Skocz do zawartości

Renowacja (modernizacja) komutera. Student pyta :)


Recommended Posts

Witam!

 

Noszę się z zamiarem wymiany części komputera. Obecnie prezentuje się to tak:

AMD Sempron 2500+

1.41 GHz

512 Mb RAM

Radeon 9550

Płyta główna: Gigabyte K8T800-8237

Jakby coś nie było jasne to mogę podrzuci screeny z "CPUID CPU-Z"

 

Chciałbym aby nowy sprzęt można było podłaczyc przez HDMI do TV lcd czyli będę potrzebował grafikę z wyjściem HDMI. Nowy komp ma mi służyc głownie do jak najlepszej pracy, ale oczywiście od czasu do czasu w coś lubię zagra cho nie mam wygórowanych wymagań. PES 10 i w przyszłości Diablo 3. Lubię też pobawic sie photoshopem :) Także proszę o pomoc bo troche zielony jestem...

Link to post
Share on other sites

ja bym polecał taki zestawik:

 

 

[*:2142y2j9]AMD Athlon X3 425 - 250 zł

[*:2142y2j9]Gigabyte GA-MA-770T-UD3P - 265 zł

[*:2142y2j9]4GB Goodram 1333 MHz CL9 (2x2GB) - 300 zł

[*:2142y2j9]Gainward GTS250 512mb - 360 zł

[*:2142y2j9]Corsair 400W CMPSU-400CXEU - 190 złrazem 1250 zł

+ jakiś napęd i obudowa

Link to post
Share on other sites

Poczytałem o tym zestawie i muszę powiedziec, że jestem pod wrażeniem. Bardzo ekonomiczne cacko z tego może wyjśc :) Jeszcze muszę twardziela dokupic, postaram się coś dobrego wybrac kierując się recenzjami. Mam jeszcze takie pytanie czy Gainward GTS250 512mb nie lepiej wziąc 1 gb jeżeli zależy mi na podłączeniu do TV czy to nie ma znaczenia? Oczywiście czekam jeszcze na dalsze propozycje.

Link to post
Share on other sites

Do PES'a nie potrzeba tak mocnej grafiki, HD4200@900MHz (np. w Asrock M3A785GMH/128M) spokojnie starczy do rozgrywki na medium (więcej nie mogę ustawić, gra nie pozwala :D) w 1366x768 na przykład. Do tego zasilacz Amacrox Warrior 350W (po co więcej?) i już blisko 400 zł w kieszeni :)

 

EDIT: I radzę kupić nowy dysk - Samsunga F3 500GB najlepiej. 80GB na ATA bedzie hamować zestaw.

Link to post
Share on other sites

Lodruś - ale po co obniżać detale, a w przyszłości płakać że Diablo 3 nie odpala? Spokojnie możesz brać tego GTS250. Jeśli potrzebne oszczędności to jak na razie można zakupić jedynie jedną kość RAM(2GB).

Link to post
Share on other sites

Lorduś właśnie chodzi o to, że PES musi wyglądac i w miare możliwości cieszyc oczy:) do tego cały czas marzy mi się podłączyc kompa do TV LCD, którego mam już na oku i żeby to jakoś się prezentowało, bo przy piwku i turnieju musi byc ładnie :) Nie mówię też, że nie będę chciał czasami w coś zagrac i w miarę pocieszyc oko w porównaniu do radeona 9550 :D Oczywiście, że mam zamiar kupic dysk..myślałem o tym Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA II) bo zależmy mi też na pojemności.

 

Z RAM dobry pomysł, jak będzie trzeba to będe ciął koszty, ale to wszystko wyjdzie w praniu :)

Link to post
Share on other sites

A sorry, pomyliło mi się z Diablo 2 :E

No ale z drugiej strony Diablo 3 jeszcze nie ma - można poczekać na integrze pare miesięcy i kupić jakąś kartę z DX11 po ludzkich cenach. A różnic w PES 10 między medium a high jakoś nie zauważyłem

 

Co do dysku - Samsung F3 to teraz najlepszy możliwy wybór jeśli chodzi o HDD - naprawdę warto go kupić.

 

RAM 2 GB - też dobry wybór. Mnie na razie starcza, ale jednak komfort pracy na 4GB jest nieco większy :D No i przede wszystkim bierz Goodramy zaproponowane przez użytkownika Igoruss. Bez zmiany napięcia można timingi do CL7 zmniejszyć :)

 

@ korona73 - a zależy ci na ciszy czy wszystko ci jedno w tym temacie?

Link to post
Share on other sites

dysk weź lepiej taki : Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB za 166 zł

 

a jeśli chcesz ciąć koszty to weź 3GB RAMu np 2x1GB + 2x512mb (zakładam że masz WinXP)

 

a jaką rozdzielczość będzie miał ten telewizor?

jeśli FullHD to powinieneś się zastanowić nad 1GB pamięci graficznej

 

zresztą przejrzyj tą recenzję i oceń sam (GF 9800GTX+ to to samo co GTS250 ):

GeForce 9800 GTX+ 1 GB kontra 512 MB – czy dodatkowa pamięć jest potrzebna?

Link to post
Share on other sites

1.AMD Athlon II X3 425

Cena: 265,-

2.Gigabyte MA770T-UD3P

Cena: 285,-

3.GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Cena: 155,-

4.Cooler Master Elite 335 Black

Cena: 159,-

5.Gainward GTS 250 GreenEdit

Cena: 359,-

6.Samsung F3 500GB

Cena: 185,-

7.Corsair CXEU400W

Cena: 190,-

 

Razem: 1598,-

Link to post
Share on other sites

To już znacznie więcej wiem w tym temacie :) Czy zależy mi na ciszy? hmyy komputer w nocy nie chodzi, przy włączonym też nie lubie spac, także cisza mnie nie interesuje :D (byle nie był głośniejszy od wiertarki). Dyski zaproponowaliście podobne, poczytam recenzje i zdecyduję. TV LCD 32 cale full hd bo trzeba patrzec w przyszłośc :) GF 9800GTX 512 zbytnio nie odbiega od 1 gb przy najwyższej rozdzielczości czasami nawet okazuje się lepszy...Nie wiem właśnie czy to ma duże znaczenie przy TV. Trzeba będzie się dowiedziec. Nie piszcie o podkręcaniu, bo ja to zielony w tym temacie jestem. Już mam pewny przegląd sytuacji, jednak otwarty jestem na dalsze propozycje.

Link to post
Share on other sites

Heh to ok dam radę :) To na czym stoimy hmyyy:

 

AMD Athlon X3 425 - 250 zł

Gigabyte GA-MA-770T-UD3P - 265 zł

4GB Goodram 1333 MHz CL9 (2x2GB) - 300 zł

Gainward GTS250 512mb - 360 zł lub 1 gb - 450 zł lub coś z serii Radeon 5000 jak sugeruje voxcordi tylko co? Żeby to ładnie współgrało :D

Corsair 400W CMPSU-400CXEU - 190 zł

Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB - 166 zł lub Samsung F3 500GB - 185 zł

Cooler Master Elite 335 Black - 160 zł bo innych propozycji nie było a obudowe też trzeba wymienic.

 

W sumie to ze starego mi nic nie zostanie z tego co widzę. :) Jeszcze mam takie pytanie czy z tym moim złomkiem da się coś zrobic? Tzn sprzedac? Opłaca się to? Chyba tylko napęd mi zostanie..

Link to post
Share on other sites

Z CM Elite 335 uważaj, bo to wąska obudowa i niektóre chłodzenia mogą się nie zmieścić, bodajże 331 i 333 są ciut szersze. Ale to istotne tylko jeśli masz zamiar je zmieniać do wysokiego OC. Poza tym polecam tę obudowę:

- elegancko wygląda

- miejsce na 12cm z przodu i z tyłu

- z tyłu powinien być wentylator 12cm CM, który jest bardzo cichy

- air-duct

- siatka na froncie dla lepszej wentylacji

- solidne wykonanie

- wewnątrz nie ma ostrych krawędzi

- napędy i dyski montuje się beznarzędziowo (specjalne zatrzaski)

Minusy:

- przycisk reset wymaga ciągłej obecności długopisu lub czegoś podobnego w pobliżu. Palcem nawet noworodek tego nie wciśnie.

- jak dotkniesz paluchem to niestety ślad zostaje.

Link to post
Share on other sites

To teraz czego jeszcze będę potrzebował :P Mam chyba zamiar sam to złożyc, bo już dużo oglądałem filmów na ten temat i troche mnie to "rajcuje" :) Chłodzenie do procka będę miał razem z nim w zestawie? Prosiłbym jeszcze o jakieś propozycję. Tak jak już zaznaczałem kompa zmieniam głównie po to żeby podłaczyc do TV HD i czasem jakiegoś meczyka pyknąc ze znajomymi :D

Link to post
Share on other sites

Radiator z wentylatorem dostajesz w zestawie z procesorem. Pastę termoprzewodzącą będziesz miał nałożoną na radiatorze, tak wiec nie musisz się już tym przejmować.

Co do karty graficznej - ja na swoim Radku HD3850 z 256MB RAM odpalam Modern Warfare 2 w fullHD z detalami na maxa (nie właczam AA oczywiście) tak więc juzkarta z 512MB powinna starczyć (na Pclab był kiedyś bardzo fajny artykuł na ten temat). Ogólnie Radki mają tą zaletę, że same dają dźwięk przez HDMI (mają zintegrowaną dźwiękówkę). Jak już Torture wspomniał celuj w HD4670 bądź 4770, na pewno będziesz zadowolony.

 

Co do O/C - poradników w necie jest w brud, na pewno dasz sobie radę. Z resztą od czego jest forum? :)

 

A czy wolałbyś mieć dużego kompa (w obudowie miditower) czy nieco mniejszego w minitower?

Link to post
Share on other sites

Właśnie zastanawiałem się czy będę musiał kupic tą pastę :D Powoli przekonuję się do grafiki Radeona ale w 4670 nie ma HDMI: cyt.. "Karta referencyjna ATI Radeon HD 4670 prezentuje się dość skromnie. Niewielkie gabaryty płytki PCB i malutki schładzacz GPU raczej nie przyciągają wzroku. Przyciąga natomiast... obecność dwóch wyjść monitorowych DisplayLink, obok standardowego DVI. Ciekawe, czemu nie ma nawet jednego gniazda HDMI... "

 

Chyba, że czegoś nie rozumiem :oops: Tak jak mówię TV ma pięknie współgrac z kompem i to jest nasz priorytet :) i żeby to łądnie wyglądało..

 

Lorduś chyba nie ważne czy duży czy nie, to ma jakieś znaczenie? Za bardzo nie widzę różnic w tych dwóch obudowach.. Czekam na pomoc :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...