Skocz do zawartości

Ulepszenie bardzo starego komputera do trochę nowszych gier


Recommended Posts

Witam. Moja konfiguracja sprzętowa:

- Dwurdzeniowy Intel® Pentium® Processor E2180 (1M Cache, 2.00 GHz, 800 MHz FSB) LGA775

- GIGABYTE NVIDIA GeForce7300GT 256MB DDRII

- 1GB pamięci RAM nie wiem jakiej firmy i częstotliwości

- Płyta główna GIGABYTE GA-945GCM-S2L/S2C, 2x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 2GB of system memory, support for 667/533/400MHz memory modules

- Nie wiem jaki zasilacz

- Monitor LG FLATRON L1919S 1280x1024

 

Chciałbym się od was dowiedzieć, co sądzicie o ulepszaniu tego złomu. Warto? Zastanawiałem się nad jakimś HD6670 i kupieniem 4GB pamięci RAM (2x2GB), ale nie wiem czy procesor nie będzie wąskim gardłem całej konstrukcji. Chciałbym zagrać w nowsze gry na średnich ustawieniach. Aktualnie w Euro Truck Simulator 2 na najniższych ustawieniach i 1024x768 w oknie mam około 22 FPS. Budżet do 400zł. Nie wiem czy w ogóle warto inwestować w ten sprzęt, czy złożyc nowy od początku? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Najlepszym rozwiązaniem będzie złożenie nowego sprzętu. Oczywiście wiąże się to z wydatkami. Twój zestaw kupowałeś pewnie w jakimś markecie? Jak już zdecydujesz się na nowy komputer, zapytaj lub poszukaj porad na forum. Każdy złożony sprzęt będzie lepszy od takiego z marketu.

Link to post
Share on other sites

Tak, z marketu :( , ale teraz już wiem, że lepiej złożyć własny. Czy coś takiego: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_listopad_2012_poradnik_zakupowy?page=0%2C9 będzie dawało radę na średnich w najnowszych grac przez jakieś 5 lat? Potem mogę podkręcać. Chodzi mi o to, żeby dobrze zainwestować pieniądze na dłuższy okres czasu. Czy pójdą na nim najnowsze gry w średnich detalach w rozdzielczości 1280x1024 bez AA? I czy płyta główna jest przyszłościowa, czy chcąc kiedyś wymienić procesor będę musiał kupić też nową kartę? Czy może na razie się wstrzymać i kupić po świętach, albo poczekać na konsole nowej generacji i dopiero złożyć komputer?

Link to post
Share on other sites

Racja na 7300 możesz zapomnieć o oc. Z tego co napisałeś płyta może obsłużyć 2gb ram'u, więc o 4 możesz zapomnieć. Nie wiadomo też czy ta płyta pozwoli na jakiekolwiek oc. zostaje tylko kupno grafiki,1gb ram'u i to wszystko co możesz zrobić.

Link to post
Share on other sites

Dam, na tym zestawie co podałem zagram w średnich detalach w najnowsze gry bez AA za 5 lat, czy bedę musiał dawać wszystko na minimum? A jeśli nie, to czy ta płyta główna jest przyszłościowa? W sensie czy będzie się dało do tego włożyć jakiś lepszy procesor, czy trzeba będzie kupić nową płytę główną?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ten zestaw co skleiłeś to nie jest chyba taki zły. Ale nie możesz myśleć że za 5 lat będzie coś chodziło na nim. Czekajmy tylko na nowe konsole, to się wszystko zacznie. Co do płyty to nie sądzę żeby byłą przyszłościowa. Lepsza będzie ta http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678/

Świetna do oc, tyle że twój procesor ma zablokowany mnożnik.

 

Co do twojego pytania to głupoty piszesz. Wątpię żebyś chociaż na low pograł na tym sprzęcie za 5 lat.

Edytowane przez xPOW3Rx
Link to post
Share on other sites

Konsole konsolami , sam mam PS3 i grafika nie powala na kolana, może "nowe" dorównają obecnym "blaszakom" ze średniej półki... Pierwsze słyszę by uzależniać zakup komputera od premiery konsoli :).

Ciężko kupić komputer na 5 lat, nawet jak wydasz kilkanaście tysięcy, nikt Ci nie zagwarantuje, że w ciągu 5 lat nie wyjdzie nowy DX , czy też SM, którego twoja karta nie obsłuży, a producenci gier lubią robić "psikusy" (sam się kiedyś tak "wykolegowałem"). Jednak zawsze jak już się kupuje komputer, warto kupować "najnowszy" sprzęt, bo jest szansa, że jak wyjdzie nowy procesor itd, producent twojej płyty wyda odpowiedni BIOS i "upgrade" będzie opłacalny :) i możliwy (w moim przypadku MSI się nie postarało).

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli mój zestaw z GTX na pokładzie, bo mój PS3 może się schować, może PS4 da radę :). Jedyna zaleta konsol to to, że ich producenci dyktują warunki :-) Jak sobie takie Sony wymyśli, że produkt ma żyć 10 lat, to producenci gier będą się "spinać" by gry działały i "jakoś" wyglądały :). W przypadku "blaszaków" to producenci CPU i GPU stawiają warunki :) - gry mają nie działać na starszym sprzęcie bo oni muszą sprzedać swoje "nowości" :-)

Link to post
Share on other sites

Jak już PS3 w 2007 (Europa).... ale to nie ma nic do rzeczy, bo porównując cenę mojego blaszaka z 2010 do ceny PS3 (zakupionej w 2012) to konsola nie kosztowała mnie dużo mniej :) A chyba nie muszę udowadniać, które urządzenie jest bardziej przydatne :). Nie sądzę, że w dniu premiery konsoli, "blaszak" jej nie dorówna :)

Edytowane przez manix82
Link to post
Share on other sites

GT 8800 (w 2007) ...

Ale nie wiem o co Ci chodzi, jak wiesz Gry wychodzą zawsze jednocześnie na konsole i PC (na konsole cena x1.5/2), przy czym wszyscy "biadolą" jako to zła jest grafika na konsoli... itd.. Tak jak napisałem kilka postów wcześniej ... konsola ma dłuższe życie, a "blaszaki" krótsze bo to się opłaca producentom (CPU/GPU) .. porównaj sobie parametry PS3 z jakimkolwiek blaszakiem, i może mi powiesz, że to cud, że taki Assassin's Creed 3 zadziała na 5 letniej konsoli a nie nie zadziała na 5 letnim komputerze? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę ... i jakość :)

Poczytaj jaką "moc" miał układ PS3 w 2007 a jaką taki 8800..... jak dla mnie koniec tematu.... bo autor nie pytał o konsole, które tak naprawdę żyją swoim życiem i na pewno nie mają wpływu na polepszanie jakości gier (grafika)...

Edytowane przez manix82
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...