Skocz do zawartości

GTX 660 Ti vs R7950


Recommended Posts

kolego takich tematów było już tutaj na pęczki...

hd7950 <=gtx 670 zależne od oc tej pierwszej,ale z tego co widzę na różnych forach,miałbyś strasznego pech jakbyś nie wycignął 1100mhz na rdzeniu

hd7870=gtx660ti z czego brałbym tą pierwszą

po drugi co to wogóle za sklep że ma takie wysokie ceny?

bierz tą i nie porzałujesz

http://www.gram.pl/sklep/sprzet/sapphire-amd-radeon-hd7950-3072mb-ddr5-384bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-950-5000-wer-oc-overclock-chlodzenie-vapor-x?utm_source=ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=sklep

Link to post
Share on other sites

Też miałem taki dylemat

AMD 7950 VAPOR-X lub MSI 660Ti

 

Wybrałem MSI PE 660Ti cena 1200zł dostane w piątek

 

Jakoś zawsze bałem się Ati ( problemy ze sterownikami itp ) choć ponoć teraz AMD nie ma tego problemy.

 

Wole jednak dmuchać na zimne i wybrałem Nvidie

 

Te 3GB i szyna 384bit będzie przydatna za jakieś 2-3lata a 7950 za 2-3lata będzie już za słaba - dlatego wybrałem 660Ti

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Też miałem taki dylemat

AMD 7950 VAPOR-X lub MSI 660Ti

 

Wybrałem MSI PE 660Ti cena 1200zł dostane w piątek

 

Jakoś zawsze bałem się Ati ( problemy ze sterownikami itp ) choć ponoć teraz AMD nie ma tego problemy.

 

Wole jednak dmuchać na zimne i wybrałem Nvidie

 

Te 3GB i szyna 384bit będzie przydatna za jakieś 2-3lata a 7950 za 2-3lata będzie już za słaba - dlatego wybrałem 660Ti

 

ta szyna i ram jest już przydatna teraz,jeśli używasz monitora o wysokiej rodzielczośći 2560x1600

problemy ze sterownikami to wymówka osób które przepłaciły za kartę nvidia.

z gtx 660 ti jest jeden problem wąska szyna 192-bit,przez co doświadczysz spadków fps,można powiedzieć że ta karta to się już do niektórych tytułów już teraz nie nadaje

 

hd 7950 tańsza i dużo wydajniejsz niż gtx 660ti.

 

jeszcze promocja amd gdzie dostajesz te wszystkie gry...

no brainer amd all the way...

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

Też miałem taki dylemat

AMD 7950 VAPOR-X lub MSI 660Ti

 

Wybrałem MSI PE 660Ti cena 1200zł dostane w piątek

 

Jakoś zawsze bałem się Ati ( problemy ze sterownikami itp ) choć ponoć teraz AMD nie ma tego problemy.

 

Wole jednak dmuchać na zimne i wybrałem Nvidie

 

Te 3GB i szyna 384bit będzie przydatna za jakieś 2-3lata a 7950 za 2-3lata będzie już za słaba - dlatego wybrałem 660Ti

 

zastanów się lepiej jeszcze zawsze możesz odwołać zamówienie...
Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak bierz 7950, ostatnio borykalem sie z tym że może sprzedać swoja i brac gtx-a ale.. zrezygnowalem, a jak bardzo chcesz physX to stary wgrywasz sterowniki i odpalasz.. fakt musisz obciąć troszkę na jakiś pierdach, w moim przypadku borderland 2 przy full wytryskach dostawal lekkiej zadyszki, ale to raczej spowodowane tym ze fizyka liczyla sie przez procesor.

 

Tylko w tym momecie, te filmiki pokazujace różnice z physX a bez sa lekka kpina :P bo umnie wszystkie flagi lataja i się niszczą itp itd.

Link to post
Share on other sites

co do szyny i ropów w gtx66x to kłania się metodologia testowa

 

dobry przykład techpowerup vs tomshardware , ta sama gra tylko metodologia inna

 

techpowerup ustawienia na aax0 i fps wyższy niż na HD7870 , zbliżony do HD7950 , bo szyna i ropy tak nie dostają

http://tpucdn.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_660_Ti_Direct_Cu_II/images/arkhamcity_1920_1200.gif

 

tomshardware ustawienia na aax8 z całą resztą upiększaczy na ultra i mamy dropy poniżej HD78XX , bo wówczas szyna i ropy w gtx66x dają o sobie znać

http://media.bestofmicro.com/U/0/352296/original/Batman%20HIGH.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze uwielbiam jak w testach porównuje się czesto wydajność kart pokroju gtx 660ti do referentów np. 7950 gdzie wiadomo że jest on słabszy od wersji niereferencyjnych.

 

To jest właśnie bardzo ciekawe... dlaczego w testach nie porównują ze sobą modeli niereferencyjnych. No ale jak ktoś potrafi "czytać" testy to weźmie zawszę to co dla niego jest lepsze...

Link to post
Share on other sites

Nie licz na dodatkowe 3 gry :) Sam kupowałem w zeszłym tygodniu grafikę i nigdzie (w polsce) tych 3 gier nie można dostać. Producent ma bardzo duże wymagania od sklepów, które będą objęte promocją. Sam zaczynałem od dylematu 660Ti / 7950 ale ostatecznie skorzystałem z 670. Trochę droższa ale pokombinowałem i dało radę :) Jednak jeśli ty nie dasz rady to mimo braku dodatkowych gier faktycznie radeon wydaje się lepszy.

 

Swoją drogą nie wiem po co wszyscy trzymają się tej szyny, bo sam do tej pory jechałem na 9800GTX+ i jakoś nie było mi źle :P

Link to post
Share on other sites

Nie licz na dodatkowe 3 gry :) Sam kupowałem w zeszłym tygodniu grafikę i nigdzie (w polsce) tych 3 gier nie można dostać.

 

http://www.morele.ne...ocja_swiateczna - "Przy zakupie karty graficznej AMD Radeon™ HD SERII 7900 otrzymasz za darmo gry Far Cry 3, Hitman Absolution oraz Sleeping Dogs i dodatkowo kupon rabatowy 20% na grę Medal of Honor Warfighter"

 

 

różnica z każdą grą i nowymi sterami na korzyść HD7950

 

Sterowniki:

AMD Catalyst 12.11 beta,

Nvidia ForceWare 310.33 beta.

 

 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2012/11/medalofhonor/charts/2500k_1_1920.png

 

 

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...