Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z blue screenami. Codziennie przy uruchomieniu komputera wywala Bs'a i po resecie po około poł godziny tez wywala. Natomiast po uruchomieniu komputera około 5 raz jest w porządku. System instalowałem od nowa i dalej to samo.

Specyfikacja komputera:

zasilacz Chieftec 500w

Pamiec ram: 2x2 gb kingston ddr3-1333

Plyta glowna asrock N68-S3 UCC

Procesor AMD athlon II 2x 3ghz 250

karta graficzna Gainward Nvidia Geforce gt 430

system Windows 7 ultimate 64bit

Sprzęt mam około 1 roku. Bluesreeny zaczęły się jakos od miesiaca. nic nie zmieniałem.

Bardzo mnie denerwuja te Bs'y więc prosze o pomoc.

Linki do plików minidump:

http://www.sendspace.pl/file/b20f981cab5aea753579cac/102612-26062-01

http://www.sendspace.pl/file/461878b5008c65e9442c9e8/102612-26765-01

Link to post
Share on other sites

wiec co to moze byc?

Wyjmij kości pamięci, przeczyść styki alkoholem izopropylowym (lub każdym innym, najlepiej tym), pozmieniaj je w bankach które wczesniej przedmuchaj sprężonym powietrzem - sprawdź czy po tym nie ma już problemów. Ponadto przetestuj pamięci programem Memtest86 / Goldmemory (każdą kość oddzielnie). Pokaż wynik.

 

Poza tym sprawdź porty USB, najlepiej przeinstaluj sterowniki wszystkich urządzeń z nich korzystających (o ile takie instalowałeś) oraz przeinstaluj sterownik interfejsu HID.

Edytowane przez Igorrodz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zacznij od podstawowych rzeczy. Sprawdź okablowanie czy dobrze trzyma się w gniazdach. Zasilanie ATX płyty głównej, lub dysku może być poluzowane, co powoduje spontaniczne blue screeny. Zresetuje ustawienia biosu zworką lub wyjmij baterie. Jeśli podkręcasz sprzęt przywróć pierwotne ustawienia. Wyczyść styki pamięci RAM mogą być zabrudzone. Odkurz chłodzenie procesora (najlepiej cały zestaw). Sprawdź w Menadżerze urządzeń czy nie masz konfliktów. Być może coś jest uszkodzone np. port usb ma zwarcie lub kabel jakiegoś urządzenia(myszy, klawiatury) jest uszkodzony mechanicznie. Analizy dysku i pamięci zostaw na później.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skoro zmieniłeś dysk i na nim nowy próbowałeś zainstalować nowy system i nie dało rady. Problem jest poważny jeśli przy instalacji systemu nie miałeś problemu z kopiowaniem na dysk to pamięci są raczej ok. Sprawdź na wszelki wypadek czy twoje kości RAM nie wymagają napięcie wyższego niż nominalne w razie czego ustaw w bios takie jak powinno być. Wyłącz w bios funkcję odblokowywania dodatkowych rdzeni w procesorach AMD.

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...