Skocz do zawartości

Renowacja (modernizacja) komutera. Student pyta :)


Recommended Posts

Pasywka od Sapphire. 4670 Ultimate. Sam miałem i podłączałem 37" Samsunga. Działał dźwięk i działał obraz, wszystko elegancko. HDMI po GeForce też próbowałem, ale było z czarną ramką wkoło i nie mogłem tego zmienić. Pewnie wina sterów czy coś. A dźwięku nie przesyłało tak czy inaczej :)

Link to post
Share on other sites

Co do obudowy - jest pewna różnica. MiniATX jest mniejsza, można zamontować tylko płytkę w formacie mATX. Do tego obudowa jest wg mnie dużo poręczniejsza, no ale to tylka taka mała dygresja :)

 

A co do HDMI - zazwyczaj do kart dołączana jest przejściówka DVI->HDMI.

Link to post
Share on other sites

Zdecyduje się jednak na tego Shapphire 4670 tylko znowu pytanie 512 czy 1 gb? Tą drugą trudniej dostac. torture z której korzystałeś i jak obraz na tym LCD się prezentował?

 

Lorduś ale ta płyta gówna która mam zamiar kupi to jest ATX a nie mATX czyli du*a, muszę miec większą paczkę :) Powoli już chyba mam zestawik, który mnie zadowoli. Jeszcze tylko ta nieszczęsna grafika, bo hdd wybrałem Samsung F3 500GB ze względu na ogromną liczbę pochwał :P

 

Procek: AMD Athlon X3 425 - ale jednak chyba 435 wezmę, bo lepszy :D (a serce jest ważne)

Płyta: Gigabyte GA-MA770T-UD3P - dla średnio wymagających użytkowników, a świetnie wychodzi w testach :)

Pamięci: 4GB Goodram 1333 MHz CL9 (2x2GB) - o nich nic nie wiem ale wam ufam :)

Grafika: SAPPHIRE HD 4670 512MB GDDR3 PCI-E - chyba wystarczy

Twardziel: Samsung F3 500GB - pochlebne opinie

Zasilacz: Corsair 400W CMPSU-400CXEU - bo tak

Obudowa: jeszcze nie wiem...

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że 512MB. Większa pamięć w tej karcie byłaby wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

 

HDMI po GeForce też próbowałem, ale było z czarną ramką wkoło i nie mogłem tego zmienić. Pewnie wina sterów czy coś. A dźwięku nie przesyłało tak czy inaczej :)

A podpiąłeś kabelek SPDiF między kartą dźwiękową a graficzną?
Link to post
Share on other sites

Procek: AMD Athlon X3 425 - ale jednak chyba 435 wezmę, bo lepszy (a serce jest ważne)

weź niższy model, troszkę zaoszczędzisz, ale bez problemu podkręcisz go o te 200 MHz :)

wydaje mi się że nawet na BOXie mógłbyś dojść do ok. 3,4 GHz

a wtedy to już się robi mały potworek :P

Link to post
Share on other sites

chyba że możesz Kupić model jeden z moich ulubionych AMD Phenom II 3,2 Ghz 550 Black Edition Ale co ważen na AM3 AMD Dragon nowa seria procesorów od AMD też będzie pod AM3 więc była by to inwestycja w przyszłość...oto link http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=18999

Link to post
Share on other sites

@korona - zawsze można mniejszą płytę wziąć :) Świetnie w testach wypada też Asrock M3A785GMH/128M. Co do pamięci RAM - możesz od razu wejść w BIOS i ustawić im timingi na 7-7-7-20. Zawsze to trochę kompa przyspieszy.

 

Co do obudowy - weź coś od Cooler Master z serii elite - w miarę tanie i dobre obudowy.

Link to post
Share on other sites

To że AM3 będzie podstawką dla AMD Dragon x6 to ameryki nie odkryłeś nie żebym cie upomina nie no ale nie będzie phenomów x6 tylko jak już napisałem Dragon x6 obejrzyj se odcinek benchmark tv o tych prockach polecam ...:) a co do płyt głównej to zdecydowanie ten Gigabyte GA-MA770T-UD3P

w testach ma fajne możliwości OC jak na tą cene...

Link to post
Share on other sites

ten Asrock M3A785GMH/128M jest tylko 4 zł tańszy od znacznie lepszego Gigabyte GA-MA770T-UD3P

kompletnie się go nie opłaca ;)

 

Dlaczego twoim zdaniem Gigabyte jest znacznie lepszy? Jakoś i jedna i druga płyta zbiera świetne recenzje.
Link to post
Share on other sites

1. To nie Intel, pierdyliard faz na nic się nie przydaje - O/C na tym samym poziomie.

2. Chyba żartujesz. Radiator na Asrock ma dużo większą powierzchnię oddawania ciepła od tego na Gigabyte.

3.Się ma budę z oknem - OK, się ma bez - co to za różnica?

4. W Asrock można za to więcej bezpośrednio do płyty podpiąć (czytnik kart, panel przedni itp...).

 

Gigabyte tylko w jednym jest lepszy - ma metalowy backplate pod gniazdem procesora.

I gdzie ty widzisz 4 zł różnicy? AsRock kosztuje 244 zł a Gigabyte 270 zł.

Link to post
Share on other sites

Mnie tylko chodzi o to, żeby ludzie za przeproszeniem nie pierniczyli o tym, że coś jest zdecydowanie lepsze od czegoś innego mając pojęcie tylko o jednym produkcie ;)

 

Oczywiście, żeby nie było, obie płyty są naprawdę bardzo udanymi konstrukcjami ;)

Link to post
Share on other sites

Coś czytałem o tym, ale tak jak mówię nigdy nie podkręcałem nic ;) ani nie odblokowywałem, a teraz będę się musiał tego nauczyc z tego co widzę ;) jednak z Wami nie zginę na pewno....

 

Jeszcze mam takie pytanie odnośnie grafiki, bo jednak mam fazę na piękny cieszący oko obraz i nawet mogę dołożyc trochę grosza do fajnej grafy...czy ten radeon 4670 shappire wystarczy?

Link to post
Share on other sites

HD4670 ma wydajność podobnądo posiadanego przeze mnie HD3850, na którym gram sobie w Modern Warfare 2 czy nowego Stalkera w fullHD. PES pójdzie na full detalach a i Diablo 3 nie powinno mieć jakiś niesamowitych wymagań. Nie ma sensu kupować lepszej grafy, skoro tylko w 2 gry będziesz grał ;) Poza tym HD4670 jest bardzo energooszczędny i chłodny :]

 

Co do odblokowywania rdzeni - obywatele, pomożecie? Pomożemy! ;) Jest to naprawdę proste, ja już np 2 Semprony odblokowałem do Athlona X2 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...