Skocz do zawartości

Problem z siecią. Jaki router kupić?


Recommended Posts

Witam. Posiadam laptop HP Pavilion dv5-1140ew i router d'link dl-524. Niestety coś chyba jest nie tak gdyż bardzo często zrywa połączenie z internetem. Trzeba pójść wyłączyć router z gniazdka odczekać chwilę i znowu jest ok. Z tego co poczytałem to opinie o tym dlinku nie są najlepsze. Dodatkowo 10 metrów od routera mam tylko 1 kreskę zasięgu. Czy to jest normalne?. Wątpię, żeby to była przyczyna mojej sieci (eia.pl) . Bardziej wydaje mi się, że to coś ze sprzętem tyle, że ja się na tym nie znam. Tutaj właśnie prosił bym o waszą pomoc. Co mam kupić, żeby mieć lepszy zasięg i jakość oraz żeby nie mieć co chwilę takich odcięć?? Cena fajnie gdyby się zmieściła w 200zł ale jeśli ma być wyraźnie lepsza i pewna jakość to jestem skłonny dołożyć. Na koniec jeszcze zamieszczam zrobiony w paincie obraz jak jest rozmieszczony router i laptop.

http://narteam.pl/pliki/router.png

O przestawieniu routera raczej mowy nie ma. Laptop fajnie gdyby w obrębie całości miał przyzwoity zasięg. W miejscu w którym jest zaznaczony po prostu przebywa najczęściej.

 

A i jeszcze jedno pytanie. Czy kupno np karty sieciowej usb do tego laptopa z systemem n i routera n ma sens czy g w zupełności wystarczy?

Link to post
Share on other sites

odległość może nie jest imponująca ale ile tam ścian taniej wyjdzie chyba jak zainwestujesz w antene o większym zysku albo sam zrobisz jakąś w googlach znajdziesz mnóstwo propozycji ^^

n względem g poprawiło delikatnie zasięg i zwiększyło transfer przez mimo ale jak nie masz jakiegoś niewiadomo jakiego łącza to nie przyda ci się to.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem warto zainwestować w router i kartę wspierającą standard draft n, ponieważ znacznie poprawia jakość transmisji w "trudnym terenie", a taki występuje u Komandosa.

Standard ten wykorzystuje wszystkie dane które docierają do odbiornika, także te które doszły inną drogą(naokoło) w celu poprawienia jakości działania połączenia.

Przydałoby się też sprawdzić co wpływa na słabą siłę sygnału. Czy to karta sieciowa słabo słyszy punkt dostępowy, czy na odwrót-punkt "nie słyszy" karty. W drugim przypadku wystarczy zmienić kartę/dokupić jej antenkę.

Link to post
Share on other sites

Przydałoby się też sprawdzić co wpływa na słabą siłę sygnału. Czy to karta sieciowa słabo słyszy punkt dostępowy, czy na odwrót-punkt "nie słyszy" karty. W drugim przypadku wystarczy zmienić kartę/dokupić jej antenkę.

W jaki sposób można to sprawdzić?

Link to post
Share on other sites

możesz użyć netstumbler'a, ale to ci pomoże sprawdzić czy np. inna sieć nie zakłóca twojej; chodzi o to, że wifi pozwala działać w 13 kanałach, które różnią się częstotliwością.

http://images.dipol.com.pl/images/Image103.gif

źródło: dipol.com.pl

 

nie zachodzą na siebie(nie przeszkadzają sobie):1 7 i 13, a 1 i 2 już interferują itd.

co do sprawdzenia jak router słyszy kartę niestety nie poradzę, kwestia indywidualna routera.

Wspomnę jeszcze jednak o polaryzacji fal. Spróbuj ustawić antenkę routera pod kątami:

0°, 30°,45°,90° do poziomu(zgrubsza oczywiście) i zobacz czy nie ma różnicy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...