Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zestaw 3200zł-opinie i porady

zestaw kompuer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 sylwekmaku

sylwekmaku
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 24 październik 2012 - 20:20

Witam wszystkich chciałbym usłyszeć opinie o tym zestawie (skrzynce) który zrobiłem, jako że nie jest jeszcze finalny tylko eksperymentalny i popytać przy okazji o kilka rzeczy a oto specyfikacja:

procek--i5 3470 3.20ghz - odrazu zaznaczam, nie bawię się w oc!
ram--2x4GB 1600mhz i chciałem wziąć corsair ale jakie polecacie ? czy może wziąć standardowego Kingstone HyperX np. blue ? (z tym akurat dużo miałem styczności) ogólnie chciałbym wydać na nie max do 200zł
płyta główna-- MSI ZH77A-G43 - chyba że znacie jakąś dobrą z chłodzeniem typu silent pipe w cenie do 450zł ?(wiem ze ta co wybrałem nie ma takiego ale jest w miarę wydajne :) kolega takową posiada i też sobie chwali)
i tu też drugie pyt. czemu tak wiele osób chce płyty z chipsetem z68 ? przez OC? z tego co wiem to różnica miedzy z68=z77 to np. wsparcie natywne USB 3.0 ? ale mało wiem więc poprawcie mnie :)
dysk-- Segate 250 lub 500GB 7200obr/16MB może polecacie coś lepszego w tej cenie ? opinie ?(nie potrzebuje dużej pojemności)
grafika--Asus GF 660 2048MB 192bit DirectCu II OC
zasilacz-Be Quiet 500W Straight Power E9 BOX ,ewentualne opinie ? inny ? w podobnych cenach ze standardem "80+Gold" ?
obudowa--CM Advanced 690 II czarna
chłodzenie procka-- narazie box ale może w przyszłości.. jakieś propozycje do ok. 100zł ? nie oczekuje jakiegoś "wypasu" :)

napędu nie potrzebuje bo mam i monitora z akcerosiami :)cena jaka mi mniej więcej wyszła to ok. 3200 z przykładową pamięcią ram do 200zł na podstawie sklepu x-kom.pl
być może jest gdzieś taniej ? dużo użytkowników chwaliło sobie morele.net :) jest dobry ?

ogólny wstępny plan przewidywał fundusz do 3000zł ale te 200 jeszcze mogę sobie pozwolić :)przeglądałem też inne specyfikacje do 3000zł w tematach ale miały niektóre inne podzespoły, więc żeby mieć pewność założyłem ten :)

jest to mój pierwszy temat za wszelkie błędy przepraszam jeśli coś palnąłem źle to poprawcie i dziękuję za pomoc :)

Użytkownik sylwekmaku edytował ten post 24 październik 2012 - 20:27

• 0

#2 mrgibbass

mrgibbass
  • Troleł

• 1380 postów
  • Miejscowość:Chrząszczyrzewoszyce pow. Łękołody

Napisano 24 październik 2012 - 20:35

Zestaw dobry, ewentualnie dysk możesz wymienić na WD Caviar Black, Grafikę na Radeona 7850 przykładowo od Sapphire, Albo nawet na 7870, chyba że zależy ci na NV. Zasilacz bardzo dobry i w zupełności wystarczający, ze spoooorym zapasem mocy. Co do ramu polecam corsair vengeance low profile, założysz każde chłodzenie :) Chłodzenie to jakiegos fortisa można, albo na to w zupełności spartan wystarczy, ewentualnie thermaltake contac (choć głośny).

Spójrz ;)

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMrEwN1fSUTI1NDABUUYGZkDKxNLQAEgZG1mC5YxMLcFKLEFKTMwtDZVidZQyc$KLk0EmGAIFcePYWgB2lRd1

Użytkownik mrgibbass edytował ten post 24 październik 2012 - 20:31

• 0

Zawsze pomocny :)

#3 sylwekmaku

sylwekmaku
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 24 październik 2012 - 20:49

tak, tylko znów moje pyt odnośnie chipsetu (H77)? i czy asrock jest dobry ? bo nie posiadałem nigdy żadnej z ich płyt a te starsze dość szybko padały ;/ ale to za czasu am2 lub jeszcze starsze..
co do NV to tak chciałbym ją mieć i ok
-- obudowa jest inna a chciałbym własnie tego CM690II
zasilacz troszkę starszy model ale modularny wiec +:) tylko ze standard 80+silver :(
dysk za to duży jak najbardziej ale nie potrzebuje aż takiego :) pisałem :)
+ wliczone w to chłodzenie to fajnie :)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zestaw, kompuer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych