bit

 

Razem ~1600zł

 

Pozdrawiam, Philip

Link to post
Share on other sites

 

Zostaje powoli przy tym zestawiku, bo wydaje się on optymalny i cenowo poleciał nawet o 50 zł :wariat: zależało mi na podpięciu pod TV 37 cali i chyba będzie gitarka, sporo poczytałem i chyba, są to najlepsze części w tej cenie :)

 

PS. Jeszcze bym prosił dosłownie po zdaniu o każdej części dlaczego akurat ona, żebym się utwierdził, a pod koniec lipca będziemy wspólnie składać...może mi sie uda..pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...