Skocz do zawartości

Nvidia spadki FPS - czyli mocarny Kepler z problemami


Recommended Posts

Ja teraz gram Wiedzmina 2.Z tego co zauwazylem to tez mam spadki fps nie kiedy.Gram w rozdzielczosci 1920x1200 z wszystkimi opcjami graficznymi na maksa.Tylko nie jestem pewien,czy nie jest to wywolane tym ze gra jest poprostu taka wymagajaca przy takich ustawieniach.fps potrafi spac do 20 klatek.

 

Nie mieszajcie do tego temu calej tej smiesznej "wojny" pomiedzy amd i nvidia.

Fanboys get out!!!

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

Weź go obciąż i wtedy sprawdź.

 

Jednak nie test sprawdza jak dział magistrala przy obciążeniu i w idle. W stress 2.0 w idle 1.1 . Tak ma być. Generalnie każdy benchmark graficzny wyciska z karty maxa i robi to dobrze i ta działa jak należy. W czasie obciążenia karta jest zajęta 99% i wyciska maxa fps. Tylko w grach takie cyrki.

Edytowane przez VanHell
Link to post
Share on other sites

Również zaktualizowałem bios, nie widzę większych popraw.

Btw. Przy włączonej przeglądarce gpu pracuje cały czas na najwyższych zegarach od niedawna przez co temp. w idle to ok 40*. W google Chrome, w menadżerze zadań jeśli się wyłączy "Prces GPU" to taktowania spadają do takich jak wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Mam Msi Gtx 680 Twin Frozr nie narzekam na spadek fpsów, wszystko jest stabilne.

 

 

Wpadki się zdarzają,ze złymi kartami i będą zdarzać. A EVGA ostatnio spadła na psy, co chwile buble wypuszczają. Także odradzam Evge. Polecam tylko MSI,nigdy nie miałem problemów z ich produktami.

 

 

 

Co do Borderlands 2 , dzisiaj pierwszy raz odpaliłem, z detalami na HIGH , wszystko na maxa łącznie z PHYSX i podczas samej walki na oko było z 50 fps jak nie więcej. Nie mierzyłem ostatecznie frapsem, ale płynność była idealna.

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

borderlands to kat dla kart NV zwłaszcza z PhysX :P

 

Nie bardzo wiem skąd to stwierdzenie skoro sam gram w Borderlands 2 w 1080p + absolutnie wszystkie ustawienia graficzne na max włącznie z PhysX i mniej niż 50 fps podczas totalnej zadymy nie widziałem.Nie wiem jak jest z nowymi Keplerami bo nie miałem z nimi do czynienia jednak 2 letnie Fermi nie ma z tą grą najmniejszego problemu,zresztą sam temat Fochy Fermiego to fail bo często gęsto to nie karta graficzna stwarza problemy, a sam komputer nie składa się tylko z karty graficznej :right:

 

 

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Powracając do tematu.

 

Testując gtxa w kombustorze wer 2.3 wyniki w zależności od testu dawały wartości między 40 - 180 fps. Test stabilności 75-82.

 

BF3 w ustawieniach ultra na multi rozpiętość wynosiła 50-99 fps oczywiście nie patrzyłem cały czas na fpsy ale tak to mniej więcej wygląda.

Ciekawostka - wartości pokazywane przez afterburner w trakcie gry różnią się od tych po wciśnięciu w BF3 "alt+S" o ok 2 fps

 

e;

Wartości dokładne uśrednione; (fps) FullHD, Temp max 66 kombustor 2.3

1. W 3d testach; Wawy Plane 197, Fractal Flame 2mln cząsteczek 76, Tessy Spheres on plane 160.

2. Burn in D3D 11 Post-FX; MSI 79, Torus 60, Sphere 158, Box 143

3. KMark (physX) 110, Stress Test 40.

Edytowane przez Wakinashi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...