Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Przymierzam się do kupna głośniczków do kompa - Corsair Sp2500.

Mam płyte głowna z zintegrowana karta muzyczna Asrock P67 Extreme 4 i domyślam się ze taka integra pewnie nie wyciśnie wszystkiego z tych głosnikow - chodzi głownie o jakość brzmienia itp.

 

Jaką kartę muzyczną polecacie kupić do tego zestawu? Chodzi głównie żeby były dobre wrażenia z słuchania muzyki i ewentualnie z gier. Nie wiem ale na taką karte to max 200 zł mogłbym wydać jeśli faktycznie będą lepsze rezultaty w porównaniu z integrą.

 

Mógłby mi jeszcze ktoś wytłumaczyć o co chodzi z urządzeniami DAC? Czy taki konwerter bedzie potrzebny jeśli ma się już dobra karte muzyczną ?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

OK, dzięki za odpowiedzi. Wreszcie już wiem o co chodzi z tym DACem :D

Patrząc na opinie na necie to ten DX faktycznie dobrze wypada - troche cena mogłaby być mniejsza, ale napewno będe miał go na uwadze.

Narazie zobacze jak te glosniki bedą grały na integrze - Realtek ALC892. Jeszcze ich nie otrzymałem.

 

Co sądzicie o tańszych Asusach np DS lub DG ?

W przypadku DG krążą opinie że są jakieś problemy ze sterownikami pod win7 i ubuntu natomiast jakość dzwięku jak już wszystko sie skonfiguruje to jest na lepszym poziomie niż integra - szkoda że nie zawsze ludzie piszą do ktorej integry porównują.

Edytowane przez endriu_jedi
Link to post
Share on other sites

z przetwornikami tez są problemy, z droższymi kartami również, z Creativami również. Grunt żeby sobie poradzić, a nie famę na internecie puszczać.Jeśli miałbym ci poradzić najlepiej dozbierać do DX/D1. DG/DS nie są jakieś szczególnie słabe, ale chyba jednak warto kupić cos, co bardziej ucho cieszyło. Audiotrak Maya jeż jest spoko, pod niektórymi względami lepsza, choć ustępuje Xonarowi DX/D1 w dynamice i barwie dźwięku. Jeszcze jest Fiio, ale ono do tych Corsairów się nie nadaje, a drugiej strony, to ja nie wiem, czy warto do nich wydawać więcej jak 150zł. Dlatego osobiście poszukał bym innych zestawów 2.0.

 

Warto się rozejrzeć na allergo za serią SMSL SD DAC. Oferują bardzo dobry stosunek jakości do ceny.O nawet jest coś:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=SMSL%20SD

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...