Skocz do zawartości

Czy opłaca się zamienić CoolerMaster Hyper 212+ na Prolimatech Megahalems


Recommended Posts

Witam, moje pytanie brzmi, czy warto zamienić radiator CoolerMaster Hyper 212+ który aktualnie posiadam, na Prolimatech Megahalems nad zakupem którego się zastanawiam. Czy różnica w temperaturach będzie zauważalnie (opłacalnie) niższa? mój procesor to Intel i7 2600K w żadną stronę nie podkręcany.

Na obecnym radiatorze temperatury w Idlu wyglądają następująco:

- wentylatory w obudowie włączone 38 - 45*C, przy czym przeważnie jest 42-45*C.

- wentylatory w obudowie wyłączone (tryb tzw. oszczędzania energii) 50 -55*C (tego trybu lubię używać bo komputer pracuje bardzo cicho, np. wieczorem siedząc na internecie).

Temperatury w stresie, to znaczy przy graniu (głównie do grania używam tego komputera) temperatury są (jak myślę nie najgorsze) 50-55*C czasem przy jakiś bardziej wymagających grach dojdzie do 60*C, (cały czas wentylatory na coolerze pracują cicho) ale to głównie zasługa karty graficznej która się grzeje bardziej, a jak wiadomo ciepło idzie w górę wiec sprawa jest jasna.

Na 212+ założone są dwa wentylatory CM Blademaster 120mm (które założone zostały by na Megahalemsa).

Pasty termoprzewodzące, tak myślałem że to wina pasty, przerabiałem już IC DIAMOND7, Noctua NT-H1 i jeszcze jedną, ale nie pamiętam jaka to była. Rezultat na wszystkich był taki sam, Później gdzieś wyczytałem że winę za taki stan rzeczy ponosi (najprawdopodobniej) podstawa Hypera, ponieważ nie jest jednolita, ciepłowody nie stykają się z całą powierzchnią procesora. Megahalems ma podstawę jednolita i gładką wiec tan problem by znikł, i tu nasuwa się pytanie czy taka zmiana przyniesie oczekiwany skutek, i czy ten skutek będzie wart inwestycji? Jeśli ktokolwiek kiedyś dokonał takiej lub podobnej zamiany proszę by podzielił się swoimi spostrzeżeniami. Dziękuję.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...