Skocz do zawartości

F.E.A.R. 2: Project Origin


Recommended Posts

F.E.A.R. 2 to kolejna gra na którą prawie wszyscy czekają. Dziś twórcy gry studio Monolith udostępniło demo o wielkości 1.76GB, które można pobrać z STĄD. Już niedługo, bo od 13 lutego będziemy mogli zagrać w pełną wersję gry. Zapowiada się bardzo interesująco.

 

Wymagania minimalne:

System operacyjny: Windows XP SP2/Vista SP1

Procesor: P4 2.8GHz (3.2GHz dla Windows Vista)/Athlon 64 3000+ (3200+dla Windows Vista)

Karta graficzna: z pełną obsługą DirectX9 i Shader Model 2.0b oraz 256MB pamięci na pokładzie (NVidia 6800 lub ATI X700)

Pamięć RAM: 1GB (1.5GB dla Windows Vista)

Dysk twardy: 12GB wolnego miejsca

Jestem ciekaw jakie wrażenia twórcy nam tym razem zaserwowali.

 

Do obejrzenia trailer

Link to post
Share on other sites

Gra jest po prostu GENIALNA!!!!!!!!! :]:D:D::D:D:D:D

z zapartym tchem przeszedlem to demo i nie mogę wyjsc z podziwu nad kunsztem programistow z Monolith :) juz po dwoch minutach powiedzialem sobie: To bedzie przeboj :) niesamowicie inteligentni przeciwnicy, porywająca walka, ogromna grywalnosc od samego poczatku :P no i Alma, pojawiajaca sie znikad i inne psychodeliczne wizje rodem z The Ring ktore naprawde potrafia przestraszyc :P i teraz najwazniejsze dla niektorych graczy: jednym z najwiekszych sukcesow producentow wg mnie jest bardzo dobrze zoptymalizowany program gry:D gra wyglada oszalamiająco, efekty audio-wizualne stoją na najwyzszym poziomie a mimo to gra ma stosunkowo niskie wymagania!! Odpalilem ja na notebooku Asus, parametry:

Intel Core2Duo 2.1GHZ

3GB RAM 667MHZ

GeForce Go 9300M 256 MB

i to wszystko na Windows Vista SP1 32bity

na ustawieniach medium gra się nie zająknie a na ustawieniach maksymalnych( jedynie filtrowanie anizotropowe i antyaliasing ustawione na 2X a nie wiecej) tylko w momentach największego zamieszania gra lekko zwalnia :P przy wlączonym HDR i Blur gra wygląda obłednie!!!!

Światlo lasera-celownika przecinajace powietrze by spoczac na nas czy odbijanie sie obrazu w okularze lunety przy snajperce jak w lustrze gdy mamy opuszczona bron jest niesamowite :P Dla porownania Crysis u mnie na tym samym sprzecie dzialal w miare plynnie jedynie na niskich ustawieniach a i to nie zawsze :P

 

jesli chodzi o minusy to demo jest wlasciwie zbyt krotkie by dobrze zanalizowac grę , ale dla mnie nieco dziwnym pomyslem jest pojawienie się mechów. Wywolaly we mnie mieszane uczucia, ale to czy komus sie spodoba czy nie to juz sprawa indywidualna. Mam nadzieje tez ze tworcy dbajac o jakosc nie zapomieli i ilosci tj czy gra nie bedzie za krotka ale to juz czas pokaze..

 

Podsumowujac goraco polecam tę gre i juz sie nie moge doczekac premiery! :D pozdrawiam forumowiczow :D

Link to post
Share on other sites

Przeszedłem już pade dni temu, i muszę powiedzieć że jestem w szoku! W pierwszą część nie grałem, ale już się zakochałem w tej grze!

Na moim komputerze (karta na 820/1020mhz(nie x2 :P) chodziła na najwyższych ustawieniach w 1024x768 płynnie, niemniej zdażały się szarpania spowodowane brakiem ram'u. Grał potrzebuje go ~1100mb dla siebie. Grafika może i nie stoi na najwyższym poziomie chodź nie można na NIC narzekać :P

Odnośnie samej rozgrywki, muszę stwierdzić iż daaaawno nie grałem w równie grywalną grę, chodź i wg. mnie wspomniane wcześniej "maszyny bojowe" jakoś nie pasują mi do tej gry.

Co do efektów(wizji itp.) Trzeba napisać iż są zrobione obłędnie. Nic tylko czekać do marca na urodziny i skrobać na grę!!!

Link to post
Share on other sites

no gra jest elegancka uwielbiam tego fps-a już czekam ta pełną wersje z niecierliwoście F.E.A.R. 1 dodatki były tragicne ale F.E.A.R był spoko przeszedłem całego ;p długi nawet a co do project origin to z grafikom mnie zaskoczyli myślałem ze lepiej bedzię ale efekty spoko są

 

czekam d0 13 lutego

Link to post
Share on other sites

Też grałem w grę na full detalach. Grafika nie szokuje, ale jest ładna dla oka. Przeciwnicy inteligentni, choć wystarczy użyć taktyk antyterrorystów i miękną :P

Można się przymierzać do broni, zgasić hud i celownik. Wtedy to jest gra na całego :P

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem sobie pierwszą część, żeby sobie przypomnieć co nieco (przed oczekiwaniem na drugą część). Pamiętam jak grałem na Athlonie 2000, musiałem mieć wszystko na minimum ustawione, żeby sobie pograć :P

Czy ta gra oferuję najwyższą rozdzielczość 1280x960? Nie można jakoś "wymusić" większej rozdziałki?

Link to post
Share on other sites

Kurcze, mam taki problem teraz z tą gierą, że nie mogę jej wogule zainstalować ;) Klikam na setup, akceptuję (że znam program itp) a tu du*a. Na chwilkę pokaże się takie malutkie czarne okienko, znika i nie wiem co robić. :|

Link to post
Share on other sites

Kurcze, mam taki problem teraz z tą gierą, że nie mogę jej wogule zainstalować ;) Klikam na setup, akceptuję (że znam program itp) a tu du*a. Na chwilkę pokaże się takie malutkie czarne okienko, znika i nie wiem co robić. :|

Masz na myśli pierwszą część, czy demo drugiej?
Link to post
Share on other sites

Straszna? Ma przerażać, na mnie tam nie działa.

Gra jest całkiem fajna, tylko w demie za mało akcji z Almą jest. Również brak tego przeczucia, że można zostać pożartym przez tego gostka opętanego.

Link to post
Share on other sites

Trailer nawet nawet, aczkolwiek nie lubię gdy horror polega na rozprowadzaniu mięsa po ścianach. Gdybym nie grał w FEAR1 to po jego obejrzeniu nawet nie zainteresowałbym się grą. Niemniej jedynka to gra którą cenię sobie bardzo i mam nadzieję że na drugiej części się nie zawiodę. Demo pobieram, mam już 5% ;)

Link to post
Share on other sites

mam core2duo 2.1 GHZ wiec tez nie powinienem czekac a czekalem :D

 

F.E.A.R to nie survival horror tylko fps z elementami horroru więc nie ma co narzekać na poziom strachu w grze który wg mnie jest dobrze wyważony bo nie każdy przecież ma ochotę poczuć się jakby oglądał The Ring 2. Co prawda gra ma swoje odwołania to tego filmu (czy raczej pierwszej jego części) ale horror w nim ma być tylko rodzynkiem w cieście wspaniałego shootera :):P a demo wiadomo że nie pokaże wszystkich smaczków gry :P

 

a propos jeszcze grafiki - jest piękna a twórcy poszli po rozum do głowy i nie starali się przebić Crysisa np bo i nie dali by rady - dżungla a zrujnowane miasto to dwa zupełnie różne klimaty :P i nie oceniam tu co jest lepsze bo trudno w ogóle rozpatrywać to :P a chyba nikt nie ma ochoty na kolejnego potworka pokroju GTA4 który nawet na i7 ma zacinki ;)(

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

jestem po demku FEARa 2

 

na początku powiem, że twórcom horrorów kończą sie pomysły, wszystko jakieś takie oklepane i raczej nie straszy doświadczonych graczy, którzy wiedzą czego sie spodziewać... mówię to w odniesieniu np. do Dead Space, stare zagrywki typu - dobra muza (myślę, że ścieżka audio odgrywa największą rolę), szepty, tu nagle coś wyskakuje i znika, światło gaśnie... na mnie to już wrażenia nie robi, może na dzieciach tak ;)

 

jest kilka momentów przez które można sie "wzdrygnąć"... albo gra taka jest, albo wybrali zły level na wersję demonstracyjną ;)

 

szkoda, że interakcja jest średnia

na plus: SlowMo, w 1 był strasznie krótki i nie dało sie nim nacieszyć :mrgreen:

 

w moim odczuciu zapożyczono niektóre motywy z gier: np. szkoła podstawowa - SH, CoD4- postapokalistyczna sceneria z lvlu Aftermath

 

znacznie bardziej przypadł mi do gustu Condemned Criminal Origins, który jest zbliżony klimatem i sposobem straszenia

może dlatego, że CCO to gra bez udziwnień, nakierowana raczej na walkę wręcz a bohaterem jest zwykły detektyw/policjant

wkurzają mnie komandosi w Fear, w CCO podobały mi sie właśnie za podziemia usiane świrami, które przebiegały za naszymi plecami albo w marnym świetle latarki z gazrurką w ręku, wyskakujący na nas z okrzykiem, później można spotkać też jakieś paskudy z tego co pamiętam :?

preferuję właśnie takie horrory, gdzie jest więcej 'niespodzianek' niż krwawej akcji

 

1 szybko mnie znudziła, w 2 części też nic przyciągającego nie czuję

taki trójkącik: kilka minut strachu, kilka odsapki, kilka strzelanki

wydaje sie dobrą grą i na pewno znajdzie wielu zwolenników, ale ja wysiadam :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Ja już gram w FEAR 2. Na razie powiem tyle - WYMIOT TOTALNY!!!

Siadła mi ta giera nieziemsko. Jakoś może nie dlatego, że jest straszna - bo nie jest jakoś specjalnie (tutaj faktycznie Condemned jest lepszy - w tę grę do dzisiaj boję się grać), ale podobają mi się akcje w tej grze. Jak na chwilę obecną to wydaje mi się że ta część jest nawet lepsza od "jedynki".

Acha, no i mechy są w deche! ;)

Technicznie gra naprawdę ładnie się prezentuje. CO prawda mogło by być więcej cieni ale i tak jest git. Optymalizacja gry naprawdę dobra. U mnie śmiga na maxa w 1280x1024 (4xAA, 4xAniso).

No i wreszcie mam przyjemność obcować z grą gdzie czas wgrywania rozgrywki jest niesamowicie krótki. To naprawdę błyskawica pod tym względem. Jak dla mnie (póki co) 9+/10.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...