Skocz do zawartości

Recommended Posts

@Grzesiek1010

 

Powiem Ci jedno. Strasznie sie z tym cackasz. Na allegro kupuję i sprzedaję od prawie 10 lat. I z doświadczenia wiem, że nie ma co sie bawić w prośby, czy czekanie aż się samo rozwiąże. Bo sie nie rozwiąże. Od razu na policję zgłaszaj, dowody masz, dodatkowo jeszcze sfałszowane dane. Jak koloeś nie jest gówniarzem to grozi mu paka do lat 5. I się wtedy nauczy. Nie ma co czekać z czymś takim. Im szybciej zaczniej to szybciej skończysz. Nie odpuszczaj ot co.

Link to post
Share on other sites

@Grzesiek

 

To nic strasznego iśc tam na komisariat, no chyba że będzie że tka powiem nieprzyjemny gość. Ty wykonywałeś uczciwie wszystko więc nie ma problemu. Zabierz wszystkie rozmowy jakie z nim przeprowadziłeś i gdziekolwiek i możesz dopowiedzieć że z własnego śledztwa doszedłeś do tego że bardzo prawdopodobne że to jest ta osoba pod tymi nickami. Policja weźmie to wszystko i zapewne będzie się kontaktowała z benchmark w celu wyjawienia wszystkich danych o nim między innymi ip. Znajdą go, za dużo udostępnił.

 

Po prostu weź wydrukuj to gdzie się z nim kontaktowałeś, rozmowy i idź. Będzie dobrze ;)

Link to post
Share on other sites

siema wszystkim

 

no tak na początku wydrukuje wszystkie maila i te potwierdzenia sfalszowane i jakoś musze to po ludzku spisać jak do tego doszedłem i opisać powiązania między tymi kontami na benchmark allegro i mailem

 

Pozdrawiamy dariushundead właśnie przegląda wątek :)

 

jeszcze mi na wrzucał na priw ok

 

nie chce załatwić sprawy po dobroci to nie

Link to post
Share on other sites

no niestety ja miałem pecha dzisiaj jeszcze czekam na pieniądze jutro mam wolne więc przygotuje sobie wszystko i to załatwie

 

dostałem maila od uztykownika Dariush Undead <darek674@gmail.com> o treści :

"siema ja z benchmarka ownager

potwierdzenie w zalaczniku , czekam na szybka wysylke klucza :)

pozdrawiam"

 

i to potwierdzenie http://www.speedyshare.com/Rkdxg/potwierdzenie-1.pdf

 

no trzeba byc debilem zeby sie nie domyslec ze skoro ten ktos ma ten sam adres mailowy na allgero a w profilach na benchmark ma tematy przenoszace do sprzedazy roznych przedmiotow na allegro to nie ta sama osoba

 

ustalenie danych i adresu i maila to było 5 min

 

zreszta ustaleniami adresow ip kont pocztowych darek674@gmail.com; mariusz9828@wp.pl i profili z benchmark zajmie sie juz ktos inny

Edytowane przez Grzesiek1010
Link to post
Share on other sites

Widzę, że nie tylko ja zostałem oszukany. Kupilem od niego 2500k. Kiedy przyszedł okazało się, że procek wygląda jakby ktoś w połowie przerwał jego lapping. Na szczęście udało mi się kolesiowi uświadomić jakie go czekają nieprzyjemności i wsysłał mi nówkę sztukę 2500k. Teraz mam mu odesłać jego porysowany procek. Także jeśli autor tematu będzie potrzebował moge podac oba adresy gościa oraz aktualny numer telefonu.

Link to post
Share on other sites

spokojnie podobno ma porozmawiać z "kolegą" :wariat:%-):wariat:%-) i szybko załatwić kasę

 

dzwoniłem na policję jezeli sie zdecyduje i podejrzany nie pójdzie na ugodę ze mną mogę wnieść zawiadomienie o wykroczenie :

1. poslugiwanie sie fałszywymi danymi

2. podrabianie dokumentów

 

taka sprawa to moment wystąpią do benchmark i allegro o ip i dane osoby podejrzanej w celu wezwania na przesłuchanie

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Te koles to jakis Dureń...Narobi sobie klopotow i to nie malych za 300zł...Tymbardziej ze masz juz dane od areklat-a :) A klucze mozna zweryfikowac kto i kiedy aktywowal wiec niech nie sciemnia bo sie tylko pograza bardziej :)

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

przekopałem cały internet

 

mam zebrane wszytko na temat crusti, darsiushundead, ownager dane, adres, wszystkie rozmowy, maile, sfałszowane potwierdzenia

skontaktowali się ze mną inny użytkownicy którzy także zostali oszukani to także sobie zapisałem

 

dariush twierdzi ze ten owanger i crusti to jego kolega i bez jego wiedzy to wszystko zrobili posługując się jego kontem :( biedactwo

 

jeszcze dzisiaj starł mi sie wmówić, że jeden klucz nie działa ...

 

zarzekł się, że pieniądze zwróci dokładnie 300zł mam nadzieje że nie bedzie już kombinował i pieniądze dostane od niego a nie komuś wkręci, że coś sprzedaje i poda mój nr konta. Jeżeli zrobi jeszcze jakiś numer zgłaszam sprawę kolega z policji tylko czeka na mój telefon w celu wystosowania odpowiedniego pisma w celu uzyskania adresów IP od allegro i benchmark czy te wszystkie profile i konta @ to jedna i ta sama osoba

Link to post
Share on other sites

Uważam, że za udowodnione oszustwa powinny być usuwane konta na benchmarku. Obojętnie, czy wyraził skuchę, bądź nie.Nawet jeśli zwrócił pieniądze , nie powinno być dla niego miejsca .

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ehh... Dajesz mu za dużo swobody i niepotrzebnie się z nim cackasz, zgłoś sprawę na policje. Ale decyzja należy do cb. A znając takich cwaniaczków jak on pewnie właśnie się pakuje i jutro o 12 ma lot do Londynu XD. Oczywiście nie bierz tego na serio, bo ci tego nie życzę.

Edytowane przez DrVanHelsing
Link to post
Share on other sites

Grzesiek1010 obserwuję akcję z tym przekrętem i jedyne co mogę dodać to dziwi mnie fakt, że jeszcze nie byłeś na policji... co najwyżej umorzą sprawę jak odda ci kasę ( w co baaaaaaaardzo wątpię), a już będzie notowany w statystykach policyjnych.

 

Zwróć uwagę, że nie robisz tego tylko dla siebie a dla wielu innych oszukanych przez kanalię. Ty akurat masz dobrze zgromadzone dowody, inni mogą mieć mniej szczęścia, ale jak zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złoży więcej osób to szansa na to, że się wywinie od odpowiedzialności znacząco maleje.

 

Teraz to TY jesteś górą a on musi kombinować jak uniknąć odpowiedzialności za przekręt którego się dopuścił... oprócz wyłudzenia dochodzi jeszcze fałszowanie dokumentów bankowych (potwierdzenia przelewu) a to już grubsza sprawa.

 

Policjant, któremu to podrzucisz do wyjaśnienia powinien ci flaszkę postawić, bo mają gościa na widelcu i statystyka wykrytych oszustw internetowych im podskoczy.

 

Trzymaj go za jajca i coraz mocniej ściskaj ;)

 

 

Jak sprawisz, że gość będzie miał sprawę w sądzie (a nie odzyskasz kasy) to proponuję w tym wątku zrobić zrzutę byś odzyskał te 300pln (jak każdy wrzuci po 10pln to pójdzie szybko) ale za wszelką cenę ZGŁOŚ TO NA POLICJI ...bo inaczej nic nie uzyskasz a gość będzie cię straszył PM-kami i śmiał się w twarz....

Edytowane przez tropiciel.trolli
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Jest na forum trochę rozsądnych i ogarniętych ludzi z całego kraju, można by więc zrobić grupę szybkiego reagowania. Większość tego typu *******onych oszustów to dzieciaki mieszkające najczęściej z rodzicami. W******* i zastraszanie przyniesie raczej odwrotny skutek, a poszkodowany może stać się nagle napastnikiem, ale wizyta u rodzicieli i uświadomienie, czym się zajmuje pociecha, powinna zadziałać. Z mojej strony mogę obiecać, że jeśli trafi się taki gagatek z Bydgoszczy, to służę pomocą.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...