Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przyszły do mnie dzisiaj głośniki logitech x530. Chyba nie do końca przemyślałem jak wszystko podłączę ale jakoś trzeba :)

Posiadam płytę główną ga ep45ds3l (6 x złącze audio (Line In / Line Out / MIC In / Surround Speaker Out(Rear Speaker Out) / Center/Subwoofer Speaker Out / Side Speaker Out)

Do karty zintegrowanej do tej pory miałem podpięte słuchawki roccat kave które dostałem jakiś czas temu myślałem o zmianie ale w końcu to prezent... słuchawki są 5.1 przez co na płycie mam 3 złącza zajęte, 2 wolne. Próbowałem podpiąć zielony przez dwójnik lecz jest on "krótki" i blokuje 1/2 inne złącza.

Leży w szufladzie karta dźwiękowa sb live 0100 i zastanawiam się czy da radę słuchawki pod zintegrowaną i głośniki pod sb żeby działało, jeżeli to słaby pomysł to kupię http://allegro.pl/adapter-audio-1-x-jack-3-5-mm-na-2-x-jack-3-5-mm-i2666310901.html i po problemie ale ostatnio z pieniędzmi krucho więc może rozwiązanie z kartą creativa da radę. Chodzi mi głównie o to czy sterowniki nie będą się w jakiś sposób gryźć, wszystko będzie działać jak należy.

 

Liczę na szybką odpowiedź, pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

o ile karta sprawna to powinno działać ale ja generalnie polecam albo podłączyć słuchawki przez przedni panel albo w tych x-530 jest wejście na słuchawki. zmieniasz tylko w realteku z 5.1 na headphones i wszystko bangla jakbyś podłączył pod panel

 

Edit: link zepsuty btw ; d

Edytowane przez Ozored
Link to post
Share on other sites

Zgodzę się że optymalnym wyjściem będzie podłączenie słuchawek do panelu przedniego, ale niestety spodkałem się z takimi objawami że panel przedni ma o wiele gorszą jakość, nie wiem czy jest to zależne do samej obudowy (słabe gniazdo,przewody) czy po prostu zintegrowana karta przełącza się w inny tryb, czy tez korzysta z innego wzmacniacza operacyjnego.

 

W przedniej satelitce masz gniazdo słuchawkowe, ja bym skorzystał z tego gniazda, adapter który podałeś w linku nie nadaje się (nie jest dobrym pomysłem dzielenie równocześnie jednego kanału na 2 różne urządzenia, chyba że masz możliwość ich wyłączania). Więc jakbyś chciał dzielić jedno wyjscie na 2 urządzenia to lepiej kupić rozgałęźnik tego typu:

http://www.morele.net/plantronics-audio-pc-switcher-przelacznik-glosniki-sluchawki-81149/

 

Są za pewne tańsze (kiedyś kupowałem taki bajer za ok 20zł)

 

PS. dla testów podłącz sobie swoją starą kartę dźwiękową sound blaster, możliwe że głośniki zagrają lepiej niż na zintegrowanej, polecam alternatywne drivery:

http://forums.creative.com/showthread.php?t=556016

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ozored nie podłączę 3 kabelków w satelitkę :)

Narazie ściągnąłem te drivery na pendriva jak będę w domu to zobacze jak to będzie wyglądać, ew.zamówie jakiś switcher który podał pejton.

 

Niby działa, w aimp'ie musiałem przestawić na karte dzwiekowa creativa i ... zaczely sie ustawienia zeby 5.1 dobrze działało.

Częstotliwość, 8/16/24/32Bity i tryby mono/stereo/5.1 przy ustawieniu stereo działają dwie przednie satelitki, przy włączeniu 5.1 działa tylko lewa tylna. Przy zmianie bitów 8/16/24 przy 24 buczy przy 8/16 ok ale jak ustawić żeby wszystkie głośniki działały ?

Dodam jeszcze że przy teście 5.1 w creative surround mixer dźwięk słyszę tylko w słuchawkach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...