Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do złożenia nowego blaszaka i mam problem z doborem obudowy. Ponieważ zestaw ma być utrzemany w jednolitym kolorze - białym , mój wybór padł na dwie obudowy :

http://www.proline.pl/?p=FTD+DEFINE+R4+WH+US3

lub

http://www.proline.pl/?p=NZXT+H2+WHITE

I tu mam dylemat, obydwie obudowy mi się podobają, z tym że NZXT bardziej pod względem designu. Mam więc pytanie : czy ktokolwiek z użytkowników forum miał do czy nienia z którąś z tych obudów i mógłby mi przedstawić argumenty za i przeciw ?

Link to post
Share on other sites

Porównanie NZXT 2 z Define R3:

 

A R4 to poprawiona wersja R3 z udogodnieniami takimi jak: możliwość wyjęcia koszyka na dyski, znacznie łatwiejsze czyszczenie przedniego filtra (nie trzeba rozkręcać jak w wypadku R3), poprawione gumowe przejścia na kable za płytę główną (w R3 łatwo wypadały). W dodatku jest trochę większa i cięższa.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za link do recenzji. Po obejrzeniu wiem, że NZXT mimo że ładniejsza(nawet takie drobiazgi jak gumowe przełączniki na górnym panelu świadczą o dopracowaniu) przy podobnych wymiarach oferuje mniej miejsca na kable, karty graficzne i do tego oferuje gorszą wentylację.Dok dla HDD nie jest mi potrzebny więc pewnie skuszę się raczej na Fractal Design. Pozostaje mieć tylko nadzieję że dorwę do niej w polsce firmowe filtry przeciw kurzowe i dodatkowe wentylatory. Mam jeszcze jedno pytanie : czy wiadomo coś komuś o zasilaczach marki Rasurbo oraz Aerocool ? to jedyne dostępnewpolsce zasilacze w kolorze białym o interesującej mnie mocy 650 watt.

Edytowane przez zriel
Link to post
Share on other sites

czy wiadomo coś komuś o zasilaczach marki Rasurbo oraz Aerocool ? to jedyne dostępnewpolsce zasilacze w kolorze białym o interesującej mnie mocy 650 watt.

Kierując się jedynie takim kryterium ograniczasz sobie dostęp do sprawdzonych marek i modeli ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A kolor dla Ciebie jest aż tak ważny ? Ważniejszy od stabilności o sprawności zasilacza ? Nie wierzę..

 

Stabilność ważniejsza ale i kolor chcę mieć odpowiedni. Wstępnie Aerocool są dobre - mają odpowiedni certyfikat i nawet dobrze w testach wypadły, tyle że ten model jest trudny do kupienia bo weszła już nowa seria. Teoretycznie jest bodajże całkiem rześka 650 od Fractal design - czyli producenta obudowy ale u nas niedostępna. Jest też NZXT ale też raczej niedostępny. Nie chce mi się sprowadać zasilacza z UK czy niemiec, może jak będę brał cały zestaw to sklep sprowadzi dla mnie zasilacz. Jeśli możeci mi polecić dobry zasilacz jakiejś innej firmy w kolorze białym i mocy 650-700 W to bardzo proszę o info.

 

I jeszcze jedno pytanie do kolegi ze sklepu sleeveking : czy do Define R4 zmieści mi się Xigmatek Venus ?

Edytowane przez zriel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...