Skocz do zawartości

Oszukany przez moderatora z benchmark.pl


Recommended Posts

Witam

Chciałbym wam wszystkim opisać jak zostałem oszukany przez moderatora DomiHD bo chyba nic innego mi nie pozostało.

 

A więc zacznę od początku:

W czerwcu 2012 roku w dziale sprzedam znalazłem atrakcyjną ofertę.Moderator tego forum DomiHD sprzedawał niebieskie wentylatory i nokie C2-03. Myślę sobie fajny telefonik za niezłe pieniądze (z racji z tego że obaj kibicujemy Chelsea dogadaliśmy się na cenę 200 zł z przesyłką) a akurat miałem mały nadmiar gotówki co u mnie się rzadka zdarza xD to kupię siostrzenicy w nagrodę za czerwony pasek na świadectwie bo jej telefon się trochę sypał.Dogadaliśmy się, początkowo upierałem się żeby przez allegro to załatwić ale on się zaczął wykręcać że ma niby jakąś nie zapłacono prowizje na koncie i że można mu ufać, żeby to załatwić na "gębę". Po krótkim namyśle się zgodziłem bo stwierdziłem ze jeśli został moderatorem tego forum to można mu zaufać.Wysłałem mu od razu pieniążki przelewem i zacząłem oczekiwać na paczkę. Po paru dniach przyszła paczka, otwieram a tam niebieskie wentylatory które też jednocześnie sprzedawał.Pisze do niego co to ma znaczyć.On odpisuje mi że pomyliły mu się paczki i do użytkownika kryka501 który od niego kupił wentylatory wysłał nokie a mi te wentyle. Założył nawet od razu temat w którym opisał zaistniałą sytuacje i zapewnił mnie że postara się to tak załatwić że kryka501 wyśle nokie do mnie a ja wyśle wentylatory to kryki, zwróci nam pieniądze za extra-wysyłkę + na piwo za te małe problemy.Nie pasowało mi to ponieważ chciałem dać siostrzenicy komórkę w dniu zakończenia szkoły i w takim wypadku przesyłka na pewno nie zdąży do mnie dotrzeć Ale jak to mówią nikt nie jest nieomylny więc starałem się być wyrozumiały. Dodatkowo zapewnił mnie że jeśli by coś poszło nie tak to odda mi kasę bez problemu.Ja oczywiście na następny dzień odesłałem wentylatory i oczekiwałem na reakcje kryka501. Ten po paru dniach odezwał się że wysłał paczkę i posłał i nawet potwierdzenie wysłania.Czekałem czekałem i nic nie przychodziło.Z ciekawości sprawdziłem numer przesyłki na stronie pocztypolskiej w dziale śledzenie przesyłek. Tam zastałem informację że paczka znajduję się w Koluszkach w dziale przesyłek niedoręczalnych.Zdziwiło mnie to. Poszedłem na pocztę by wyjaśnić sprawę.Tam pokazałem Pani potwierdzenie które dostałem od kryki501. Pani się zdziwiła że paczka nie doszła do mnie i powiedziała że w takiej sytuacji mogę wysłać prośbę o ponowne dostarczenie (oczywiście na swój koszt) paczki w którym załączyłem kopie potwierdzenia które miałem.Po paru dniach dostałem informację zwrotną że kopia potwierdzenia które otrzymałem nie pokrywa się z oryginałem i tylko nadawca paczki może cokolwiek z tym fantem zrobić. Pisze do kryki501 co jest, a on mi odpisał że on dopiero cokolwiek może zdziałać we wrześniu bo aktualnie jest na wakacjach.Więc pisze ponownie do DomiHD jak sprawa wygląda i ze względu ze sprawa aż tak się przedłużyła nie chce tej nokii już bo mi nie jest potrzebna a z drugiej strony przez to ile czasu i drogi spędziła na poczcie to w środku telefon jest pewnie już w częściach.Mówi że spoko ale odeślę mi kasę w wrześniu bo teraz jest w UK a sprawę wyjaśni sam z kryka501. Wku*****łem się mówiąc łagodnie bo co jak co ale mamy 21 wiek i chyba każdy koleś który ma powyżej 13 lat i handluje w necie ma konto w banku do którego ma dostęp z każdego miejsca na świecie (czyli przez internet). No ale nie pozostało mi nic innego jak czekać do września. We wrześniu znów się do niego odezwałem kiedy dostanę kasę a ten poprosił o dane konta i powiedziała że do trzech dni jego Mama wykona przelew.I tak czekam do dziś na ten przelew.Koleś w ogóle nie odpowiada na wiadomości i gg. Zero kontaktu. Niby te 200 zł to nie jakaś fortuna ale nie lubię jak ktoś mnie robi w ch***. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze sam napisał poradnik jak to nie zostać oszukanym w internecie.Jeśli przeczyta to osoba która mam wpływ na to kto jest moderatorem na tym forum to mam nadzieję że wyciągnie z tego wnioski i uważa tak samo jak ja że taka osoba nie powinna pełnić takie "stanowisko". Oczywiście wszystkie moje słowo mogę udowodnić na podstawie wiadomości przesłanych między mną a DomiHD a kryką501. Podsumowując nie polecam jakiegokolwiek handlu z użytkownikiem DomiHD.

 

 

EDIT:W tytule powinno być moderatora.Sorry za pomyłkę

Edytowane przez kapitantaito
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

No to współczuję i zgadzam się z kolegom wyżej DomiHD powinien za swój błąd zapłacić . Ale na allegro i tak nic byś nie wskórał, bo on ma potwierdzenie że wysłał przedmiot i allegro reszta wali. Poza tym mnie raz na allegro koleś (dokładnie firma) wy...ał na 230zł (kupiłem dysk WD), dysk się popsuł i okazało się , że firma nie istnieje a dane z allegro są fałszywe.

Link to post
Share on other sites

Ech szkoda tego i tego, tylko ja pytam jak można tak nie dopatrzyć ...

I dokładnie jak by to jeszcze zwykła osoba była, a tutaj moderator i takie cyrki. Chociaż jak już namieszał to mógł pieniądze zwrócić i domagać się zwrotu tamtej paczki, bo co ciebie to obchodzi.

 

Hmm generalnie rękojmia tutaj podchodzi i mógłbyś go podać do sądu Polubownego ;), o ile się nie myle, no nic czekamy aż wypowie sie DomiHD, a może po już tym czasie uda Ci w końcu się odzyskać pieniążki, bo 200 stówki drogą nie chodzą.

Link to post
Share on other sites

Pomyłka pomyłką, ale za całą sprawę odpowiedzialny jest domiHD, a to że tamtym nie może się dogadać to już inna sprawa.

 

I sony nie ma tu co usprawiedliwiać .

To tak jakby ci prawodawca zamiast powiedzmy 3000zł wypłacił 1500zł, a twojemu koledze zamiast 1500zł to 3000zł. Kogo wina ? Pracodawcy ...

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

A nastepnym razem autor powinien sie zastanowic czy nie doplacic tych 5 pln do kuriera :wariat:

 

Akurat równie dobrze mógł pomylisć się w adresowaniu paczki wysyłając kurierem jak i pocztą.

 

 

Szczerze powiedziawszy też czekam na kasę od Domiego (chyba już 3 miesiąc :rotfl: ), ale wierzę w chłopaka i liczę, że w końcu mi ją przeleje ;)

No nic, jak ma problemy rodzinne to inna sprawa - tego przecież się nie wybiera :/

 

To gratuluje wiary. Widzę że więcej osób zwodzi a nie którzy o dziwo go bronią.Starałem być się wyrozumiały ale ileż można. Widzę że wiele osób z tego forum łatwo można oszukać wciskając im kit że się ma problemy rodzinne.Też mam problemy rodzinne, może któraś z chętnych osób wpłaci mi parę groszy na konto na wieczne nieoddanie?

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...