Skocz do zawartości

Asus DSL-N10 problem z Wi-FI


Recommended Posts

Ostatnio kupiłem router Asus DSL-N10, i mam drobny problem z Wi-Fi, otóż sprawa wygląda następująco: mam 2 telefony z Androidem i gdy chcę się połączyć to za pierwszym razem połączy się normalnie, można ze wszystkiego korzystać itp. na drugi dzień jednaj już nie da rady korzystać z internetu przez Wi-Fi, niby wyszukuje się, z zapamiętanym hasłem nie wchodzi podałem jeszcze raz nadal nie wchodzi trzeba dopiero zmienić jakieś ustawienie w routerze odnośnie Wi-FI i wtedy jest uaktualnianie i wejdzie normalne ale kupując router bardziej chodziło mi o to żeby włączyć router włączyć wifi i korzystać z sieci.

 

Ktoś wie co może być problemem tutaj ustawienia Wi-Fi z routera:

http://www.iv.pl/images/66019910178883713209.jpg

Link to post
Share on other sites

Ogólnie router ma dziurawy firmware. Mi cała sieć rozłączała się po podłączeniu telewizora Samsung. Trwało to do momentu gdy zainstalowałem DD-WRT. Teraz router śmiga a jedyne restarty to jak wyłączą prąd, czyli raz na pół roku. Zero problemów, zero zmartwień.

 

Jeśli nie chcesz się bawić w wymianę flasha to zrób następujące rzeczy:

- przydziel IP po MAC adresie dla każdego urządzenia,

- ustaw wspólny rodzaj sieci dla każdego urządzenia np.: G lub N (tryb sieci na auto nie zawsze się sprawdza),

- ustaw nadawanie WI-FI na wolnym kanale.

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

jak zaktualizowałem firmware problem praktycznie się uspokoił, lecz teraz jest jeszcze inny problem, a mianowicie jeżeli w chwili routera się połącze z wifi i tam do jakiegoś czasu to łączy się bez problemu. Lecz natomiast próbuje połączyć się po przyjmijmy jakiś 2 godzinach to nie widzi sieci. Co zmienić żeby była cały czas widoczna? Może jakis tryb oszczędzania energi tutaj jest albo gdzieś przypisane żeby ukrywało sieć przy nieużytkowaniu?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Właśnie to tak działa że jak włącze router do pewnego czasu wszystkie urządzenia ją widzą mogą się połączyć, a później nagle ona znika i na żadnym z urządzeń jej nie widać urządzenia na których była sięć sprawdzana:

 

-laptop

-Samsung Galaxy S

-Nokia n8

-Sony Xperia x8

 

Na wszystkim tak samo problem widać, że sieć po pewnym czasie znika z zasięgu, nie powiem dokładnie bo bywa to różnie czasami po kilku minutach czasami po godzinie

 

czasami też tak jest żę ją widzi ale nie połączy za nic, trzeba wyłączyć włączyć router i wtedy dopiero połączy z siecią

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

\\\\\\\\\\

Problem rozwiązany ;)

 

Dla innych szukających rozwiązania, opiszę jak go rozwiązać:

 

1.Wchodzimy pod 192.168.1.1

2.Wpisujemy hasło i login

3.Przechodzimy do FIREWALL

4.Tam zmieniamy opcję z NIE na TAK, przy opcji "Odblokować zabezpieczenia przed atakami DoS ?"

 

Dzięki temu rozwiązałem swój problem z wifi, u mnie pomogło, możliwe że i u innych to pomoże ;)

Edytowane przez Artur918273
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...