Skocz do zawartości

Radeon 7850 i TV Sharp FHD


Recommended Posts

Witam, mam problem z wyświetlaniem obrazu na telewizorze Sharp FHD. Po instalacji systemu i ustawieniu rozdzielczości na 1920x1080 miałem pasy po bokach. Wujek Google szybko podał odpowiedź, zmieniłem skalowanie w panelu AMD VISION na 0% i problem znikł. Jednak powraca w niektórych grach np. CRYSIS. Pulpit wyświetla prawidłowo w FHD, po włączeniu gry w FHD pasy powracają. Jakieś pomysły? W ostateczności podłącze przez DVI, ale na pewno da się to jakoś ustawić. Z góry dzięki pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

emilstw odświeżanie ustawione na 60Hz i takie jest kiedy jest pulpit itp., gdy uruchamiam np. Crysisa wskakuje na tryb kinowy 1080p 24Hz

 

R2rrO TV to Sharp 37D65, połączenie to HDMI, karta Radeon 7850, TV ustawiony na panoramiczny i pixel na pixel bez skalowania, w panelu AMD rozdzielczość FHD, 60Hz , skalowanie 0%, włączone skalowanie GPU w opcji "skaluj obraz do rozmiarów ekranu" (inne opcje niedostępne tzn: Zachowaj współczynnik proporcji i użyj synchronizacji centrującej)

 

Problem nie występuje we wszystlch grach np. w Battlefield 3 działa jak należy, Skyrim muszę zwinąć do dolnego paska i później czarne pasy znikają, a Crysis cały czas ma pasy no chyba, że zmienię rozdzielczość na 1366x768.

 

EDIT:

Już chyba wiem co jest powodem, zrobiłem tak jak napisał emilstw. Problem bierze się ze zmiany parametrów wyświetlanego obrazu, jeśli mam ustawione 1080p60 na pulpicie i uruchamiam np. 1080p24 np. w Crysisie to ustawienia co do skalowania obrazu powracają do domyśłnych i pojawiają się pasy. Nie mogłem zmienić ustawień dotyczących odświeżania w grze to zmieniłem odświeżanie pulpitu na 24Hz ;).

A już tak z czystej ciekawości, czy normą jest, że gry puszczone po HDMI automatycznie przełączają się na tryb 24 klatkowy? Czy odpowiedzialne są za to jakieś ustawienia?

 

Dzięki wielkie za pomoc i szybką odpowiedź pozdro

Edytowane przez matty_23
Link to post
Share on other sites

Takie małe pytanie, nie czujesz lagu grając TV podłączonym przez HDMI niekoniecznie do tego stworzonym? Gra Ci się komfortowo ??

 

Ja mam trochę nowszy model i do oglądania filmów używam połączenia przez HDMI, ale już do grania to tylko przez VGA z racji zerowego input lagu (no przynajmniej niewyczuwalnych przez moje oko i rękę) i tak tez Tobie zalecałbym połączyć swój TV i kartę graficzną - jednocześnie przez VGA i HDIM (powielając wyświetlany obraz). No chyba że input lag nie jest dla Ciebie problemem ;)

 

Swoje parametry porównam do Twoich i opiszę późnym wieczorem, gdyż mam załatwienie i nie mam teraz na to czasu :(

 

Z tego co pamiętam, kiedyś testowałem gry przez HDMI u siebie, to nigdy problemów nie było z żadną grą i proporcjami wyświetlanego obrazu (chociaż gram naprawdę w skromną ilość gier - wiec ciężko obiektywnie napisać ) Jednak z racji występującego Input lagu, nie gram na podłączonym HDMI, a używam dedykowanego do tego gniazda PC na TV (czyli VGA) w rozdziałce 1920x1080 60Hz ofc. To mi w zupełności wystarcza i najważniejsze nie mam żadnych lagów :)

Edytowane przez R2rrO
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...