Skocz do zawartości

"Blue Screen" - Problem z ...?


Recommended Posts

Poniżej cytuję to co napisałem , na innym forum i nie znalazłem rozwiązania . Proszę o pomoc w zlikwidowaniu Blue Screena .

 

Mam problem w kręceniu mego Phenoma i nie wiem dokładnie czym jest to spowodowane ...

 

Udało się mi zrobić wynik 3,6 Ghz , przy napięciu aż 1,5 .

Chociaż, nie wywalało żadnych błędów w occt i w grach , to dzisiaj po tych dwóch tygodniach od podkręcania wywaliło mi "blue screena", podczas grania w Sleeping Dogs .

 

Nie wiem czym jest to spowodowane ,

Czy po prostu coś źle ustawiam w biosie , lub płyta główna jest słaba ?

Może macie jakiś dokładny poradnik jak kręcić w asusie phenoma , gdyż może omijam jakąś funkcję ?

@Edit;

 

Przed chwilą ustawiłem napięcie z taktowaniem na standardowe , po włączeniu i graniu ok.40 min w tą grę (Sleeping Dogs) pojawił się "Blue Screen" .

Skoro to nie jest winna procesora to czego ?? Czy to możliwe aby zasilacz miał za mało mocy ?

 

@Edit;2

 

Otóż , to co powyżej napisałem staje się mało ważne . Zrobiłem parę testów w OCCT na GPU i CPU . Okazało się (na razie wyłącznie na podstawie wyników testów),że procesor jest stabilny i nie przegrzewa się zarówno w standardowych taktowaniach jak i na podwyższonych 3,6 .

Zaobserwowałem ciekawą rzecz . Po kilkunastu testach różnej długości , jeden wydał się bardzo interesujący . Otóż w teście GPU 10 minutowym podczas obciążenia temperatura oscylowała w granicy 59C . Karta jest nowa od Gigabyte z raczej dobrym chłodzeniem , więc dlaczego takie temperatury ?

Kolejną ważną rzeczą jest to , że po zmianie sterowników na 12.10 NIE BYŁO "blue screena" , a wyskakiwał tylko błąd "Sterownik ekranu przestał działać " podczas którego zawieszał się obraz ale można było wyłączyć grę bez restartu komputera. Obecnie po przesiadce na 12.11 Beta , a zarazem w sterownikach 12.9 wyskakuje " Blue Screen" . Czy "Blue Screen" wyświetla się z powodu przegrzania karty graficznej ? ???

 

​Jak to naprawić ????

Link to post
Share on other sites

1. Karty gdzie indziej zbytnio nie mam jak sprawdzić . Wyłączyłem ta , i przełączyłem na zintegrowaną , ale zbytnio gier nie mogłem uruchomić ...

2. Proszę bardzo . To jest ten BSOD i przy okazji ustawienia OC procesora :

http://s4.ifotos.pl/mini/DSCN0158J_xxswxrw.JPGhttp://s4.ifotos.pl/mini/DSCN0167J_xxswxxr.JPG

 

Więc ?

Edytowane przez bankaigoku
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem jak powiedziałeś . Przy 12.6 oraz 12.8 nie wystąpił mi "Blue Screen" , lecz po jakimś okresie w grze obraz się z głosem zatrzymał i automatycznie wywaliło mnie do pulpitu bez możliwości ponownego wznowienia gry .

Błąd , czyli nadal jest lecz w postaci wywalenia do pulpitu poprzedzonym zacięciem się gry .

Więc co dalej ?

Link to post
Share on other sites

Poniżej cytuję to co napisałem , na innym forum i nie znalazłem rozwiązania . Proszę o pomoc w zlikwidowaniu Blue Screena .

 

Proponuje na początek sprawdzić kartę na innym komputerze jeśli to możliwe.W drugiej kolejności sprawdź pamięci ram programem memtest ,wypal program na płytkę CD i ustaw w biosie botowanie na napę DVD ( program odpali automatycznie ) Jeśli i to nie pomoże przetestuj dysk twardy programem HD-Tune ;) Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem eksperyment . Zazwyczaj po 15 minutach występując ten błąd , więc przed testem włączyłem GPU-Z . Po Crashu i wywaleniu do pulpitu okazało się że temp. oscylowały w granicy 56C więc są w porządku . FurMark też nic nie wykazał . (sterowniki nawalają ? , za mało ram ? zasilacz ? ......)

Więc co dalej ?

Edytowane przez bankaigoku
Link to post
Share on other sites

Dobra Panowie zaryzykuję i sprzedam swego xfx 450 oraz kupię nowy zasilacz .

 

To aby nie zakładać nowego tematu ,

Nowy zasilacz z przesyłką do 300/310 zł najlepiej modularny i powyżej 599W . Najbardziej zależy mi na dużej ilości Molexów .

Jaki polecicie najlepszy zasilacz w tej kwocie z tymi zastrzeżeniami ?

Link to post
Share on other sites

Odświeżam temat ;

 

Więc , sprzedałem swój XFX 450W i kupiłem XFX 650W . Problem nie znikł , a zakup nowego zasilacza nic nie dał . Nie żałuję , że kupiłem bo teraz przynajmniej mam zapas mocy i więcej kabli .

 

 

 

Co gorsze, podejrzewam, że nie jest to winna karty graficznej , ponieważ chciałem uruchomić dzisiaj BF3 . Po wejściu do rozgrywki występuje super spadek wydajności . Bez względu na jakich ustawieniach graficznych jest BF3 , to może jest tylko kilka FPS-ów . Występuje takie zamulanie...

Muszę podkreślić , że powyższy problem testowałem na procesorze całkowicie zresetowanym w biosie ( brak OC , brak odblokowania rdzeni ) .

Gdyby to był zwykły problem z niewydajnością procka względem karty graficznej , ale nie jest . Bo na najmniejszych ustawieniach graficznych jest to samo !

Po pierwszym zamontowaniu karty graficznej , kiedy jeszcze nie robiłem OC na najwyższych ustawieniach BF3 działał świetnie powyżej 60 FPS .

Dodam jeszcze , że miałem kilka razy dziwną sytuację . Otóż po włączania komputera płyta główna wywaliła błąd ; coś związanego z procesorem i komunikatem " Overclocking failed" . Po zrestartowaniu komputera , wszystko się niby uruchomiło normalnie .

 

Płyta Główna

Ram <-Testowane , działa normalnie

Procesor

Karta Graficzna < Testowana , działa normalnie

Zasilacz <-Testowany , działa normalnie

Dyski <-Testowany , działa normalnie

Temperatury <- Wszystkie w miarę

 

Co jest problemem , procesor , płyta , ? Czyżby Phenom siadał ?

Link to post
Share on other sites

Czołem. Ja wczoraj poradziłem sobie z bluescreenami w następujący sposób. (też podkręcałem procka u siebie na 4.2 ghz podstawowy clock i też wybijało mi bluescreen po średnio 15 minutach)

 

1. Jeśli nie próbowałeś jeszcze zaktualizować sterowników uruchom LifeUptade

2. Żeby wykluczyć ramy przy uruchamianiu pcta naciśnij F8 i każ sprawdzić czy nie ma błędów (chyba druga opcja od dołu :P ) . Jak skończy odpal grę.

 

3. Jeśli Bluescreen dalej się będzie pojawiał zmniejsz taktowania procesora do poziomu kiedy był stabilny i odpal grę.

4. Jeśli dalej będzie sypało niebieskim ekranem znowu przez F8 na starcie przywróć system.

 

e;

Widzę że ram już testowałeś więc zrób punkt 3 i 4 :D

jeśli to nie pomoże to nie wiem.

Edytowane przez Wakinashi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...