Skocz do zawartości

Nvidia spadki FPS - czyli mocarny Kepler z problemami


Recommended Posts

Siema

 

Temat zakładam, żeby było gdzie porozmawiać o problemach z układami Nvidia Kepler.

 

Nie jest tajemnicą, że coś jest nie tak z nowymi GTXami... Nie mam pojęcia co, ale ilość osób narzekających na spadki FPS szczególnie na modelu 670 jest co najmniej zastanawiająca. Nie potrafię znaleźć źródła, ale gdzieś czytałem że EVGA wycofała ze sprzedaży całą serię 670... Chyba FTW... Teraz jest już poprawiona. Za przeproszeniem ktoś tu coś spieprzył. Rok temu pisało się o fochach Fermiego, teraz chyba będzie trzeba znaleźć nowe określenie dla odlotów Keplera... Z moich obserwacji najwięcej problemów sprawia konstrukcja od Gigabyte... Niska jakość? Może... A może to po prostu złudzenie - jest najtańsza, przez co najwięcej jej na rynku.

 

PS. Wiem, że wśród nas jest wielu zadowolonych użytkowników GTX600, jednak z opisów na forach wygląda, że problemy z tymi układami zaczynają się nagle. Wszystko kilka miesięcy pięknie działa i nagle /ciach/ po fpsach...

 

Może razem znajdziemy przyczynę tych problemów?

Link to post
Share on other sites

Bardzo chętnie bym chciał to rozwiązać, nie chodzi tu tylko o spadki ale również o słaby fps w niektórych tytułach ( 20<fps w niektórych momentach w Borderlands 2...). Nie wiem jak obecnie stoją ceny, ale Gigabyte był polecany przez większość osób.

Edytowane przez DDTX18
Link to post
Share on other sites

Bardzo chętnie bym chciał to rozwiązać, nie chodzi tu tylko o spadki ale również o słaby fps w niektórych tytułach ( 20<fps w niektórych momentach w Borderlands 2...). Nie wiem jak obecnie stoją ceny, ale Gigabyte był polecany przez większość osób.

 

sprawdzalem i to wina wolnego dysku na 90% mam gtx 660 i osobiscie przetestowalem, proponuje osobom z tym problemem wrzucaniem screena z hdtune Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

borderlands to kat dla kart NV zwłaszcza z PhysX :P

Nie pierdziel... Skończyłem to na 670 z PhysX na max - stałe 60fps praktycznie non stop.

 

no chyba coś z tobą nie tak :P, dysk i FPSy ?? to tak jak HDD i SSD :D

TO poczytaj mój temat http://forum.benchmark.pl/topic/60740-dziwne-spadki-fps/

 

Ja i za bardzo nie wierzę, że to wina dysku, ale faktem jest, że dysku uwalony był. Spadki były. System nowy na innym dysku - spadków nie ma.

Link to post
Share on other sites

ja mam dysk caviar green srednia predkosc 60mega i minimalna 16 i testowalem tez na ST1000DM003 i spadkow fps nie bylo, radeon team to z toba cos jest nie tak nie sprawdzales, a po mnie odrazu jedziesz, bo ty wiesz jak silnik gry jest napisany i ty testowales na roznych konfiguracjach? Najlepiej nie sprawdzic i *******ic zaslyszane glupoty nie wiedza ze kazdy silnik gry jest inny i inaczej dziala.

Link to post
Share on other sites

Testowałem również na ssd, nie widziałem poprawy - rozumiem spadki fps podczas walki może i nawet o 30-40, ale podczas przechodzenia od punktu do punktu fps są na poziomie 120 (włączone ograniczenie 120), a podczas walki często są spadki nawet do 20 co oznacza spadek o aż 100fps co raczej nie jest normalne.

 

Zauważyłem, że nawet jeśli fps ustawię w Borderlands na unlimited to raz karta pracuje na 98-98% dając ~130fps (bez walki), a podczas walki lub w losowych momentach zużycie spada do 40-60% i tak samo fps do >50fps

Edytowane przez DDTX18
Link to post
Share on other sites

Nie, nie ma. Zauważyłem również, że jeśli ograniczę fps na 72, to karta pracuje na ok 40% osiągając ledwo 50fps. Zmieniając procesor PhysX w panleu sterowania na gpu dzieje się jak opisałem w #8, na cpu tak jak teraz. Co to się dzieje z tym :/.

Edytowane przez DDTX18
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

bo stwierdzam fakty ?, aa bo mam nick AMD to jestem ich fanboyem tak ? :D, podobno kupuje się to co jest wydajne i opłacalne, a z tego co piszesz GTX 670 czyli high-endowa grafa nie daje sobie rady z wygładzaniem tekstur ? i to w Borderlandzie gdzie na HD 6850 ! można grać na ultra i to ze 100 fpsami ? sam możesz wyjść kolego. czasem twoje wypowiedzi przyprawiają mnie o atak śmiechu. gdyż po prostu nie mogę czasem takich głupot czytać

Zobaczmy teraz co MSAA robi z Radeonikiem 7970 :]

 

 

Średnia liczba klatek spadła aż około o 40% w dół. Masz jeszcze coś do powiedzenia znaffco ?

Dobrze, że moje wypowiedzi przyprawiają o atak śmiechu bo jak czytam twoje, to niestety targają mną torsje i tracę apetyt.

Link to post
Share on other sites

To że temat stanie się wojenką to było pewne, czekałem kiedy:) Nie wiem jakie problemy co po nie którzy mają z ta grą. Ja mam ustawione wszystko na max z Physix na najwyższe i 2 x GTX660 bez problemu daje radę. A że gra jest dziwnie zoptymalizowana to zawuważyłem. Bujało obciążeniem kart i FPS-em jak miałem ustawioną opcję sm.... 22-62fps. Ze zblokowanymi klatkami na 60 i vsync nie mam żadnych dropów, wykożystanie GPU1 i GPU2 średnio od 50 - 80% w porywach.

Edytowane przez DJBOSS
Link to post
Share on other sites

Wyłączyłem SLI i grałem tylko na jednej karcie. Max spadki jakie zauważyłem to do około 48fps. Co ciekawe wcale nie w czasie walki, tylko zwykłe chodzenie gdzieś po polu. Co ciekawsze obciążenie GPU wtedy około 70% :)). Ciekawe

 

Co nie zmienia faktu, że gra mi się wyśmienicie nawet na jednym GTX i nie mogę złego słowa powiedzieć. Gra płynie.

Edytowane przez DJBOSS
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...